» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » P » Ptak - znaczenie snu

Sennik Ptak

PtakSymbolizuje wolność, świętość i duże możliwości. Jest znakiem odcięcia się od problemów i zmartwień. Daje Ci do zrozumienia, że wszelkie bariery i ograniczenia jesteś w stanie pokonać.
Sen z ptakami zachęca nas, abyśmy zaczęli realizować swoje najskrytsze pragnienia, ponieważ mamy szansę w przyszłości odnieść sukces.
Czasem można ten symbol zinterpretować, jako ostrzeżenie przed nadmiernymi fantazjami i życiu we własnym, ograniczonym świecie.

Gdy widzisz latające ptaki na niebie - uda ci się wznieść wysoko w życiu.

Jeżeli przelecą one nad tobą - zbliżają się nagłe i gwałtowne zmiany.

Gdy latają wkoło nad tobą - ktoś może próbować ci zaszkodzić.

W kolorze białym - pojednanie.

Siedzące w gnieździe - wysoka aktywność w pracy.

Dokarmiać je - smutek przez dawną kłótnię z kimś bliskim. czasem to również wizyta gości.

Gdy zostaniesz zaatakowany przez drapieżne ptaki - nieprzyjemne informacje.

Usłyszeć ich śpiew - spokój i harmonia ducha.

Siedzące na gałęzi drzewa - znak wyjazdu.

Gdy zobaczone przez ciebie ptaki są piękne - spróbujesz wykorzystać swój autorytet.

Jeżeli zobaczysz jednego ptaka - oznacza szansę, dzięki której wygramy z przeciwnościami i odczujemy wewnętrzny spokój.

Jeśli jest on ranny - problemy z potomstwem.

W klatce - niebezpieczeństwa i ograniczenia.

Gdy widzisz tylko pustą klatkę bez ptaka - znak straty i rozczarowania.

Jeżeli go zabijesz - uważaj, bo przez nieostrożność możesz stracić coś cennego.

Złapać ptaka - zapowiada sukces i wygraną.

Widzieć ptaki wzbijające się do lotu - powodzenie.

Gdy próbujesz je od siebie odpędzić - kłopoty z pieniędzmi.

fot. sxc.hu/photo/1417147 , rerisk
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Natalia (26-04-2017r.) - Pamiętam tylko urywek tego snu, lecz najbardziej zaciekawiła mnie jedna rzecz. Poszłam na przystanek autobusowy a nad nim były takie wielkie drzewa rozgałęzione. Na nich siedziało bardzo dużo ptaków. Sęk w Tym,że i drzewa jak i ptaki były zamarźnięte. Co to może oznaczac?
~Angelika (13-04-2017r.) - Śniło mi sie ze ptak albo gołąb zaczyna skrzydłami machać i dziobać ciągnąć mnie za nogawki od spodni.
~Anna (1-03-2017r.) - Śniło mi się wielkie zgrupowanie ludzi, proroków w którym brałam udział jako widz. W samym centrum siedział faraon,miał ogoloną głowę , ubrany był w złote szaty. Dyskusja dotyczyła wyboru dziewic, prawdopodobnie dla niego. Potem nagle znalazłam się z nim sama na pustyni, leżał na wielkiej sofie, na brzuchu, pod baldachimem. Było południe, słońce bardzo mocno świeciło , bardzo się czegoś bałam , patrzyłam w niebo, w słońce i podświadomie czułam , że zaraz nadleci wielki ptak który krąży w powietrzu. Na około było cicho i pusto, widziałam spękania od suszy żółtą ziemię. Bałam się, że ten ptak zaatakuje faraona. Faraon leżał spokojnie, niewzruszony. Przyleciał ogromny ciemny ptak , z wielkim dziobem i szponami.Wyglądał jak feniks albo jakiś myśliwski proroczy ptak. Usiadł faraonowi spokojnie na lewym ramieniu. Myślałam , że będzie chciał go zadziobać. Bardzo się bałam. Ptak spokojnie zjadł jedno ziarno z pleców faraona, które nagle się tam znalazło i odleciał. Był bardzo majestatyczny.
~Mario (4-01-2017r.) - Śniło mi się ze stanem na środku zaoranego i zasianego zbożem pola. Zboże było małe. Wokół pola nie było nic, prócz domu. Dom stał na okrągłym podwórku i był stary, coś jakby stodoły. Nie prowadziła do niego żadna droga. Dom miał wielkie okno i drzwi dwuwahadłowe. Wokół domu i nad nim latały czarne ptaki, jakby były strażnikami tego domu. Widziały mnie, ale nie reagowały. A ja patrząc czułem, że się boję. Cały sen był czarno-biały, nie miał żadnych kolorów.
~Anna (7-12-2016r.) - Duże ptaki, podobne do sowy, pukały dziobem w moje okno, próbując wlecieć do domu, za chwilę odlatywały i próbowały znowu wlecieć. Jeden z nich usiadł na moim balkonie. Mokry od deszczu, siedział na nim też mój mokry pies, drugi poleciał na sąsiedni balkon i po chwili przyleciał i usiadł na latarni z dziecięcą skarpetką. Porwał też bobasa i posadził go na tej lampie. Dziecko spadło na dół.
~Justyna (22-09-2016r.) - We śnie widziałam siebie leżąca w łóżku. Przyleciał do mnie duży piękny czarny ptak z białą głową. Usiadł przy mnie.
~Jola (19-04-2016r.) - Widziałam dużą klatkę w oknie z ptakami ktoś otworzył te klatkę i ptaki wyfrunęły latały nad moja głową. Były piękne kolorowe jeden był biały, cudnie śpiewały. Zapędziliśmy ptaki do klatki i zobaczyłam ogromną dziurę w podłodze po miejscu gdzie wcześniej była klatka. Później znajoma wyjęła białą serwetkę by sobie ją podłożyć pod kosmetyczkę.
~Magdalena (13-04-2016r.) - Miałam przedziwny sen ... stałam przed blokiem mojej babci nagle z różnych zakamarków w niebo wzbiło się mnóstwo ptaków i małych i dużych. Stałam, patrzyłam na nie i poczułam jak zaczynają wydalać na mnie odchody. Poszłam do domu się umyć i nie mogłam się domyć.
~Agnieszka (13-03-2016r.) - Podczas snu widziałam wiele ptaków, chyba czarnych które z ogromną prędkością leciały w kierunku ziemi. Kiedy do niej dotarły wbiły się dziobami w ziemię tworząc koło z kropką w środku.
~Karolina (22-02-2016r.) - Śnił mi się spadający ptak w klatce którego zabrałam do domu oraz przygarnęłam małego psa. Mój pies atakował tego ptaka. W śnie pojawiło się dwóch kolegów noszących mnie oraz spotkanie rodzinne na kamieniach.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Rozstanie: Mąż stracił pracę, żeby ratować sytuację finansową zostałam zmuszona do powtórnego małżeństwa. W pokoju byliśmy my, nasze dzieci i nowy mąż. Wszystkie zacho...
~Zdezorientowana | 25 Września 2018, godz. 8:07r. | Rozstanie »

Ptaki: Po niebie latało 5 sokołów kobuzów. Mama zapytała się, dlaczego się nie biją. Odpowiedziałam, że są rodziną, szczęśliwą. Poszłam po trawniku za stodołę. Sta...
~Kinga | 22 Lutego 2018, godz. 13:28r. | Ptaki »

Ptaki w samochodzie : Śniło mi się, że jechałam samochodem z kimś. Ta osoba krzyczała na mnie, że na tylnym siedzeniu są ptaki. Najpierw był gołąb. Otworzyłam okno i on wylecia...
~Justyna | 2 Grudnia 2017, godz. 9:20r. | Ptaki w samochodzie »

Ocena: 4.76 6 (głosów: 9)

Najnowsze komentarze (24):
 • ~Gość grac (18 Listopad 2020, godz. 17:17)

