» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » P » Przyjaciel - znaczenie snu

Sennik Przyjaciel

PrzyjacielSen odzwierciedla silną więź ze szczególną osobą. Bywa również określeniem naszej osobowości.

Gdy widzisz swojego przyjaciela - oznacza, że niebawem spotka cię coś miłego.

Rozstając się z nim - nadchodzą nowe, interesujące wyzwania, które podejmiesz samodzielnie.

Jeśli pokłócisz się z nim - musisz popracować nad własną osobowością, gdyż zrażasz do siebie ludzi.

Mieć nowego przyjaciela - zetkniesz się z dobrą nowiną.

Żegnać się z nim - jakieś dawne konflikty wkrótce się rozwiążą.

Gdy w trakcie snu masz wobec niego jakieś obawy - ostrzeżenie przed chorobą.

Spotkać się z przyjaciółką (dla mężczyzny) - wierna miłość.

Widzieć jego śmierć - zakończysz jakiś ważny etap.

Spotkać się z przyjacielem z dzieciństwa - zapowiada wydarzenie, które cię zafascynuje.

Jeżeli wyląduje w szpitalu - zatroszczysz się o kogoś.

Rozmawiać z przyjacielem - czujesz ciężar życia i brakuje ci wsparcia.

Jeżeli widzisz, jak płacze - uważaj, bo może to być znak zerwania znajomości.

Gdy próbujesz się z nim pokłócić lub go obrażasz - problemy ze zdrowiem.

Spotkać przyjaciela, którego dawno nie widziałeś - będziesz trochę przygnębiony.

fot. freeimages.com/photo/1338872 , mzacha
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Mateusz (9-04-2017r.) - Wyjechałem do Ameryki wraz z rodziną na miesiąc. Nagle moja mama powiedziała mi, że muszę iść do szkoły. Poszedłem więc. Jednak później spotkałem swoich kolegów, z którymi poszedłem do parku trampolin. Tam spotkałem swojego kolejnego przyjaciela.
~Meg (4-04-2017r.) - Śniło mi się że byłam na pogrzebie przyjaciela i jego dziecka dodam że był to śliczny chłopiec. .Dziecko było w ciemnej ciasnej trumnie ułożone nienaturalnie a przyjaciel w białym garniturze a właściwie jego duch poruszał się po kościele a tylko ja go widziałam miał w ręku najpierw trąbke a później wychodził z zachrystii i niósł kielich mszalny uśmiechał się był szczęśliwy. We śnie podawałam mężowi siostry wiązanke pogrzebowa która się rozpadła na dwie części. Pierwsza była tylko spodem wiązanki a druga były to sztuczne kwiaty białej Lili
~AnonimxXx (31-03-2017r.) - No więc to było tak. Siedziałam na zewnątrz na pięknym polu ze stawem i brzozą. Razem z tatą i moim przyjacielem patrzyliśmy w niebo. Było całe ciemnofioletowe całe w gwiazdach. I były dwa kaiężyce. Patrzyłam te dwa księżyce z zachwytem. Jeden księżyc duży i w pełni cały jasny, a drugi również jasny i duży, ale jako rogalik od lewej strony. Chciałam zrobić zdjęcie, lecz nie mogłam. Spojrzałam na "przyjaciela". Moje serce zabiło mocniej, ale nagle zniknęło wszystko. I to tyle.
~Marceli (3-02-2017r.) - Miałem jechać do przyjaciela, już stojąc w drzwiach gotowy do wyjścia nagle usłyszałem pociąg i regenerator tłumiący za oknem, zaciekawiony tym sprawdziłem co się dzieje. Widząc to zamarłem, bo pociąg przejechał dziewczynę, na której bardzo mi zależało. Przewidywano powodzie przy czym to się spełniło i wszyscy ze wsi utonęli.
~Joanna (18-01-2017r.) - Byłam w mieszkaniu, chyba to było mieszkanie osoby na której bardzo mi zależy, ale było to też chyba biuro, bo pracowałam tam. Gdy już chciałam iść do domu zapytał mnie dlaczego nie zostanę, powiedziałam, że nie chcę być tą trzecią i ma wybierać ja czy ona, powiedział, że wybiera mnie.
~Basia (6-01-2017r.) - Spotkałam mojego dawnego przyjaciela z dzieciństwa z którym mam nadal kontakt i urodziło się w nas uczucie miłości. Zakochaliśmy się w sobie co było dla nas dziwne bo zawsze się przyjaźniliśmy, przy tym spotkaniu przytulaliśmy się obejmowaliśmy podnosił mnie. Nagle wrócił do domu to ja postanowiłam do niego pojechać i porozmawiać o całej sytuacji. Czekał na mnie gdy byłam w drodze do niego.
~Danuta (3-01-2017r.) - Czekałam na dworcu z przyjacielem, dołączyli do nas ludzie którzy okazali się jego rodziną. Wyszłam na zewnątrz, aby porozmawiali sobie. Kiedy wróciłam oni uciekali w pośpiechu a ja miałam wrażenie, że został zabity i wtedy obudziłam się.
~xyz (30-11-2016r.) - Mój sen to tak naprawdę kilka snów. Spotykam w nich ludzi, którzy są mi bliscy w jakiś sposób. Śni mi się, że jestem w związku z moim przyjacielem. Potem czuję się jakbym spadała w ciemną otchłań. Śni mi się że przed czymś uciekam. W snach odnoszę sukcesy życiowe.
~Wojtek (13-11-2016r.) - Przebywałem z przyjacielem w pewnym monecie wydawało mi się ze zatrzymało mu się serce wiec użyłem defibrylator . Po czym udaliśmy się do szpitala . Tam spotkaliśmy pielęgniarkę która go przyjmowała on leżał na łóżku i nie mógł dojść do siebie . Dziwnie go podnosiło na łóżku a dokładnie klatkę piersiowa . Pielęgniarka chciała mu wybić szczypawki w klatkę by ściągnąć płyn jakiś . Po chwili mój przyjaciel się ockną i jak zawsze zacząć żartować . Został zabrany w tedy na odział ratunkowy.
~Nikola (27-08-2016r.) - Jest ze mną przyjaciel, którego bardzo kocham. Przytula mnie lub rozmawia. Śni mi się codziennie, mówię kocham cię a on znika i mówi nie na widzę cię.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Kłótnia z dawnymi przyjaciółmi: Wyszłam z dawnymi przyjaciółmi i poszliśmy porozmawiać. Wszyscy się ze mnie śmiali i wyzywali mnie, próbowałam się z nimi pogodzić, ale dalej mnie wyzyw...
~Grzegorz | 8 Maja 2023, godz. 6:40r. | Kłótnia z dawnymi przyjaciółmi »

Spacer: Było późno, wyszłam z przyjacielem na spacer. Staliśmy przy ulicy, na której mieszkam, zwróciłam uwagę na to, że bardzo jasno świeci księżyc. Obserwowaliś...
~Julia | 14 Listopad 2022, godz. 6:44r. | Spacer »

Chata w lesie: Śniło mi się, że jestem w drewnianym domu w lesie z przyjaciółmi. Moi przyjaciele świetnie się bawili w środku domu, natomiast ja nie, bo bałam się niedź...
~Lukrecjaa | 16 Maja 2022, godz. 0:35r. | Chata w lesie »

Ocena: 3.98 6 (głosów: 13)
Podobne sny: Fakir, Młynarz, Sąsiad, Agent,

Najnowsze komentarze (26):
 • ~Gość (17 Marca 2023, godz. 6:52)

  Śniło mi się, że spotkałam przyjaciela, który cieszył się bardzo z mojego widoku; porwał mnie w ramiona tuląc do siebie i nosił mnie ściskając plecami do siebie. Była tam też dziewczyna. Wydawało mi się, że to jego siostra, bo chwalił się mną, a ona twierdziła że wreszcie znalazł mnie...
 • ~Gość (22 Września 2022, godz. 9:24)

  Spotkałem się z najlepszym przyjacielem, zabiłem go w grze, a on mi wyrzucił kota przez okno. Ja go szukałem, nie raz goniłem i raz próbował mi uciec lawetą. Jak się obudziłem to on siedział wpatrzony we mnie, a ja się rozpłakałem ze szczęścia, że mi nie uciekł.

 • ~Gość (25 Maja 2021, godz. 11:33)

  W rzeczywistości napisałam do przyjaciela z prośbą, czy możemy znowu zacząć pisać. Parę dni później we śnie pojawiła się od niego odpowiedzieć z treścią, że ,,tak", nie wiem czy brać to pod uwagę.
 • ~Gościówa (10 Kwietnia 2021, godz. 8:49)

  Śnił mi się przyjaciel z dzieciństwa, w ciemnym pomieszczeniu, ubrany w czarną koszulę i garnitur, pił whisky i był smutny, podeszłam do niego, rozmawialiśmy, okazało się, że jego żona ma raka, nawrót choroby, potrzebuje przeszczepu śledziony. Podarował mi jakąś czarną kartkę, coś jak takie z życzeniami, ale w środku nie wiem, co było, wyszliśmy na taras, widok na miasto, pochmurne niebo, płakał, ocierałam mu łzy, przytulałam go (zaznaczę, że kiedyś się w nim podkochiwałam, ale mnie odrzucił, od tego czasu mamy kontakt bardzo rzadki, jedynie cześć - cześć) później odszedł, przyszedł inny kolega, którego również już lata nie widziałam, rozmawiałam z nim o Andrzeju (wszyscy 3 się znamy i raczej oni również nie mają ze sobą kontaktu). Później leżałam na tym tarasie, na jakiejś niskiej ławce i mało z niej nie spadłam, bałam się, że spadnę z tarasu, wyszła jakaś obca kobieta, nawijała o czymś, wróciła do środka, a Arek, nie mógł mi pomóc, jak już jakoś usiadłam, nie spadłam, okazało się, że i tak bym nie spadła daleko, a kilka cm niżej na płytki. On zaś podarował mi inną kartkę, bliźniaczą do tej od Andrzeja, ale białej, a w niej wiadomość od żony Andrzeja, dużo pisma ciężkiego do odczytania. Rozpłakałam się, widząc, że to takie same kartki tylko w innych kolorach.

  Błagam zanalizujcie ten sen, nie wiem o co chodzi i nie wychodzi mi on z głowy. Andrzej ma żonę, życzę mu jak najlepiej, ja mam męża i jest ok.
 • ~Marta (17 Marca 2021, godz. 13:23)

  We śnie przyjaciółka przyszła do mnie po rzecz, którą pożyczyła mi w rzeczywistości. I ja byłam zdziwiona, bo była u mnie wiele razy i nie zabrała tej rzeczy ze sobą mimo, ze ja chciałam jej oddać.
 • ~gość (11 Grudnia 2020, godz. 9:14)

  Śniło mi się, że mieszkałam z moimi 3 przyjaciółkami w domu z mojego dzieciństwa. Gdy wszystkie już spałyśmy, usłyszałam, że ktoś puka. Był to mój przyjaciel z którym w prawdziwym życiu jestem pokłócona. Wszedł do środka i położył się koło mnie i zasnęliśmy. Rano już go nie było, nawet nie zamieniliśmy słowa.
 • ~Gość (22 Sierpnia 2020, godz. 20:00)

  Śniło mi się, że mój były przyjaciel zachowywał się jak przed naszą kłótnią. Rozmawialiśmy, śmialiśmy się. Nagle przyszedł mój aktualny przyjaciel i też zaczął ze mną rozmawiać. Nic nie rozumiałam, ale starałam się tym nie przejmować. Nagle zaczęli na siebie patrzeć. Zabijali się wzrokiem. Chcieli obaj ze mną rozmawiać, ale bez towarzystwa drugiego. Jak miało dojść do czegoś więcej obudziłam się. Jeśli to ma jakieś znaczenie, to mój były przyjaciel mi się kiedyś podobał, a ten aktualny podoba mi się teraz..
 • ~Gość (11 Czerwca 2020, godz. 10:13)

  Mi się śniło że w szkole mój przyjaciel mnie przytulał a nigdy tego nie robił. Jak powiedziałam ze nie lubię się przytulać, to on się zapytał czemu, a moja koleżanka ze szkoły:
  Koleżanka:Bo ona ciebie nie kocha
  On:to prawda?
  Ja:tak..
  Był smutny później a ja miałam poczucie winy.
  Na następnej lekcji zrobił prezentacje na mój temat że mnie kocha.
 • ~Wera (27 Lutego 2020, godz. 23:27)

  Śniło mi się, że zadzwoniła do mnie przyjaciółka z którą nie mam styczności od 8 lat. Byłam bardzo zdziwiona tym telefonem, prosiła mnie o przyjście do niej i pomoc. Była załamana i to tak doszczętnie, wyglądała jak trup, wygadała mi się i na podziękowanie mnie przytuliła i poprosiła o to byśmy odnowiły swoją przyjaźń. Co to może oznaczać?
 • ~Gość (1 Lutego 2020, godz. 10:16)

  Ostatnio straciłam 2 przyjacìół - chłopaków, we śnie przyszli do mnie do domu, zaczęliśmy rozmawiać i wszystko było tak jak wcześniej, co to może znaczyć?
 • ~Gość (30 Października 2019, godz. 9:35)

  Śni mi się się co jakiś czas moja przyjaciółka z dzieciństwa,z którą nie mam kontaktu od lat.(real- Niedawno brała ślub i było mi strasznie smutno,bo nie mogłam jej pogratulować). Nie wiem czy jest to związane z tym, ale w śnie który mnie od tak dawna dręczy próbujemy zacząć rozmowę dlaczego nasze drogi się rozeszły i nagle się budzę.
 • ~Gość (27 Września 2019, godz. 6:48)

  Przyjechał do mnie przyjaciel. Mieszkał że mną w domu z moją rodziną. Nie rozmawialiśmy ze sobą, świetnie się dogadywał z rodziną A siostra najmłodsza była nim zachwycona. On udawał że mnie nie widzi. Ja byłem z nim poklocony. Co to znaczy?

 • ~Ewa 18 12 2018 (18 Grudnia 2018, godz. 11:22)

  śnił mi się mój przyjaciel siedzieliśmy na ławce tak trochę w oddali rozmawialiśmy ze sobą on był smutny przestraszony
 • ~Kamila (24 Września 2018, godz. 16:29)

  W śnie ukazały się dwie moje przyjaciółki. Z jedną z nich właśnie się pokłuciłam, podeszła on do mnie i chciała się pogodzić. A ja odpowiedziałam jej czyste spadaj poszłam, po rower i z płaczem dojechałam z drugą przyjaciółką.
 • ~Natalia (3 Kwietnia 2018, godz. 9:42)

  Śniło mi sie że po wyjściu ze szkoły miałam wracać z moją koleżanką, ale ona mnie wystawiła. Niedzielę mogę znaleść znaczenia tego snu.
 • ~~klaudyna (1 Kwietnia 2018, godz. 11:13)

  W śnie znajdował się mój były przyjaciel. Przyszedł do domu w towarzystwie mojej siostry. Patrzył na mnie z cynicznym uśmieszkiem. Kiedy poszedł do kuchni w której znajdował się mój ojciec nie wytrzymałam i poszłam mu powiedzieć co o nim myślę. Czułam się z tym źle, chciałam go przytulić. On wziął mój telefon i coś w nim wyświetlił. Kiedy wyszedł okazało się że to jakiś blog na którym umieszcza obraźliwe wpisy na mój temat.
 • ~Magda (31 Grudnia 2017, godz. 11:16)

  Sniło mi sie, że pojechałam do Nowego Yorku, bardzo chciałam odwiedzić kawiarnie, w której przesiadywali bohaterowie, ale zapomniałm jak sie nazywa. Szlam ulica i spotkalam Guntera, barmana z kawiarni, powiedział mi, ze juz jej nie ma, na jej miejscu stoi fontanna. Ale pokazał mi gdzie iść, gdy doszłam na miejsce ekipa z serialu szykowała się do nagrywania, spytałam czy mogę obejżec jak grają, zgodzili się.
 • ~Kasia (16 Grudnia 2017, godz. 9:29)

  Spotkałam dawnego przyaciela w gronie nowo poznanych osób z którymi on nawet nie przebywa, powiwdzial mi ze bardzo mu zależało i zależało i ze bardzo mu szkoda ze zerwalismy kontakt i wtedy złapał mnie za rękę
 • ~Caroline (1 Listopad 2017, godz. 23:37)

  Witam, w nocy z poniedziałku na wtorek strasznie niepokojący sen, ktorego znaczenie nie daja mi spokoju i mnie meczy. Sniło mi się, że odwrócila sie ode mnie kazda bliska mi osoba na której mi zależy wliczając w to przyjaciół znajomych ważniejszych, rodzinę a osoba ktora powiedzmy na te osoby mi bliskie miała tak silny wpływ jest moja przyjaciólka, ktora mieszka blisko mnie. Ci wszyscy wysmiewali sie ze mnie, wrecz szydzili i ponizali mnie i mieli z tego ubaw nie ruszalo ich ze strasznie mnie to boli i czulam sie zdradzona. Strasznie płakalam w snie az sie przebudzilam zaplakana . Dodatkowo taka kumulacja był fakt ze jako ostatnia sie dowiedzialam ze moja przyjaciolka wyjezdza na stale z Polski doslownie na drugi koniec swiata co mnie bardzo rozzalilo i zabolala jej strata oraz to ze obrócila wszytkich przeciwko mnie. Pamietam, że bardzo samotnie sie czułam, calkowiecie sama..:( Nie wiem co moze oznaczac ten sen ale bardzo mnie martwi fakt jaki mial kontekst.
 • ~WK (31 Października 2017, godz. 19:53)

  Śniło mi się, że spałam i jak spałam we śnie to znów miałam sen. Śniło mi się, że jestem w związku z moim przyjacielem. Obudziłam się z tego drugiego snu, niby poszłam do szkoły, normalny dzień w szkole. Nagle siedzę sama w ławce, bo moje przyjaciółki Kamilę i Wiktorię gdzieś wywiało i zaczęłam rozmyślać o tym śnie i nagle mój przyjaciel dosiadł się do mnie i pyta o czym rozmyślam, a ja mu mówię, że o moim śnie i że to jakieś nierealne. No i mu powiedziałam, że śniło mi się, że ja i on jesteśmy parą i zaczęłam się z tego śmiać. On złapał mnie za rękę i mówi: Czy sny czasami nie są odzwierciedleniem przyszłości?
  I w tej chwili się obudziłam. Czy ten sen coś oznacza? Muszę podkreślić to, że ja chyba do tego przyjaciela coś czuję...
 • ~Gabi xoxo (10 Października 2017, godz. 22:54)

  Mojej przyjaciółce śniło się że mój przyjaciel który mi się podoba całuje mnie i przytula, obmacuje co to może znaczyć?
 • ~Iwona (19 Lipca 2017, godz. 11:29)

  Byłam w innym mieście z przyjaciółmi, na dawno temu zorganizowanej wycieczce ze szkoły. Wszystko układało się dobrze, ale moi znajomi zaczęli mieć jakieś dziwne tajemnice przede mną, nie wiedziałam o co chodzi. W końcu przyszedł do mnie mój bliski przyjaciel i powiedział, że mnie kocha, czy zgodzę się z nim być. Przez dalszą połowę byliśmy szczęśliwi cały czas, całowaliśmy się.
 • ~Daria (24 Maja 2017, godz. 10:45)

  Śniło mi się, że mój przyjaciel z, którym już nie utrzymaję kontaktu, był na jakimś grillu u mojej rodziny i byłam na niego zła, a on próbował mnie przeprosić (kiedyś sporo się kłóciliśmy), staliśmy za jakimś domem i rozmawialiśmy a potem dał mi bluzę żeby nie było mi zimno i wrócił do altanki. Okazało się że mi zostać ojcem - jego dziewczyna była w zagrożonej ciąży i piła alkohol, mówiłam jej że tak nie wolno, ale wszyscy dookoła powiedzieli że nie mam racji bo ona wie co może. Ważne jest to, że w realnym życiu bardzo nie lubię jego dziewczyny, a z tego co wiem to ona chce juz mieć z nim dzieci. Cały sen był strasznie dziwny i zagmatwany, kilka razy się budziłam po czym znowu mi się śniło ten sen, jakby kontynuacja.
 • ~Mloda dziewczyna (21 Kwietnia 2017, godz. 9:34)

  Ostatnio śniło mi się, że samochód wjechał w schody które były położone w domu. Dzwoniłam na policje, ale on podał fałszywe dane i policja nic nie mogła z tym zrobić. Potem przeniosłam się tak jakby w inne miejsce i spotkałam tak swojego dobrego kolegę, stanęłam twarzą w twarz z tym mężczyzną co wjechał mi w schody napisał na kartce swoje prawdziwe dane. Ja ta kartkę zabrałam mu z rąk i rzuciłam koledze. Potem ten mężczyzna strzelał w nas z pistoletu ja dzwoniłam po policję i podałam mu już prawdziwe dane , oni się zjawili i pomogli nam w ujęciu przestępcy.
 • ~NN (26 Grudnia 2016, godz. 15:01)

  Mojemu przyjacielowi śniła się moja była dziewczyną I kazała mu przekazać, że tęskni za mną. Czy mam to odebrać, że na prawdę tęskni czy jest w tym jakiś haczyk?
 • ~Gabriela (5 Lipca 2016, godz. 13:03)

  Moja przyjaciółka znowu się związała ze swoim byłym, a moim i jej przyjacielem. Spotkałam ich przed sklepem przytulających się do siebie. Jak wychodziłam ze sklepu i ich zauważyłam podeszłam i się przywitałam z nimi, a oni zaczęli się ze mnie śmiać i mnie obrażać. Mówili mi też, że to przeze mnie się przedtem rozstali.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Klucz Wynajmowałam pokój na wakacje. Po spakowaniu chciałam oddać klucz właścicielce, ale nie mogła...
 • Grzyby Witam, śniło mi się, że leżę w lesie przy drzewie, jest słoneczny dzień, a obok mnie trufle ...
 • Przechodzenie przez rzekę. Opowiem swój dzisiejszy sen - szłam z moja siostrą przez ogromną rzekę, która nie była głę...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2023 - DobrySennik.pl