» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » S » Strach - znaczenie snu

Sennik Strach

StrachDość często uczucie strachu pojawia się w koszmarach, które nie należy do przyjemnych snów. Jeżeli w czasie snu ogarnia Cię strach, wówczas taki sen może oznaczać nerwowość, jak również zapowiadać ważne wydarzenie, które już teraz wywołuje w Tobie uczucie lęki i niepokoju.
Często powtarzający się strach może mieć swoją przyczynę w problemach ze zdrowiem - szczególnie z układem krążenia.

Jeżeli jesteś czymś wystraszony w trakcie snu - oznacza lęki związane ze zbliżającym się wydarzenie. zapowiada też ciekawą niespodziankę.

Gdy widzimy strach i panikę wśród innych - ostrzega przed mało przyjemnym wydarzeniem.

fot. sxc.hu/photo/886428 , andrewatla
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Anna (5-04-2017r.) - Nie pamiętam początku snu ale w głowie utkwił i kawałek gdzie pojawiła się bestia, spory, ciemny osobnik, prawdopodobnie z morderczymi zamiarami. Przez większość snu chowałam się przed nim i pomagałam innym, którzy znajdowali się w moim śnie. Bestia powoli wyłapywała kolejne osoby, nie miałam już za bardzo wyboru i schowałam się w jakiejś starej, chyba betonowej rurze gdzieś przy jakimś nasypie (w każdym razie teren lekko pochylony, a nawierzchnia była mieszanką żwiru, kamieni i piasku). Mogłam jedynie obserwować jak potwór podchodzi coraz bliżej i już niewiele trzeba aby mnie znalazł, pamiętam okropny strach, który towarzyszył mi podczas oczekiwania. Po chwili, która zdawała się być wiecznością, pysk potwora znalazł się tuż przy otworze rury, pamiętam ostre zęby, twardą, grubą i ciemną skórę podobną do skóry gadów oraz oczy przepowiadające moją rychłą śmierć. Ogarnął mnie jeszcze większy strach i przekonanie, że za chwilę umrę, jednak gdy już zrozumiałam, że umrę, mój strach i panika się zmniejszyły. Scena gdzie byłam z potworem oko w oko trwała kilka sekund, potem się obudziłam.
~Stefan 0882 (28-02-2017r.) - Wraz z żoną jesteśmy w jakiejś kopalni 400 m pod ziemią w pomieszczeniach przystosowanych jak schron (przed czymś). Pomieszczenia przystosowane są do dłuższego w nich przebywania. W naszej sypialni pojawia się wielki czarny Pająk. Wzbudza we mnie lęk ale podejmuję próbę zabicia go. Jest jednak bardzo szybki i nie możemy bo złapać. Żona mi pomaga przy tym. Przeraża mnie to, że zdoła się ukryć przed nami i zaatakuje z nienacka. Nie został złapany, zabity ani nie zaatakował. Obudziłem się w lęku.
~ruda (4-02-2017r.) - Śniło mi się coś zabawnego. Oglądałam kilka dni temu szmirowaty film o zombie z Czarnobyla no i właśnie te zombie mi się przyśniły. Śniło mi się,że gonią mnie i mojego ukochanego. Jednak żadne z nas się ich nie bało, bardziej czułam strach przed tym,że gdy wydostaniemy się ze strefy zagrożenia, mój ukochany odejdzie, i tak się stało
~Sara (6-12-2016r.) - Jestem w swoim mieszkaniu. Bardzo się czegoś boję i zaczynam latać z kuchni do dużego pokoju. Wtedy się budzę.
~Borys Wiktor (14-09-2016r.) - Stałem i patrzyłem na bardzo ogromny mur chiński, zaczęłam zauważać ,że skorupa ziemi pęka i ostrzegałem ludzi których widziałem przed tym, żeby uciekali. Byłem pod ogromnym strachem, zeszedłem do piwnicy ,aby szukać mojej nieżyjącej już mamy, ale jej tam nie było. Widziałem jak wyginają się domy i lecą strzały, ludzie padają na ziemię są nieżywi. Ja leżałem na ziemi i po chwili wszystko ucichło. Leżały trupy, a ja byłem żywy.
~Wiktoria (24-07-2016r.) - Byłam w swoim domu,siedziałam na łóżku i grałam na telefonie w ulubioną grę i spojrzałam w okno a tam stał Splenderman, ja krzyknęłam ze strachu ,a on zniknął i się pojawił ponownie w innej pozycji, jakby się czegoś bał. Potem pojawiłam się w innym miejscu i rozmawiałam z postacią z filmu. Rozmowa była super, świeciło słońce i staliśmy pod drzewem gdy wiał wiatr.
~Hela (14-07-2016r.) - Czasami śnię, że muszę zeskoczyć z bardzo dużej wysokości lub pokonać trudny odcinek po wymyślnych schodach. Jest to najczęściej jedyna droga przejścia. Najczęściej wybudzam się. Zawsze jest to problem wyskoku z balkonu lub wejścia po klatce schodowej do pomieszczenia. Zawsze czuję ogromny strach.
~Daisy (14-07-2016r.) - Śnił mi się chory człowiek w betonowym małym domku leżał na betonowym stole przykryty białym prześcieradłem. Ten człowiek gonił mnie ja uciekałam. Czułam strach i czułam odpowiedzialność za jego chorobę. Człowiek wyglądał jakby były prowadzone doświadczenia na nim.
~asa (13-07-2016r.) - Wspięłam się na deski w jakiejś dużej sali, które były poustawiane do siebie rogami, nad nimi była stalowa belka (podobna jakiej używa się na budowę sceny koncertowej). Nie zdążyłam się złapać, gdy deski się rozłożyły, upadłam na plecy, byłam przestraszona po upadku, czułam strach. Przyglądało mi się parę osób (znajome mi osoby), dopiero po czasie jedna z kobiet pomogła mi wstać.
~Anna2202 (13-01-2016r.) - Przechodzę rzekę po cienkim lodzie. Lód się załamuje, a mnie zaczyna wciągać wir. Nie mogę głośno wołać o pomoc, ze strach głos uwiązł mi w gardle. Pomocną dłoń podaje mi kobieta i wychodzę na brzeg.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Sen o Lwicy : Spacerowałam z kimś po łące. Trudno mi jednak powiedzieć z kim. Nagle w oddali widzę stado Lwów. Które biegają. Pytam czy jesteśmy bezpieczni. Osoba odp...
~Anna | 23 Grudnia 2018, godz. 9:53r. | Sen o Lwicy »

Sen o myszy: Śniło mi się, że mój kot połknął dużą, szarą mysz w całości, tak, jak połyka wąż. Powiedziałam osobie, która była w tym śnie obok mnie, by z...
~Monika | 23 Września 2018, godz. 13:49r. | Sen o myszy »

Sen o tacie : Śniło mi się, że siedzę z tatą w kuchni i czuje strach oraz przechodzący chłód po nogach. Mówię do taty ,ale on jest całkiem inny niż w rzeczywistości. Siedzi ze spu...
~Agata | 18 Grudnia 2017, godz. 17:49r. | Sen o tacie »

Ocena: 4.05 6 (głosów: 23)

Najnowsze komentarze (3):
 • ~Seba K (21 Lutego 2017, godz. 6:10)

  Pracowałem na wyspie przy wycinaniu drzew. Ludzie mówili że las jest zły. Niemcy robili tam jakieś eksperymenty. Zacząłem w myślach ubliżać im,nagle jakaś moc wyrzuciła mnie prosto na drzewne kolce. W locie zdążyłem się przeżegnać... Spadłem i okazało się, że kolce zrobiły się jak z gumy lub plasteliny. Czułem strach i zapach siarki.
 • ~maria (19 Marca 2016, godz. 12:04)

  często mam sen że jadę autem i wiem, że nie mam prawa jazdy. Mam strach, lęk, ale jadę.
 • ~aga (16 Września 2015, godz. 9:10)

  Śiło mi się, że jechałam samochodem bardzo szybko.tak że prawie nie widziałam drogi przed sobą bo wszystko mi się zlewało, obudziłam się strasznie wystraszona.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Drzewo Widziałem drzewa łamały się się połowie....nie było wiatru.... słyszałem odgłos pękający...
 • Jezus Siedziałam pod domem, gdy nagle na niebie zobaczyłam pojawiającego się Pana Jezusa. W jednej chw...
 • Ksiądz Śnił mi się ksiądz, który przyszedł do nas do domu na kolędę. ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2020 - DobrySennik.pl