» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » S » Samochód - znaczenie snu

Sennik Samochód

SamochódSen z autem (samochodem) zazwyczaj odnosi się do uczucia wolności i swobody w życiu. Jazda własnym autem oznacza zadowolenie, lekkość, spełnienie zamierzonych celów i radość.
Dla niektórych osób, sen może być oznaką dojrzałości życiowej. To także oznaka robienia czegoś pod wpływem emocji i silnych impulsów.
Posiadanie własnego auta może oznaczać powodzenie w finansach i interesach.
Jazda samochodem może być dla nas również przestrogą, jeśli w trakcie snu jedziemy zbyt brawurowo.

Jeździć samochodem we śnie - lekkość i zadowolenie z życia, działanie pod wpływem impulsu.

Zepsuty - świadczy o nadchodzących obawach.

Ukradzione samochód - strach przed utratą dóbr materialnych.

Ścigać się nim - czeka cię rywalizacja w pracy.

Kupić go- poprawa sytuacji finansowej.

Płonący samochód - ważna zmiana w życiu.

Być pasażerem - ktoś wykona za ciebie ciężką pracę.

fot. sxc.hu/photo/886183 , arinas74
Interpretacje internautów:

Śniły mi się wesołe dzieci za kierownicą auta.
~Monia

Samochód w snach jest przedłużeniem woli śniącego. Jako wehikuł, którym się porusza, mówi o jego wewnętrznych motywacjach, sile woli i umiejętności osiągania celów w zgodzie ze społeczeństwem i interesami innych ludzi.
Samochód jest maszyną wspomagającą nas w naszych dążeniach. To, jak nią dysponujemy, czyli jak prowadzimy samochód w snach, mówi zarówno o naszej determinacji względem danej sprawy, jak i wrażliwości na dążenia innych.
Prowadzić samochód pewnie, bezpiecznie – uda ci się osiągnąć wyznaczone cele, potrafisz dbać o własne interesy, przestrzegać wyznaczonych zasad, cechuje się determinacja i zdyscyplinowanie.
Prowadzić lekkomyślnie, beztrosko – nie masz respektu dla ogólnych zasad, twoje poczynania są nielogiczne, cechuje cię niestałość, chaotyczność w działaniu.
Jeśli widzisz kogoś znanego lub obcego za kierownicą naszego auta – ta osoba wywiera na ciebie wpływ, decyduje, motywuje, wyznacza cele.
Jeśli to nieznana osoba tej samej płci – oddajesz ważne dla siebie projekty pod władanie nieświadomej części siebie, nie kierujesz się świadomością, logiką. Taki sen może mówić o działaniu pod wpływem afektu, nieprzemyślanym. Wszystko zależy od tego, jak wygląda osoba prowadząca samochód.


Mieć wypadek samochodowy/ zderzenie z innym uczestnikiem ruchu – twoje plany i aspiracje stają w sprzeczności z tym czego chcesz lub czego chcą od ciebie inni. Może mówić o awanturach w związku, konflikcie w sprawach zawodowych, uczuciowych.

Szukać samochodu na parkingu – poszukiwać sensu działań, motywacji.

Kupować auto – wyznaczać sobie cele do osiągnięcia, nowy kierunek życia, jaki – wszystko zależy od koloru auta.

Zielony – może mówić o celach uczuciowych, sercowych, w których wypełnia nas wielka nadzieja.

Czerwony – plany, które cechuje wielka namiętność, determinacja, odwaga.

Biały – symbol powodzenia, pomocy, szczęścia, sukcesu.

Czarny – plany które cechuje indywidualizm, chęć niezależności, może mówić o poczynaniach niezgodnych z prawem, nielegalnych a przynajmniej okrytych tajemnicą.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Julia (18-03-2017r.) - Jechałam autem z znajomymi i kolega przejeżdżał na czerwonych światłach, strasznie się bałam że może zdarzyć się wypadek
~Kasia (21-02-2017r.) - Przyjechałam samochodem kolo kościoła, wyszłam z psem na smyczy pochodzilam wkolo kościoła który stal na gorce. Auto nie chciało odpalić i pchalam go przez las i przez piaszczyste pole.
~Basia (16-02-2017r.) - Po raz kolejny śniło mi się, że prowadzę auto. Tym razem jechałam bardzo kręta drugą i rozmawiałam z koleżanką. Miałam problem z opanowaniem samochodu, nie potrafiłam skręcać, nie mieściła się w zakrętach.
~Dorota (12-02-2017r.) - Jechałam samochodem z moimi ex partnerem i nasza córka potem gdzieś byłam w domu moich ex moich teściów i oglądałam nowe meble. Dom był czysty i zadbany .
~Iza (12-02-2017r.) - Bylam z grupa dziewczyn ktore mialam wziasc samochodem gdzies ja mialam byc kierowca. Kiedy przyszlysmy do samochodu okazalo sie ze nigdzie nie pojedziemy. Zostal okradziony. Zlodzieje wziela opony, kierowca I czesc karoserii.
~Anita (23-01-2017r.) - Śniło mi się że jechałam samochodem gdzie w oddali szli ludzie, a jak się okazało był to orszak pogrzebowy który ominęłam i pojechałam dalej.
~Ola (15-01-2017r.) - Zaparkowałam auto czerwone kombi pod szkołą by iść na zajęcia. Po wyjściu nie pamiętałem gdzie je zostawiłam. Chodziłam wokół szkoły uliczkami,wzdłuż kościoła i nic. Wszędzie było pełno innych samochodów, zaparkowanych jeden przy drugim. A mojego nie było. W kościele odbywała się jakaś uroczystość i był tłum ludzi. Obudziłam się z myślą, że albo ukradli mi auto nie pamiętam gdzie je zaparkowałam.
~Mariusz (14-01-2017r.) - Zaparkowałem w dużym obcym mieście. Poszedłem do urzędu załatwić sprawę. Spotkałem przyjaciela, którego dawno nie widziałem. Rozmawialiśmy. Pomógł mi szukać mojego samochodu, którego nie mogłem znaleźć. Szliśmy przez wysoki mur. Wszedłem na niego i wszystko z góry widziałem. Przyjaciel przekroczył mur.
~Misia (25-12-2016r.) - Bbyłam w pracy, pojawiła się w niej moja znajoma, bardzo elegancko ubrana i zapytała, co ja jeszcze tutaj robię. Spojrzałam na zegar, była 15, zdziwiłam się że czas upłynął tak szybko a ja tego nie zauważyłam. Nawet wyjęłam baterie z tego zegara, żeby sprawdzić czy nie jest zepsuty. Wyszłam z pracy razem z tą znajomą, pożegnałam się z nią, wsiadłyśmy każda do swojego samochodu, przy czym mój okazał się być dużą ciężarówką. Zaczęłam jechać, droga była bardzo błotnista, padał deszcz, w pewnym momencie zobaczyłam , że droga jakby się kończyła, był bardzo duży spadek, bałam się jechać, więc skręciłam w poboczną. Przede mną pokazała się zamknięta brama, wysiadam z samochodu, żeby ją otworzyć, wyjechałam na polną zieloną drogę.
~Joanna (11-11-2016r.) - Prowadzę swój samochód. Nagle samochód zwalnia, zjeżdża na pobocze i zatrzymuje się. Patrzą na deskę rozdzielczą, jest całkowicie wygaszona. Jestem zdezorientowana i lekko przerażona. Zastanawiam się co mam zrobić. Mam świadomość, że samochód jest dość stary i przez to nie w pełni sprawny. Nie wiem jak mam dotrzeć do domu.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Samochód ciężarowy z papierami: Śniłam, że na podwórko wjechał niebieski samochód ciężarowy wypełniony masą różnych papierów, druków, gazet. Kierowca, młody brunet, wysiadł z kabiny i powi...
~Martyna | 7 Czerwca 2024, godz. 17:43r. | Samochód ciężarowy z papierami »

Samochód : Jechałam wieczorem samochodem jako pasażer, z moim ukochanym, który po mnie przyjechał. Samochód był nowy i miał niebieski kolor. Umówiłam się z pewnym ...
~Beata | 2 Maja 2024, godz. 12:05r. | Samochód »

kolizja z taksówką: Jadę swoim samochodem, spokojnie, prosta i pusta droga. Nagle znikąd TAKSÓWKA zajeżdża mi drogę, tak jakby wyjechała z pobocza bez migacza... wymuszając włączen...
~Iza | 20 Czerwca 2023, godz. 11:37r. | kolizja z taksówką »

Ocena: 4.2 6 (głosów: 20)

Najnowsze komentarze (29):
 • ~Gość (15 Lutego 2024, godz. 12:39)

  Samochód czarny, który notabene posiadam. We śnie miał pogiętą maskę, ale jeździł idealnie. Wysiadłem i rękoma naprostowałem tę maskę, tak żeby się zamykała i udało się. Co może oznaczać taki sen ?
 • ~Asia (25 Listopad 2023, godz. 10:05)

  Jadąc znaną mi drogą, zatrzymałam się przy zabudowaniach i weszłam na chwilę do czyjegoś domu, rozmawiałam z nieznaną mi kobietą, która krzątała się przy kuchni, potem umyłam ręce, pożegnałam się i wyszłam. Przy ulicy nie było już mojego auta, zaczęłam je gorączkowo szukać, zaszłam do kilku okolicznych domów z zapytaniem, czy ktoś nie widział może niebieskiego fiata. Każdy zaprzeczał, po dłuższych poszukiwaniach trafiłam jeszcze raz do tych samych ludzi, u których już wcześniej pytałam, ale którzy zaprzeczyli, że kiedykolwiek widzieli takie auto. Jeden mężczyzna zaprowadził mnie do pomieszczenia i wskazał na podłogę, w której był metalowy właz, odkryłam go i ukazał mi się niebieski dach mojego auta. Po czym się przebudziłam.
 • ~Gość (31 Października 2023, godz. 6:48)

  Poruszałem się nowym samochodem na parkingu, po czym doszło do otarcia ( uszkodzenia lakieru) przez auto prowadzone przez kobietę i jadące z przeciwka (mijało mnie). Zatrąbiłem, osoba się zatrzymała i zaczęła spisywać oświadczenie (przyznając się, że to z jej winy). Ja musiałem wrócić do domu jeszcze zanim skończyło się spisywać oświadczenie, nie zabierając numeru telefonu od sprawcy - kobiety. Jak się zorientowałem, to coś mnie blokowało, by wrócić na miejsce zdarzenia. Koloru samochodów nie pamiętam. Pamiętam jedynie ślad otarcia, uszkodzony lakier i to, że to była kobieta w średnim wieku.
 • ~Dominika (20 Września 2022, godz. 3:57)

  Rozmawiałam najpierw ze średnim bratem, ale nagle zobaczyłam młodszego brata. Czarnym samochodem mojego narzeczonego jechał mój młodszy brat. Rozpędzony najpierw po autostradzie, a później jakiejś pobocznej drodze. Nagle wypadł z tej drogi i spadł do wody. Pojawił się średni brat i krzyczy: dzwoń do babci niech pójdzie do niego i zobaczy. Dodam, że obie
  moje babcie żyją.
 • ~Gość (2 Września 2022, godz. 19:42)

  Śnił mi się biały samochód brata, w którym jechałam jako pasażer. Samochód wpadł w dziurę na końcu ulicy, zdążyłam wyskoczyć z tego samochodu.
 • ~Gość (12 Marca 2021, godz. 10:18)

  Wsiadam do samochodu na tylnie siedzenie. Jestem pasażerem. Na pokrowcu zauważam resztki kału. Jadę do miejsca gdzie przed kilkoma laty się uczyłam.
 • ~Gość (2 Marca 2021, godz. 0:17)