  Ja miałem sen że strzelałem do wron, ale nie trafiłem, jedna zawróciła patrzala na mnie wyciagnela skrzydło jakby chciała mi cześć dać. Złapałem ją za skrzydło, a ta mi wskoczyła zadowolona na ręce, wziąłem ją i się obudziłem.
 • ~DD. (6 Października 2020, godz. 9:36)

  Mamy w domu pomarańczowego kanarka. Śnilo mi się, że otworzyłam mu klatkę, żeby sobie polatał. Do domu wleciał gruby, szary gołąb z bardzo złym wyrazem dzioba.Wszedł do klatki, zjadł pokarm kanarka i czekał. Gdy kanarek wleciał do klatki, zrobił się szary jak ten gołąb, po czym gołąb połknął go...z dzioba wystawały mu tylko pióra kanarka. Po przebudzeniu poczułam lęk...
 • ~Edyta (9 Lipca 2020, godz. 13:58)

  Śniło mi się, że mój syn złapał kolibra tuż koło drzewa rosnącego na naszym podwórku. Co to może oznaczać?
 • ~Agsta (8 Czerwca 2020, godz. 13:13)

  Śniło mi się ze ptak chcial wleciec do domu przez okno. Zaslaniałam firankę i odpędzalam go otwartą reką, jak do klapsa. On odbijał się od dłoni ale ciągle chciał wlecieć. Wyglądał jak sroka, tylko jakby więcej czarnego.
 • ~magda (27 Maja 2020, godz. 23:38)

  drugi sen: szłam z dziećmi łąką i w takich wysokich już suchych trawach siedziały malutkie ptaszki które wzbiły się do lotu kiedy się zbliżyliśmy ale jeden nie mógł wyplątać się z tych traw więc podeszłam i powoli go złapałam. We śnie poczułam wielki zdziwienie, że mi się to udało. Niestety nie pamiętam czy go wypuściłam czy nie bo się obudziłam:(
 • ~magda (27 Maja 2020, godz. 23:32)

  Przez dwie noce śniły mi się ptaki. Raz zjeżdżałam z pochylonego wjazdu na czyjąś posesję (nie wiem czyją, albo nie pamiętam) i na środku tego podjazdu był taki duży kamień który wystawał z ziemi.(nawet we śnie "pomyślałam" że to głupota nie wykopać tego kamsztora z ziemi) Choć chciałam go ominąć samochód i tak się zawiesił ale dałam radę jakoś z niego zjechać. (teraz myślę że jak na taki wielki kamień to mi poszło całkiem łatwo ale to może być subiektywna ocena). Kiedy już zjechałam z podjazdu zobaczyłam że na środku ruchliwej drogi leży ptak a samochody śmigają koło niego. Pomyślałam że pewnie zabił go samochód i chciałam sprzątnąć i akurat ruch zrobił się mały. podchodzę do ptaka a on żyje! to była gęś jakaś taka niemrawa mała/młoda dzika gęś która jakoś nie uciekała przede mną, więc ją zabrałam do domu. I ta gęś jest ważna ale kamień też bo bardzo ale to bardzo mi utkwił w pamięci.
 • ~Mka (4 Maja 2020, godz. 17:52)

  Przyjechałam do domu w mundurze wojskowym i z bronią u ręku.Nagle ktoś krzyknął:zastrzel to ptaszysko i tak zrobiłam.Potem podleciał ptak z wyglądem sójki.Rozmawiałam z nim, rozmowa była poważna. Oboje usłyszeliśmy pruknięcie i skoczył wielki ryś, chwyciłam kij i próbowałam go przepędzić, w najgorszym wypadku uderzyć. PO WYBUDZENIU Potem otworzyłam szeroko oczy i byłam w swoim pokoju.Ale za okna patrzyło się na mnie ptaszysko.Potem położyłam się do snu.
 • ~Gość (16 Kwietnia 2020, godz. 9:41)

  Śniło mi się, że kłóciłam się z 2 przyjaciółkami. One wyszły z hotelowego pokoju, ja zostałam i miałam się pakować. Wyszłam gdzieś i gdy wróciłam w korytarzu był spory ptak. Nieznany mi gatunek, biały z ciemnym różem i czernią, ładny. Poszłam otworzyć mu okno, żeby mógł wylecieć. A on usiadł na moim prawym udzie i zaczął dziobać. Nie mogłam go od gonić, złapałam go w końcu odciągałam od nogi, ale to nic nie dawało. Obudziłam się nie mogąc sobie poradzić z tym bólem, który mi zadaje. Pamiętam jak dziwne i realne było uczucie trzymania go w dłoniach i odciągania od nogi.
 • ~Ola (24 Marca 2020, godz. 7:38)

  Śniło mi się, że siedziałam w domu i nagle w oknie pojawiły się ogromne dwa białe ptaki, była to sowa i orzeł. Nagle wleciały do środka i siedziały na podłodze, były bardzo przyjaźnie nastawione. Później doleciał do nich trzeci ptak - biała papuga.
 • ~Aneta (29 Stycznia 2020, godz. 10:45)

  Byłam w dużej kuchni wujostwa, z którym mam kiepskie relacje. Nagle pojawiło się stado ptaków wyglądały jak kruki, ale miały żółte dzioby, przypominały gatunek wieszczek. Latały po całej kuchni, atakowały mnie, jakby próbowały zepchnąć, kiedy się odwróciłam nie było ściany tylko jakby czarna dziura, która mnie wssysała. Była tam też jakaś kobieta którą prosiłam o podanie ręki, ale ona jakby specjalnie się odsuwała i krzyczała z przerażenia. Najbardziej mnie ciekawi dlaczego te ptaki tak się na mnie rzuciły i dlaczego chciały mnie zrzucić do tej czarnej dziury.
 • ~Gość (4 Listopad 2019, godz. 14:56)

  Miałam bardzo dziwny sen. Śniło mi się, że z buzi wyciągnęłam tasiemca, tego robaka zamieszkującego układ pokarmowy. Był długo i biały. Gdy go wyciągnęłam, poszłam po kogoś żeby mu to pokazać. Wróciłam, a połowy tasiemca już nie było, bo nad nim siedział ptak (nie kojarzę jego kolorów że snu) i go zjadal. Co to może znaczyć??
 • ~Karolina (5 Września 2019, godz. 8:16)

  Śnił mi się mały ptaszek który siadał mi na tylnej kieszeni spodni. Tak mocno się trzymał, że na siłę musiałam go odkrywać i w tym samym śnie widziałam jak kot gonił łabędzia po wsi, nadmienię, że bawiło mnie to :)
 • ~Buli (17 Maja 2019, godz. 10:39)

  Śniło mi się, że widziałem na swoim tarasie, przed drzwiami spadające odchody ptaków. Chciałem posprzątać, ale nie miałem czym i bałem się o zarazki.
 • ~Natalia (9 Stycznia 2019, godz. 11:40)

  Sniło mi sie, że w mieszkaniu mojej cioci bylo pelno ptaków. Okno bylo tylko uchylone i nie mozliwe bylo zeby przez nie wlecialy ani wylecialy. W jednym pokoju byly rozne ptaki, najbardziej zapamietalam dzięcioła. W drugim bylo pelno malych czarnych ptakow. Moj tata je policzyl i powiedzial ze jest ich siedem. Dziwne bylo to ze choc w mieszkaniu byli inni ludzie nikt nie probowal wypuścić ptakow. Ja troche sie ich balam. Co moze oznaczac ten sen?
 • ~Gość (7 Września 2018, godz. 16:20)

  Śnilo mi sie ze bylam w kuchni w ktorej bylo uchylone okno przez ktore wlecial wrobel chcialam go przegonic w koncu stanelam do niego tylem ale mimo to widzialam go nie odwracajac sie a on latal za mna w koncu go zlapalam a on ze strachu zaczal wydalac z siebie brazowe kulki ktore jak pozamiatalam i zebralam na szufelke zmienily sie w poekne kolorowe okragle krysztaly o nierownej fakturze no a wrobla ulozylam delikatnie na szybie i dalam jesc bo byl wyglodzony ... nieprzyjemny sen generalnie
 • ~Marzena (18 Lutego 2018, godz. 9:36)

  Znalazłam pisklęta czarnego ptaka na drzewie i samiczkę. Nie bały się mnie.Brałam je do rąk i odkładałam. Miały piękne, mieniące się upierzenie.
 • ~Krystyna (27 Stycznia 2018, godz. 17:28)

  Śniła mi się czarna wrona. Siedziała na cokole, patrząc na mnie łagodnym wzrokiem. Podniosłam jej skrzydło. Okazało się ,ze była ranna, zaczęłam wyciągać z spod jej skrzydeł małe igły. Po pewnym czasie rozległ się huk i ktoś ja zastrzelil,upadla martwa na podłogę.
 • ~Anna (17 Stycznia 2018, godz. 15:14)

  Śniło mi się, że weszłam do małego drewnianego domku. Siedział tam piękny, duży, czerwony ptak. Od początku czułam, że jest do mnie wrogo nastawiony. Ciągle mnie obserwował a później zaczął atakować więc uciekłam. Kilka razy próbowałam wejść z powrotem ale za każdym razem następował atak. W końcu wkurzyłam się, zaczęłam na niego krzyczeć i walczyć z nim. Padł na plecy i niczym pokonany bokser, uderzał skrzydłem w ziemie na znak poddania.
 • ~Nikitya (31 Października 2017, godz. 19:40)

  Dziś śniło mi się ze jadę rowerem i kilka gołębi mnie zaatakowalo dziabały mnie w nogę ręce próbowały oczy wydłubac na sam koniec sniły mi się moje koleżanki z podwórka z dzieciństwa siedziały tyłem do mnie
 • ~Mili (22 Października 2017, godz. 22:42)

  Snily mi sie dwa czarno biale male ptaki ktore poprostu chodzily po podlodze a ja na nie patrzylam co moze oznaczac ten sen
 • ~Wiola (31 Sierpnia 2017, godz. 4:32)

  Śniło mi sie, że przylecial do mnie gołąb i zaczął obijać się o moja rękę głową (Ale nie w taki sposób, że chciał zrobic sobie krzywde) i caly czas coś do mnie mówił.
 • ~raja (15 Maja 2017, godz. 8:40)

  Śniło mi sie, ze stałam w oszklonym pomieszczeniu, z zewnątrz otaczał mnie las, a przy szybie stał wielki ptak drapieżny, niewiele mniejszy ode mnie, z dwoma kłami wystającymi z dzioba, patrzyl na mnie i pożerał małe zwierzątko
 • ~Anna (11 Maja 2017, godz. 9:38)

  Śniło mi się że razem z moim dzieckiem przeniosłam się do innego miasta, ale tak jak bym nie miała tam stałego domu. Szłam później gdzieś z moim byłym mężem i synem ( jakieś zejście z dachu w centrum handlowym)i tam leżał zdechły ptak ( czarny, jak wrona ale z krótszym dziobem) - panicznie boję się ptaków,w szczególności zdechłych , więc bałam się zejść ( ten mój ex mąż pomógł mi jakoś przejść, ale później musiałam minąć go znowu). Później w oddali zobaczyłam kolejnego zdechłego ptaka czarnego , gigantycznych rozmiarów ( jak 6-cio letnie dziecko). Pamiętam Paniczny strach. Dodam że zastanawiam się nad zmianą miejsca zamieszkania.
 • ~Justyna (18 Lutego 2016, godz. 10:21)

  Śniło mi się dużo czarnych ptaków latających na tle niebieskiego nieba. Za chwile zobaczyłam ptaka śpiewającego na drzewie,ten śpiew bardzo mi się podobał, następnie gniazda z jajkami. Gniazd było około trzech,było w nich dużo jajek.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Papuga Miałam białą, dużą papugę. Chciała mi odfrunąć, a ja ją łapałam. Zmieniała wtedy kolor,...
 • Pryszcze Śniło mi się, że próbowałam wycisnąć pryszcza i zaczął wychodzić wąski biały i długi....
 • Ryba Śniło mi się, że z mojej stopy wystawał mały kawałek rybiego ogona(jakby końcówka płetwy) ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl