» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » P » Pieniądze - znaczenie snu

Sennik Pieniądze

PieniądzeSymbolizuje władzę, możliwości, wpływy, sukces, żądzę i dobrobyt. Pieniądze według senników dotyczą sukcesów finansowych a także w niektórych okolicznościach ostrzegają nas przed ich trwonieniem i stratą.
Osoby, które często o nich śnią są bardzo aktywne, pracowite, obrotne i potrafią radzisz sobie z trudnościami. Sen czasem zwraca nam uwagę, abyśmy zmienili swój stosunek do pieniędzy, gdyż nadmierne ich pożądanie może nas zgubić i prowadzić w złym kierunku.

Jeżeli masz przy sobie dużo pieniędzy - uważaj, bo oznacza to nierozważne szastanie gotówką.

Gdy ich potrzebujemy - próba dążenia do władzy.

Wydawanie i płacenie pieniędzy w gotówce - powodzenie materialne. jeżeli bardzo często o tym śnimy, to powinniśmy zacząć kontrolować swoje wydatki, gdyż w przeciwnym razie możemy za bardzo trwonić swój majątek.

Gdy je liczysz - solidne i stałe zyski, które mogą być owocem wcześniej podjętej pracy.

Jeżeli je wypłacasz - osiągniesz małe, ale satysfakcjonujące sukcesy.

Jeżeli przez przypadek je zgubisz - możesz ponieść małą porażkę, ale dzięki intuicji dasz radę ją w porę udaremnić.

Wykonywanie przelewów w banku - zbliżające się wydatki.

Gdy pożyczasz komuś pieniądze - oznaka kłopotów i braku zaufania.

Drukowanie ich - znak ubóstwa i niezadowolenia z pracy. czasem utożsamia się też z chęcią zrobienia czegoś na granicy prawa.

Fałszywe pieniądze - na ogół taki sen zwraca uwagę, że możemy w przyszłości próbować zdobyć pieniądze z mało wiarygodnych źródeł.

Jeżeli je wygrasz - gdy często o tym śnisz, to możesz liczyć w przyszłości na powodzenie z pieniędzmi.

Gdy znajdziesz je - otrzymasz od kogoś pomoc w potrzebie.

Jeżeli widzisz pieniądze w kopercie - ostrzeżenie przed podstępem.

Gdy śnisz o bardzo dużych sumach - oznacza to, że w przyszłości możesz być bogaty.

Sen o brakach finansowych - zwraca uwagę, że jeżeli nie zmienimy swojego podejścia do pieniędzy, to możemy odczuwać ubóstwo.

fot. sxc.hu/photo/1390419 , Ayla87
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Kosma (28-04-2017r.) - Byłem u siebie w domu, w pokoju gdzie najczęściej przebywam. Stałem podpierając się lewą dłonią o ławę. Spojrzałem na pokrywający podłogę, dawno nieodkurzany dywan i z ogromną ulgą zobaczyłem leżącą koło stopy ławy złotówkę. Krucho z finansami, więc otucha była dominującym uczuciem ale i też zdziwienie. Nieopodal leżała druga złotówka, obok niej kolejna. Zacząłem znajdywać monety dwu i pięciozłotowe a nawet banknoty o nominałach 10, 20 i 50 złotych. Zarówno monety jak i potem dostrzegane banknoty miały wygląd, kształt i kolor taki sam jak w rzeczywistości. Banknoty nosiły znamiona jakby były od dłuższego czasu w obiegu, czyli nie prościutkie ale nieco pomięte. Sen zatracił się gdy stałem osłupiały i patrzyłem na pierwszy znaleziony przeze mnie banknot 50 zł. Zbierałem te pieniądze ale nie wszystkie, bo było ich coraz więcej. Jak podniosłem jako ostatni banknot ten 50-cio złotowy z niedowierzaniem rozglądałem się po zaniedbanym pokoju ile leży na dywanie pieniędzy. Wtedy sen zaczął się rozpływać. Dodam, że byłem w pokoju sam a wszystko co mnie otaczało wyglądało bardzo realistycznie.
~ania (23-04-2017r.) - Śniło mi się ze jestem ze znajomymi w jakimś jasnym budynku, w którym mieszkamy czasowo coś jakby akademik w którym jest mnóstwo różnych osób. One wychodzą z naszego pokoju do innego , a ja czekam na wolny prysznic. Gdy wracam do naszego pokoju widzę tam jakiś obcych ludzi którzy zabrali nasze torebki i szukają w nich pieniedzy. Zamykam ich w pokoju i biegnę zawiadomić dziewczyny o próbie kradzieży.
~Elżbieta (20-04-2017r.) - Śniło mi się ,że mój zmarły narzeczony prosił mnie żebym mu dała pieniądze na kupno mięsa które ładnie wyglądało ,a sprzedawczynią była moja koleżanka . Ja wciąż liczyłam pieniądze ,bo nie wiedziałam czy mi starczy ,a jeszcze chciałam kupić sobie lody .I chyba w końcu kupiłam te lody.
~Monia (18-04-2017r.) - Idąc z przyjaciółmi znalazłam pieniadze (monety) zakopane w wilgotnym piasku. Postanowiłam je wydać na ślub.
~AnJa (18-03-2017r.) - Śniła mi się moja nieżyjąca mama z którą spotkałam się niepodziewanie przed naszym rodzinnym domem. W śnie widziałam ją, jak wpierw rozmawiała z jakąś nieznaną mi kobietą, która wręczyła jej jakąś szmacianą torbę z jakąś zawartością. Następnie moja mama wyszła z bramy naszego rodzinnego domu i podeszła do mnie na drugą stronę ulicy, pokazując mi tę torbę. Następnie otworzyła ją i wyciągnęła z niej dużą ilość papierowych pieniędzy w wysokich nominałach. Wyglądały jak świeżo wypłacone z banku. Na jej twarzy widziałam wielkie zaskoczenie i niedowierzanie. Pytała ile może ich być??? Wzięłam te pieniądze do ręki i powiedziałam, że chyba z jakieś 50 tys po czym oddałam je z powrotem do tej torby. Na tym sen się zakończył.
~MAJA (26-02-2017r.) - Byłam w parku na jakiś zawodach była tam wróżka która przepowiedziała mi przyszłość . Była to bardzo dobra wróżba w przyszłości wszystko miałam mieć super poukładane tzn. miłość, pieniądze i ogólnie życie miałam mieć bardzo dobre . Pamiętam też że w parku była jakaś muzyka.też mi się śniło że dwóch facetów mnie podrywało i ja miałam wybrać jednego z nich z którym będę chciała być. Wybrałam jednego z nich. W trakcie randki jeden z nich poszedł na chwilę do domu i ja czekając na niego patrzę a na ziemi leżą same banknoty 100 zł zaczęłam je zbierać. było ich bardzo dużo. Potem przyszły jakieś dzieci i one też zaczęły te banknoty zbierać generalnie pieniędzy było bardzo dużo i były to 100-złotowe banknoty. Potem wrócił mój facet co mnie podrywał i ja mu o tym powiedziałam . nagle patrze i widzę dziurę w ziemi a tam są w banderolach setki pełno ich jest zaczęłam je wyciągać z tej dziury i ciągle pojawiały się nowe pieniądze 100 złotowe w banderolach . Opychałam je pod ubranie ile się da . potem wróciłam do domu z tymi pieniędzmi i słyszę ze ktoś dzwoni do drzwi otwieram a tam mój brat z rodziną przyszedł kazałam mu iść do innego pokoju. Sama poszłam do sypialni i zaczęłam wyciągać znalezione pieniądze, miałam ich bardzo dużo wyciągałam i wyciągałam i zaczęłam je liczyć byłam bardzo szczęśliwa, że tyle mam pieniędzy i że wreszcie na wszystko mi starczy .
~Urszula (25-02-2017r.) - Palił się dom w którym poprzednio mieszkałam, a w szafie w kieszeni szlafroka miałam bardzo dużo pieniędzy. Wszystkie po 1000 zł. Czekałam na swoją mamę a ona nie przychodziła (mama nie żyje). Weszłam do tego palącego się domu i garściami wybierałam pieniądze. Udało mi się wyjść z pieniędzmi.
~Dorota (16-02-2017r.) - śniło mi się że zalogowałam się na koncie bankowym i zobaczyłam 88 tysięcy złoty, nie mogłam w to uwierzyć i zawołałam córkę żeby zobaczyła ile mamy pieniędzy, wylogowałam się i potem znowu zalogowałam a tam już były 3 miliony, zaczęłam krzyczeć, jesteśmy wolni ! i się obudziłam
~Stasia (28-01-2017r.) - Śniło mi się że po świętach już jakiś czas mój chrzestny przyjechał odwiedzić moja rodzinę czyli jego brata i mnie, moja mamę siostrę i brata. A chrzestny dał mi w papierku 200zł. Ja się ucieszyłam bo za te pieniądze kupie prezent dla mojego bratanka który będzie moim chrześniakiem już nie długo. I wtedy koniec snu
~Anita (26-01-2017r.) - Śniło mi się, że jestem w pracy w sklepie, obsługiwałam klienta który kupował ciepłą białą kaszankę, potem poszłam do samochodu ciężarowego po resztę wędlin które musiałam przynieść do sklepu, ale te wędliny były porozrzucane i je zbierałam. Na pace tego auta było dużo towaru. Kiedy obsługiwałam tego klienta przyszła jeszcze jedna klientka w czerwonej kurtce. Kiedy spojrzałam na drzwi to zauważyłam, że w tych drzwiach nie ma jednej szyby. Potem przyjechała pani która chciała mi sprzedać gumy ale ich nie kupiłam. Na podłodze znalazłam pieniądze monety które zaczęłam zbierać.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Przyjęcie fałszywych banknotów od sprzedawcy kiosku ruchu: Sprzedawca lub kasjer, to kolega pracujący w kiosku ruchu od którego przyjąłem resztę pieniędzy w banknotach nie sprawdzając ich, odszedłem sobie normaln...
~Marek | 24 Listopad 2018, godz. 12:11r. | Przyjęcie fałszywych banknotów od sprzedawcy kiosku ruchu »

Pienądze oddane na jakiś cel: Gdzieś byliśmy na spacerze z żoną nie wiem skąd Żona miała dużo Pieniędzy w Euro i w jakiejś innej walucie było tego dużo cieszyłem się że pozbędziemy si...
~Zbyszek | 9 Maja 2018, godz. 12:05r. | Pienądze oddane na jakiś cel »

Pieniądze na rachunku bankowym: Siedziałam i rozmyślałam o ilości debetu na koncie. Logowałam się na rachunki i je sprawdzałam. Na rachunku córki był spory dług. Za chwilę pojawiły s...
~Daga | 10 Lutego 2018, godz. 9:20r. | Pieniądze na rachunku bankowym »

Ocena: 4.5 6 (głosów: 10)
Podobne sny: Napiwek, Rachunek, Skarb, Złoto,

Najnowsze komentarze (11):
 • ~Gość (7 Czerwca 2019, godz. 8:10)

  Śniły mi się zakopane w ziemi pieniądze które z wykopywałem i zbierałem. Były to głównie monety 2- złoty jak i 5- złoty na tym sen się skończył lub nie pamiętam dokładnie czy było coś dalej
 • ~Gość (17 Stycznia 2019, godz. 9:59)

  Śniło mi się, że jestem u siebie na wsi, przed blokiem koleżanki, zamiast ławek był tam duży materac, na którym siedziałam z koleżanką z liceum i chłopakiem, który podobał mi się jak wyjechałam na studia. Była tam jeszcze jedna osoba, ale nie pamiętam kto to był. Miałam dwie małe torebki, w których miałam dwa grubsze pliki banknotów. Chciałam je wpłacić do banku. Za wpłatomaty robiły drzwi na klatkach. Na początku miałam z tym problem, ale w końcu udało się wpłacić jedną kopertę, a z drugą dla zabawy uciekła koleżanka, pogoda nie była zbyt ładna, miałam nogawki w błocie i byłam na nią zła po czym wpłaciłam też drugą kopertę. W międzyczasie ta trzecia osoba doczepiała mi włosy, ponoć były moje, ale musiałam je "wyciąć" za czasów gęstych włosów żeby je doczepić jak będzie gorzej (z moimi włosami), były długie i chyba ciemne no i bardzo gęste po doczepianiu. W odbiciu szyby miałam też zmarszczki pod oczami.
 • ~Gość (22 Sierpnia 2018, godz. 14:30)

  Snilo mi sieze kupuowalam bilet na tramwaj i z maszyny zamiast biletu wychodzily mi 100 dolarowe banknoty nowiutkie chyba z 8 sto dolarowek ,wzielam je i schowalam do kieszeni .Wyszly mi tez jakies papiery i tez je wzielam caly duzy zwitek arkuszy.
 • ~MK (12 Sierpnia 2018, godz. 11:18)

  Śniłam, że byłam w drodze do domu, na mojej drodze na ziemistych schodach prowadzących na wzgórze błysnęła mi moneta. Na początku ją zignorowałam, zrobiłam kilka kroków w przód, zaraz jednak wróciłam się i kiedy chciałam sięgnąć po nią schodek wyżej dostrzegłam wystające z ziemii banknoty (funty- mieszkam w Anglii, może dlatego były to funty). Zostawiłam monetę i zaczęłam wydobywać te banknoty z ziemii, uzbierałam 460 (!). Podczas wyciągania znalazłam kawałek dokumentu ze zdjęciem i z imieniem i nazwiskiem pewnej panii (której nie znam w realnym życiu, nie wyglądała na przyjemną osobę). Jej imię było identyczne jak moje, nazwisko i wygląd zupełnie inne. Wzięłam te pieniądze do mieszkania, w którym mieszkałam w śnie. Będąc tam usłyszałam rozmowę dwóch kobiet, rozmawiały na temat pieniędzy, wyglądało na to, że tych samych, które znalazłam. Potem gdzieś poszły, po jakimś czasie wróciły bardzo zdenerwowane, mówiły, że muszą znaleźć tą osobę, która je wzięła i dać jej nauczkę. Byłam poddenerwowana i czułam się bardzo winna w moim śnie (uczucie jakbym ukradła te pieniądze), ale nie chciałam się przyznać, że to ja je znalazłam, bo bałam się tego co mogą mi zrobić te kobiety i bardzo potrzebowałam tych pieniędzy ze względu na złą sytuację finansową. Cały sen towarzyszyło mi poczucie winy.
  Jak to zinterpretować?
 • ~Gość (4 Lipca 2018, godz. 20:33)

  Sen o pieniądzach. Śniło mi się, że ktoś prosił mnie o rozmienienie pieniędzy. Otworzyłam portfel (bardzo gruby), w którym było bardzo dużo ogromnych banknotów (wszystkie o nominale 1.000 Euro). Zajrzałam do portfela i powiedziałam tylko: Naprawdę bardzo chciałabym rozmienić, ale nie mam. Sam widzisz."
 • ~Gość (4 Lipca 2018, godz. 20:31)

  Sen o pieniądzach. Śniło mi się, że ktoś prosił mnie o rozmienienie pieniędzy. Otworzyłam portfel (bardzo gruby), w którym było bardzo dużo ogromnych banknotów (wszystkie o nominale 1.000 Euro). Zajrzałam do portfela i powiedziałam tylko: Naprawdę bardzo chciałabym rozmienić, ale nie mam. Sam widzisz."
 • ~Gość (30 Kwietnia 2018, godz. 12:32)

  Robilam zakupy w supermarkecie, prawdopodobnie byłam na obozie bo robiłam je dla siebie,jakieś banany, batoniki, sok itp. Gdy już w koszyki miałam wszytko co potrzebowałam poszłam do kasy ale gdy otwarłam portfelik okazało się ze mam bardzo mała sumę pieniędzy ( w czasie zakupów byłam pewna ze jest ich o wiele więcej), było ich może 15 złoty (banknot 10 złotowy i pare monet). Poprosiłam Wiec koleżankę, która znam w realnym życiu aby mi za nie zapłaciła a ja jej oddam. Wyciągnęła karte i zapłaciła(karta nie monetami). Po tym jak zapłaciła za moje zakupy sen mi sie rozmył.
 • ~Fer (4 Lutego 2018, godz. 14:46)

  Jechalem pociagiem zaatakowalo mnie slownie i fizycznie dwoch mezczyzn nastepnie nie wiadomo skad zaczely wyplywac pieniadze w euro I wszyscy pasazerowie cos z nich pozbierali tylko ja nie zdazylem nic pieniadze szybko fruwaly
 • ~Iza (25 Grudnia 2017, godz. 9:44)

  Zostałam zatrudniona na stacji benzynowej. Przyjechał klient, chińczyk i powiedział, że chce zatankować za 100 zł i pokazał mi pieniądze. Spytał czy ma zapłacić przed tankiwaniem, na co ja odpiwiedziałam, że dopiero jak zatankuje. Po czym wyszedł, a ja próbowałam otworzyć program do obsługi sprzedaży i nie potrafiłam tego zrobić. Na stacji bylu też inni kudzie, zarówno pracownicy, jak i klienci, ale nikt nie potrafił mi pomóc w uruchomieniu programu. Wrócił klient, który tankował paliwo. Był z kolegą. Powiedział, że chce zapłacić, ale wlał więcej paliwa, nie za 100 tylko za 450 zł. Położył pieniądze na ladzie, a ja nadal nie potrafiłam otworzyć programu w komputerze. Zaczęłam liczyć pieniądze. Były w noninałach po 50 zł i wszystkie były fałszywe. Spytałam czy ma inne pieniądze, bo te są fałszywe, a on odpowiedział, ze tylko takie posiada. Wydałam polecenie innej pracownicy, żeby zadzwoniła po policję, a sama aresztowałam klienta i jego kolegę i zamnęłam w pomieszczeniu gospodarczym. Nerwowowo czekałam na przyjazd policji i nadal nie mogłam uruchomić programu w komputerze.
 • ~seny-oliwerek (18 Stycznia 2015, godz. 12:02)

  czasami w nocy śnią mi się fajne rzeczy, że dostaje to o czym marz, a potem jak się budzę, to coraz bardziej chce to mieć, na prawdę. Co to może oznaczać?
 • ~Asia (11 Stycznia 2015, godz. 20:21)

  Sen o pieniądzach. Weszłam do pokoju i jakaś kobieta (opiekunka do dzieci - nie znam jej) wyciągała z fotela plik banknotów o nominale 100zł w sumie ok.1000zł. Jeszcze została tam jakaś suma. Na moje pytanie co robi odpowiedziała że poprzedniczka jej pokazała schowek, o którym ja nie wiedziałam,i że ona tez zabrała część pieniędzy. Obiecała mi że jeśli jej nie wydam to nakłoni tamta do oddania porwanej kwoty.bNa koniec trzymałam w rękach plik banknotów.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Wieża Mi się śniła wielka potężna wieża która zaczęła się chwiać i każdy przebywający niedale...
 • Zamek Przechodziłam koło zamku,,, oglądałam, podziwiałam,,, mieliśmy mieć w środku wystawną kolac...
 • Słońce Duże okna w pokoju, a przez nie wpadają promienie słoneczne, jest miło bo są takie świetliste....
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2019 - DobrySennik.pl