  W śnie pojawiam się na drodze a czerwony samochód, uderza mnie bokiem jedyne co widze dokładnie, to moment uderzenia oraz że uderza mnie lewą stroną, na której ma wlew paliwa.
 • ~Marcin (15 Stycznia 2021, godz. 6:28)

  Śnił mi się wyjazd na wakacje ze znajomymi, spakowaliśmy się wszystko było gotowe, w aucie schowane były nasze rzeczy, ubrania, pieniądze stało ono na ulicy ciągle czekałem na resztę, nie było nikogo żeby wyjechać. Pamiętam, że bylem z tego powodu mocno zdenerwowany i postanowiłem pójść szukać ich by ich zdyscyplinować, znalazłem ich i okazało się, że już wszystko ogarnięte i mamy jechać, ale samochód z całą zawartością został ukradziony. Poczułem uczucie utraty wszystkiego i przerażenia, zaczęliśmy go szukać, a jednocześnie jakby przyjeżdżały inne samochody z innymi znajomymi, z którymi mieliśmy na te wakacje jechać razem. Byli oni obojętni wobec tego co się wydarzyło. Tylko ci co stracili swoje rzeczy było tym przejęci.
 • ~Anna (28 Grudnia 2020, godz. 10:29)

  Jechałam nocą autem z zapalonymi światłami. Nagle na skrzyżowanie wjechał samochód bez zapalonych świateł. Zatrzymałam się i zatrąbiłam, aby ostrzec kierowcę. Ten mężczyzna wysiadł i podszedł do mnie. Ja też wysiadłam. Okazało się, że to mistrz świata w tańcu towarzyskim. Tańczyliśmy na parkingu 😊
 • ~Gość (8 Grudnia 2020, godz. 6:57)

  Śniło mi się że jechałam z mężem samochodem i on kierował. Ja siedziałam z boku. W pewnym momencie zobaczyliśmy, że daleko z prawej strony wybiło inny samochód do góry, jakby był na dachu budynku. Mąż zwolnił i w tym momencie samochód spadł na prawą stronę od nas i zaczął się kręcić wjeżdżając z całej siły w nas. Przy samym uderzeniu ja z mężem jakbyśmy stali razem. Ja tyłem do samochodu, a on przodem.
  Obudziłam się z ranami juz w jakimś domu chyba i pytam teściowej jak mój mąż, a ona że jest w szpitalu i właśnie ma operacje. I że nie wiadomo jak jego kęegosłup.
  Po chwili szłam już z mężem i tak myślałam, czy on nie powinien być teraz w szpitalu na operacji.
  Dziwny sen. Ogólnie mąż ma dużo problemów z kręgosłupem. Jest po kilku operacjach, a teraz znowu czekają go zastrzyki.
 • ~Gość (22 Czerwca 2020, godz. 13:04)

  Teresa - Śnił mi się biały samochód, poszłam na parking szukać samochodu, ale go nie było został ukradziony.Proszę o interpretację tego snu.
 • ~Gość (20 Grudnia 2019, godz. 13:48)

  Widziałam we śnie spalone auto. Bez płomieni. Było wrakiem auta po spaleniu. Tylko na niego patrzyłam z bliska.
 • ~Gość (17 Grudnia 2019, godz. 3:31)

  Byłam na imprezie padał duży deszcz. Nagle zaczely przychodzic do mnie rozne paczki. Np kurtki i łyżwy. Bylam nietrzezwa. Znajomi mowili cos o policji zebym na nia uwazała. Poczym znalazlam sie w samochodzie od strony pasazera, byłam sama a samochod jechal. Nie chcial sie zatrzymac a hamulec reczny nie zadzialal.
  Zderzylam sie z innym samochodem. Odjechalalam i musialam przesiadac sie i prowadzic samochod, gdzie nie wien jak to sie robi. Potem poklocilsm se o to z ojcem.
 • ~Gość (12 Września 2019, godz. 7:20)

  Śniło mi się, że jadąc z mamą samochodem (ja pasażer, mama nie ma prawka) minęłyśmy mojego partnera, który prowadził kobietę na grubej smyczy. Zatrzymałyśmy się gdzieś, żeby na nich poczekać. Partner przyszedł sam, kobiety już nie było.
 • ~Gość (7 Września 2019, godz. 17:04)

  Śniło mi się ze przyjechałam czerwonym samochodem na wieś gdzie były piękne łany zbóż. Na moim samochodzie był biały puch. Dmuchałam na niego, on leciutko się podniósł o opad na samochód. Byli też jacyś ludzie koło mnie i wszyscy przyglądaliśmy się tym łanom zbóż.
 • ~Gość (27 Sierpnia 2019, godz. 13:21)

  Jechałam razem ze zmarłym kolega i jego bratem po autostradzie, chłopak do mnie zadzwonił pytając się gdzie jestem to mówię ze na autostradzie jade rozłączył się i zaraz po tym łapie mnie policja mówiąc ze jest od mojego chłopaka. Czy ten sen oznacza ze zmarły mnie ostrzega przed jakaś katastrofa ? Nie ukrywam ze wczoraj wydarzył się karambol niedaleko mojej miejscowości gdzie zginęły dwie osoby a 3 trafiły do szpitala.
 • ~Gość (5 Kwietnia 2019, godz. 10:30)

  Śniło mi się, że jechałam z siostrą samochodem, ona kierowała i nagle jej się zjechało z drogi, a za drogą była przepaść i wpadliśmy tam, ona jeszcze jak leciałyśmy to mnie przepraszała, ale ja nie miałam do niej żalu, tylko powiedziałam, że ją kocham, ale się nie bałam, czułam, że wylądujemy, bo tam była trawa i chyba nic by nam się nie stało, ale się obudziłam, więc nie wiem jak się skończyło.
 • ~Gaga-o-lala (12 Grudnia 2018, godz. 8:34)

  Jechałam z babcią samochodem, ona za kierownicą, ja obok. Zaparkowała na nierównej ziemi, samochód był lekko skierowany maską w dół. Zaciągnęła ręczny ale mimo tego samochód się trochę posunął i obrócił.
 • ~Kate (20 Listopad 2018, godz. 10:34)

  Prowadziłam swoj samochód drogą którą bardzo często jeżdżę (droga pomiędzy wsiami), zobaczyłam auto zaparkowane na poboczu przy którym stała kobieta brunetka. Nie chciałam się zatrzymać ale tak się stało gdyby zapytałam kobiety co się stało odpowiedziała że zabrakło jej paliwa, bardzo jej współczułam. Gdy chciałam odjechać auto nie chciało się rozpędzić poczym kobieta podbiegła i przez otwarte okno użyła na mnie spray pieprzowy. Chciałam się bronić i nagle się obudziłam.
 • ~Niki (17 Listopad 2018, godz. 15:17)

  Pojechałem na Sylwestra do ciepłych krajów, a tam zamiast słońca spadł snieg, zaspy były tak duże, że nie dało się isc, a bardzo chciałem dostac się na plaże, zeby obejżec sztuczne ognie. W hotelu wypozyczyli mi samochód terenowy, którym pojechałem na plaże, oprócz tego dostałem butelkę najlepszego szampana. Gdy dojechałem nad morze snieg zniknoł, piasek tak się rozgrzał, że nie można było po nim chodzić. Piłem szampana w towarzystwie pieknych dziewczyn w bikini. Do hotelu wróciłem pieszo, bo samochód nie chciał odpalic.
 • ~Karol (13 Kwietnia 2018, godz. 7:06)

  Śniłem, że kupuję auto u handlarza który kiedyś sprzedał mi auto z którego nie byłem zadowolony. Nie poznał mnie a i we śnie sprawiał wrażenie jakbyśmy się dobrze znali i byli znajomymi. On nie wiedział kim jaj jestem. O tym, że kiedyś sprzedał mi auto z którego nie byłem zadowolony powiedziałem mu dopiero po sfinalizowaniu transakcji. Auto było nowe ale nie był to najnowszy model, koloru szarego. Jeździłem później moim nowym autem i byłem zadowolony. Taki miałem sen.
 • ~aga (20 Lutego 2018, godz. 9:33)

  często śni mi się że jadę gdzieś samochodem załatwić jakaś sprawę a gdy wracam samochodu już nie ma i nie mogę go nigdzie znaleźć
 • ~Doti9 (16 Stycznia 2018, godz. 18:30)

  Sen był krótki i drastyczny...pojechałam do mojego znajomego ,u którego jest moje auto...i tam zobaczylam rozbite cześciowo moje auto ...zapamietałam pogieta blache i rozwaloną przednia lampe...kolega żartował i nic sobie z tego nie robił...a w myślach wiedzialam ze to on rozbil ...
  Co to oznacza ???
 • ~Edyta (30 Grudnia 2017, godz. 22:48)

  Śniło mi się, że jechaliśmy samochodem na rodzinny piknik i gdy z powrotem wracaliśmy, droga znajdowała się na 20 cm pod wodą, a całą szose pokrywały kaczeńce. W tym momencie samochód stracił moc a musieliśmy wjechać pod prawie pionowa górę wiec wyskoczyłam z auta i zaczęłam je sama pchać, już prawie ostatkiem sił ale udało mi się dostać na górę i wtedy wsiadłem do samochodu i pojechaliśmy do domu. Co może oznaczać mój sen?
 • ~Karolina (14 Sierpnia 2017, godz. 8:09)

  Śniło mi się nasz stary bordowy samochód , który już dawno temu był sprzedany na złom , stałam obok niego z moim ojciem, moja 7 letnia siostra , a mojego synka mój ojciec trzymal na rękach a w drugiej ręce trzymał kluczyki do samochodu wujka . Zwróciłam uwagę właśnie na tę kluczyki które trzymał . Te dwa samochody były w odstępie kilku lat od siebie kupowane , dlatego mnie to zdziwiło. Prosze o interpretację. Pozdrawiam .
 • ~Aga (1 Czerwca 2017, godz. 17:59)

  jechałam swoim samochodem i niespodziewanie wjachałam do wielkiej kałuży z brudną wodą aż do połowy szyb
 • ~Kicia (18 Marca 2017, godz. 7:02)

  Śniło mi się że był u mnie były chłopak potem on poszedł do kolegi a ja z przyjaciółką moim czerwonym samochodem pojechałyśmy do szkoły. Nagle zasłabłam i było ciemno więc wyszłam i nie mogłam go znaleźć , po chwili go znalazłam i miał rozbite dwie szyby od strony kierowcy i tylną .Oraz panował w nim bałagan zamknęłam samochód rozejrzałam się i zobaczyłam jakiegoś faceta siedzącego na ziemi oraz jakiegoś idącego do budynku nie wiem jakiego.. i nagle się obudziłam :(
 • ~Magda (9 Marca 2017, godz. 9:16)

  Śniło mi się, że bardzo wolno podjeżdżałam do drzewa, wyjechałam w nie (bardzo delikatnie), ale zniszczyłam cały przód.
 • ~helena (18 Lutego 2016, godz. 8:40)

  jechałam z córką moim samochodem , który nie był sprawny. Na jednym z postojów córka wymieniła moje białe auto na czarne. Na początku myślałam że jest to małe zwinne damskie autko. Wyjeżdżając ze stacji benzynowej zorientowałam się że jest to krążownik dróg, taki męski silny samochód trudny dla mnie do prowadzenia.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Stodoła Byłam w stodole, w której znalazłam dużo pochowanych starych zabawek mojego nastoletniego syna....
 • Oczy Pamiętam tylko, że śniło mi się moje własne oko prawe, do którego wpadł owad - muszka czy co...
 • Grób Śnił mi się zniszczony grób rodziny. Co to może oznaczać?...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl