» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » P » Pożar - znaczenie snu

Sennik Pożar

PożarZ jednej strony może wskazywać na radość i szczęście w miłości (szczególnie, gdy dostrzegamy jasne i wyraźne płomienie). Czasem bywa dla nas ostrzeżeniem, jeżeli w trakcie takiego snu czujemy duży strach i dostrzegamy kłęby dymu.

Widok wybuchającego pożaru, który nie jest przerażający - szczęście i powodzenie w miłości.

Gdy płomień jest bardzo duży i jasny - spotka cię coś bardzo miłego.

Gdy jest pełno dymu - uważaj, bo skupiasz się coraz bardziej na negatywnych myślach.

Jeżeli odczuwasz wielki strach przed nim - problemy ze zdrowiem.

Gdy widzisz pożar lasu - może towarzyszyć ci lęk i niepokój.

Jeżeli próbujesz go ugasić - niepohamowany temperament.

Pożar własnego domu - mała strata.

Uciekać z niego - poruszające zdarzenie.

Widok palących się domów - poprzez swoją pracowitość zrobisz na kimś wrażenie.

Jeżeli płonie trawa - spokojne i dostatnie życie.

Palące się pole - wkrótce zaczniesz korzystać z wielu atrakcji.

Jeśli dostrzegamy, że pali się coś dla nas bardzo cennego - znak dobrobytu.

fot. sxc.hu/photo/1412829 , danjaeger
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Beata (19-04-2017r.) - Śniło mi się, że jechałam na wycieczkę wraz z osobami z mojej szkoły. Pojechaliśmy nad staw, nad którym był ogromny most. Wtedy zaczęło się palić. Najpierw pojawiły się małe płomienie, a potem ogromny pożar. Z trudem udało mi się stamtąd wyjść, lecz kiedy wróciłam do domu nikogo to nie obchodziło. Czułam się osamotniona.
~Kate (8-04-2017r.) - Jade samochodem widzę pożar lasu , za chwile orientuje się, że pali się też mój dom. Ogień jest bardzo wyraźny , widzę w oknie choinkę przystrojoną w bombki, łańcuchy, światełka - ale nie jest to Grudzień , bo na dworze jest ciepło. Gdy weszłam do domu jednak tego pożaru w domu nie ma.
~Kasia (6-04-2017r.) - Śnił mi się pożar mojego rodzinnego mieszkania, w którym już nie mieszkam. W śnie widział, że zapaliła się instalacja elektryczna. Opuściłam mieszkanie bezpiecznie zabierając ze sobą kilka drobiazgów. Razem ze mną był mój mąż i moi rodzice. Pożar mieszkania obserwowaliśmy z parkingu pod blokiem. Płomienie były jasne pomarańczowe, raczej mało białego dymu. Pożar ugasiły osoby postronne - sąsiedzi. Nadmieniam, że obecnie jestem w pierwszych tygodniach ciąży.
~Joanna (28-03-2017r.) - Śniło mi się że byłam w szkole z dziećmi (jako nauczyciel) i nagle wybuchł pożar i musiałam wyprowadzić dzieciaki wyjściem ewakuacyjnym na zewnątrz przez bardzo małe drzwi, będąc już na zewnątrz stałam i przeglądałem się płonącemu budynkowi. Ogień rozprzestrzeniał się bardziej szybko i był bardzo jasny ale nie było dymu.
~Kasia (3-03-2017r.) - Śniło mi się , że obudziłam się w nocy , a nasz blok się palił. Jednak w naszym mieszkaniu były tylko duszące kłęby czarnego dymu . Pożar objął piętra powyżej nas . Widziałam sąsiadów stojących na dworze i błagających, żeby ich mieszkania ocalały. Biorąc synka na ręce i płacząc wybiegłam z domu na zewnątrz . Moim oczom ukazały się kłęby ognia palące się na piętrach 1-3 . My mieszkamy na parterze .
~Monika (18-02-2017r.) - Ogromny pożar. Płonie las, łąki. Ogień zbliża się do mojego domu. Ludzie ugaszają ogień, ale za chwilę znowu się pali. Stajnia zaczyna płonąć. Próbuję ugasić ogień i budzę się.
~Basia (9-10-2016r.) - Byłam z rodziną na wakacjach w hotelu ,ale nagle palił się jeden hotel i nasz też. Musieliśmy uciekać, przeniesiemy się gdzieś indziej, ale tam był bar. Zostawiłam walizkę, ale ktoś mi ją ukradł.
~Agata (11-09-2016r.) - Widzę, że płonie las. Widzę łunę, pożar jest duży. Chcę wezwać pomoc, ale nie mogę wybrać numer na telefonie do straży pożarnej. Wybieram numer 998 i 112. Nie realizuje połączenia. Pożar jest coraz bliżej domu. Bardzo się boję i denerwuję, że nikt nie odbiera telefonu.
~Ina (20-03-2016r.) - Byłam w pokoju z 2 dzieci. Nagle w instalacji zabezpieczeń elektrycznych wewnętrznych wybuchł pożar .
~jola (25-10-2015r.) - Trzy pożary gaszone przez dwóch mężczyzn wiadrem z wodą. Dwa pożary zostały ugaszone a trzeci nadal płoną.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Atak na szkole: Byłam w szkole. Moja szkoła była podzielona na dwie części, które łączył bardzo długi korytarz. Pewnego dnia, kiedy siedziałam na dziedzińcu szkolnym, w...
~Ola | 16 Lutego 2020, godz. 21:24r. | Atak na szkole »

pożar: Śniło mi się ,że byłam z psami na spacerze ,było ciemno,wracając zobaczyłam ,że pali się dach mojego domu. Zdenerwowałam się, po chwili zobaczyłam ,że pali się...
Karina | 3 Marca 2019, godz. 14:11r. | pożar »

Pożar: Razem z jakims chłopakiem wznieciliśmy niechcący pożar na łąkach i gdy się zorientowałam zaczęłam uciekać. Gdy dotarłam na podwórko okazało się,że płonie...
~Eliza | 7 Grudnia 2018, godz. 11:36r. | Pożar »

Ocena: 3.97 6 (głosów: 24)
Podobne sny: Wichura, Lawina, Powódź , Klęska,

Najnowsze komentarze (27):
 • ~Gość (3 Grudnia 2020, godz. 9:21)

  Śnił mi się pożar mojego domu. Uciekałam z mamą i znajomą z niego, ale jej rodzice zostali i chyba zmarli. Wiem, że zawalała się tam podłoga. Obudziłam się zaniepokojona.
 • ~Gość (20 Listopad 2020, godz. 5:45)

  Śniło mi się, że musiałam wywołać pożar w bloku mieszkalnym, bo miałam takie zadanie. Gdy wychodziłam z mieszkania sprawdziłam czy nie ma innych mieszkańców, żeby ich poinformować, że się pali. Okazało się, że nie musiałam nikogo ratować. Gdy wyszłam z klatki spotkałam się z kolegą, który sprawdził, czy wykonałam zadanie. Podeszłam do klatki i zobaczyłam mały ogień. Następnie poszliśmy do mojego samochodu i oglądaliśmy pożar. Było widać jak pożar rozwala okno i coś wybucha oraz pełno dymu. Jednak po chwili zniknął. Zobaczyłam, że szedł znajomy z straszy miejskiej, zobaczył mnie w samochodzie, rozbił lustro i pokierował na mnie odbicie. Uważał ze to moja wina, a ja nie chciałam się przyznać. Później chwilę jechałam na wózku inwalidzkim razem z znajomymi. A jak wróciłam do domu, nic nie było spalone, a rodzice powiedzieli, że wiedzą że to nie ja jestem winna.
 • ~Gość (19 Sierpnia 2020, godz. 8:56)

  Śnilo mi sie wypalone wlasne mieszkanie, ktore zdziwiona widze, ze byl w nim pozar. nie widac ognia, nic nie jest zawalone, minimalnie dym, ale prawie niewidoczny... nie wchodze do niego, a jedynie podchodze. Nie czuje strachu, jedynie zdziwienie.
 • ~Ewa (27 Lipca 2020, godz. 21:43)

  Spojrzałam w okno i zobaczyłam duże płomienie ognia krzewów w ogródku przed domem, był też mój wnuczek na korytarzu, a ja wołałam żeby zabierał książki bo musimy uciekać.
 • ~Ania (14 Kwietnia 2020, godz. 10:08)

  W moim śnie przygotowywałam się do wyjścia ze swojego domu. W międzyczasie w kuchni smażyło się jedzenie, które co jakiś czas sprawdzałam. Po chwili, gdy stałam już przy drzwiach, zobaczyłam w lusterku płomień ognia. Szybko pobiegłam sprawdzić co się stało. Paliły się tylko kuchenka gazowa i mikrofalówka która z nieznanych mi przyczyn leżała w kompletnie innym pokoju oraz ścieżka małego ognia pomiędzy nimi. Płomienie nie stwarzały żadnego dymu, ani się już nie rozprzestrzeniały. Jakoś udało mi się ugasić tą drogę. Jednakże po chwili zdecydowałam się zadzwonić na straż pożarną. Po tym, poszłam do sąsiadów, aby ich ostrzec i spytać czy nie mają gaśnicy. Gdy zaczęłam pukać do drzwi, sen się skończył.
 • ~Przerażona (18 Marca 2020, godz. 22:13)

  Śniło mi się że trójka znajomych mi dzieci ginie w pożarze, potem ta trójka dzieci, była wystawiona na ulicy w specjalnej gablocie, przytulone do siebie. Jedno na drugim, to były dziewczynki, ciała miały częściowo popalone. Ich matka stała obok i się nimi opiekowała, zapraszając do tego samego tłum chodzący po ulicy.
 • ~Gość (3 Lutego 2020, godz. 7:18)

  Widok palących się domow
 • ~Ewelina (1 Grudnia 2019, godz. 9:12)

  Śniło mi się ,że stoję pod blokiem w którym kiedyś mieszkałam i wiem że tam się pali kuchnia na 1 piętrze, ale nic z tym nie robię. Za chwilę wiem, że pali się całe mieszkanie, nie widzę dymu. Stoję pod blokiem i idę do innej klatki. Spokojnie. Przyjeżdża straż pożarna gaszą pożar, już pali się pół bloku, widzę jak ludzie wyrzucają meble przez okna. A ja jestem spokojna, jest w pracy wiem, że przyjedzie ekipa z naszego nowego domu i pomoże.
 • ~paula89 (23 Września 2019, godz. 10:34)

  Śniło mi się, że idę z kimś i nagle widzę pożar kamienicy w której dawniej mieszkałam. Zobaczywszy płomienie wydobywające się z okien pobiegłam tam ratować ojca, który tam mieszka.
  Weszłam do pokoju i przekonuje go ,że musimy uciekać, ale on nie chce próbuje siłą i dalej nic więc go zostawiam i wychodzę zła , że nie chciał iść.
 • ~Gość D (13 Maja 2019, godz. 7:37)

  Śnilo mi sie, ze siedzac z kims dla mnie znaczacym w przeszlosci i przeprowadzajac rozmowe, do ktorej nigdy nie doszlo kolo jego domu, nagle wybuchnal ogien. Ogien wybuchal tylko za plotem. Byl on niski i rozprzestrzenial sie szybko za kazdym razem od wybuchu i czasem tryskal. Zaczelo sie od pieknej pogody, zielonej trawy. Plomienie slonca padaly mi na twarz, potem niego bylo brzydkie i granatowe. We snie dostalam swoje ,,odpowiedzi’’ od niego i po ogniu sie przebudzilam i czuje sie zle, wlasnie koncze pisac.
  Bardzo prosze o odpowiedz.
  Pozdrawiam
  D
 • ~Gość (3 Marca 2019, godz. 13:46)

  Śniło mi się,że byłam na spacerze z psami i wracając zobaczyłam ,że pali się mój dom, a dokładnie dach,a po chwili mieszkanie sąsiadów z naprzeciwka. Płomienie były pomarańczowe ,jasne ,nie było dymu tylko te płomienie. Byłam przestraszona, chciałam zadzwonić na straż ,ale nie umiałam wybrać nr,cały czas wyskakiwał inny nr.
 • ~Ania17 (20 Lutego 2019, godz. 6:52)

  Śniło mi się, że byłam w kościele. Msza się zaczęła i kilka młodych osób tak jakby ignorowało co ksiądz mówi. On wstał i wziął bańkę i rozlał ciecz wokół ławek i podpalił, śmiał się jak ludzie uciekali.
 • ~Gość26 (7 Grudnia 2018, godz. 9:49)

  Śniło mi się, że z jakimś chłopakiem przypadkowo wznieciliśmy ogromny pożar na łąkach i zaczęliśmy przed nim uciekać.Gdy uciekłam do domu płonęło też drzewo na moim podwórku, które starałam się ugasić, ale woda nie chciała lecieć z kranu. Potem przyjechała straż pożarna żeby ugasić łąki, ale bałam się że spala się jakieś okoliczne domy i umrą przez ten pożar ludzie
 • ~Agnieszka K. (30 Sierpnia 2018, godz. 8:47)

  Śniło mi się, że moja córka była malutka, byłyśmy nad kanałkiem, tam zobaczyłam kobietę z małym dzieckiem, która się (i tu nie jestem pewna czy się kąpała czy przewróciła ale była w ubraniu) wstała z wody i otrzepywala ubranie, mówiąc że te sukienki tak mają, bo z jednej strony się ubrudziła. Później nie wiem jak, ale chyba i ja się z córką bawiłam w tej wodzie, bo nagle się rozglądam i widzę że wszędzie leży świeży śnieg. Pytam się tej kobiety skąd śnieg, a ona mi mówi, że przed chwilą spadł. Spojrzałam na niebo i faktycznie widzę ciemne chmury, które odchodzą, spojrzałam A w oddali widzę tornado śnieżne się zbiera.złapałam córkę pod pachę i zaczęłam uciekać do domu, nagle córka się pyta mamuś A czemu kościółek się pali? Rozglądam się i widzę, że faktycznie na dachu kościoła płomień, rozglądam się i widzę że i na bloku po drugiej stronie ulicy też płomienie ognia są, biegnę z córką w stronę domu i widzę , że praktycznie wszystkie bloki się palą, spojrzałam na nasz i widzę, że się spalił (i tu nie jestem pewna czy jeszcze się pali) nie ma okien , mam wrażenie, że w oknie widzę sylwetkę i przerażona krzyczę mama, bo w domu została moja niepełnosprawna mama. I się obudziłam.
 • ~Gość (13 Sierpnia 2018, godz. 12:12)

  Mieszkam na parterze. Wychodzę na taras a wokół mnie widzę ze sie pali. Brak dymu. Jest sloneczny gorący poranek. Ludzie wychodzą na zewnatrz i zabierają najwazniejsze rzeczy z domu. Pożar jest jakies 15m od bloku. Wchodzę do mieszkania i zaczynam się pakować. Po kilku minutach na tarasie stoi moja mama z siostrą. Wchodzą do mieszkania i mówią ze juz nie ma pożaru. Zostal ugaszony. Wychodzę na taras i widzę podpaloną zieloną trawę, drzewka znajdujące die w ogródkach i poza ogródkiem. Brak dymu. Nadal jest słoneczny dzień
 • ~XYZ (28 Kwietnia 2018, godz. 11:14)

  Śniło mi się, że w domu zrobił się hałas, zeszłam na dół, tam gdzie obecnie jest piec i zobaczyłam kleby dymu, moja mama zdążyła wyjść na Góre, ja niestety na schodach wciągnęłam za duża ilość dymu i spadłam, że schodówz we śnie ktoś mnie uratował, był to ktoś znajomy jakiś mężczyzna, który bardzo się tym przejął, wyciągnął mnie z domu i kleczal przy mnie dopóki nie odzyskałam przytomności
 • ~Marttyna.Senn (21 Marca 2018, godz. 6:34)

  Śniłam ,że byłam w domu wraz z mamą i gromadą dzieci. Nagle słyszymy alarm przeciwpożarowy nie wiedząc skąd. Moja mama uznała, że są to próby i postanowiła nie wychodzić. Gdy wyszłam na klatkę zobaczyłam sam dym. Krzyknęłam do mamy i pobiegłam ostrzegać sąsiadów. Następnie widząc dym na górze, zaczęłam biec przez ten dym z nadzieją ucieczki. Wtedy się obudziłam, więc nie wiem czy dzieci żyją i czy dałam radę uciec.
 • ~Joanna (24 Grudnia 2017, godz. 8:34)

  Śniło mi się że spałam w domu ale tak jak on byl by gdzies na wsi i co jakis czas słyszalam dziwne jęki jakby zwierząt. We śnie obudziłam się i lezalam przez chwilę myśląc że może ktoś robi krzywde tym zwierzętom ale zanim wstałam ujrzałam jasne migajace światło przez rolety. Gdy je odslonilam, ujrzałam wielką linię ognia ale w takiej odległości ze widzialam psa na łańcuchu w budzie i poczułam ogromny strach oraz że muszę go uratować i w tym momencie powiedziałam na głos POŻAR przy czym zabrakło mi tchu i otworzyłam oczy.
 • ~Reda (19 Września 2017, godz. 14:59)

  Śniło mi się, ze gasze niewielki pożar przy kościele, ale nie mogę go ugasić gasnicami, dopiero wodą udaje mi się to zrobić :)
 • ~Kasia (6 Kwietnia 2017, godz. 10:29)

  Widziałam we śnie pożar swojego rodzinnego mieszkania, w którym już nie mieszkam. Uciekliśmy z rodziną z domu zabierając jakieś drobiazgi. Potem obserwowałam pożar mieszkania z parkingu. Płomienie były jasne i raczej mało dymu. Pożar w końcu został ugaszony ale przez osoby postronne. Co oznacza ten sen. Nadmieniam, że jestem w pierwszych tygodniach ciąży.
 • ~Ania (10 Marca 2017, godz. 7:52)

  Stałam przed blokiem ( nie wiem czy tam mieszkałam) i z dołu widziałam, jak wielkie płomienie przechodzą z jednego mieszkania na inne. Ktoś to ugasił. Weszłam na górę i na klatce dziadek ( który zmarł naprawdę rok temu) powiedział mi ze wszyscy się spalili. Ocalał tylko mój brat. Strasznie płakałam.
 • ~Anna (14 Lutego 2017, godz. 8:20)

  Byłam z rodzina w górach. Pod stokiem co najdziwniejsze opalalismy się. Na stoku było pełno śniegu zaś wokół tego śniegu brak. Nagle dostrzegłam że zaczęła płonąc trawa która znajdowała się obok stoku. Były wielkie czarne kłęby dymu. Ja z rodzina mieliśmy dość daleko do tego miejsca. Widziałam jak ludzie ratowali swoją skoszona trawę dla zwierzat ale na marne. Sami ugasili pożar. Zaś nagle zaczął płonac stok. Gdy straż pożarna zaczęła lać woda ona spływała w dół stoku. Ja kręciłam się w kółko bo nie wiedziałam gdzie zostawiłam swój telefon. Ale przyszła ta woda i zaczęło mnie wciągać w tą mulde.. Zdążyłam powiedzieć Mamo Mamo. I się obudzilam
 • ~Beata (30 Października 2016, godz. 23:51)

  Widziałam rodzinny dom po pożarze. Jednak mieszkanie w którym mieszkałam ocalało bez uszczerbku.
 • ~krzysiek75 (15 Października 2016, godz. 14:24)

  Wczoraj śniła mi się kotłownia w niej papier na środku w ilości kilku zgniecionych gazet. Podpaliłem je sądząc że będą to dwie może trzy sekundy i papieru nie będzie. Lecz po odpaleniu było mnóstwo dymu który zaczął się kręcić jak tornado w chwili gdy brakowało mi powietrza wyskoczyłem z kotłowni i zamknąłem drzwi lecz wtedy wybuchł ogromny ogień za drzwiami który próbował przepalić drzwi. Ja starałem się trzymać te drzwi lecz coraz bardziej parzyły. Nie wiem czy to ważne, ale miałem na rękach rękawice spawalnicze.
 • ~JADWIGA (5 Sierpnia 2016, godz. 7:50)

  Siedziałam że znajomym i widziałam lecący samolot, z którego wydobywać się szary dym. Po chwili samolot spadł i wybuchł pożar. Po chwili pojechaliśmy w okolice pożaru gdzie widzieliśmy zwłoki ludzi.
 • ~Monika (29 Września 2015, godz. 21:54)

  Płonący własny dom we śnie, śniło mi się jak palił się mój dom, byłam bardzo przestraszona, postanowiłam uciekać z domu, jednak nie dopuszczałam do siebie myśli iż dzieje się to w realiach, i po chwili przebudziłam się.
 • ~ola (14 Czerwca 2015, godz. 10:35)

  widziałam we śnie pożar własnego domu. Siedziałam nieopodal i strasznie płakałam, gdy nagle ktoś podszedł do mnie (moja córka?) i powiedział : "nie martw się, przecież był ubezpieczony na 100 tysięcy"
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Papuga Miałam białą, dużą papugę. Chciała mi odfrunąć, a ja ją łapałam. Zmieniała wtedy kolor,...
 • Pryszcze Śniło mi się, że próbowałam wycisnąć pryszcza i zaczął wychodzić wąski biały i długi....
 • Ryba Śniło mi się, że z mojej stopy wystawał mały kawałek rybiego ogona(jakby końcówka płetwy) ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl