» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » O » Osa - znaczenie snu

Sennik Osa

OsaSymbolizuje nieprzyjemności, agresję, aktywność nieprzyjaciół i nienawiść. Przeważnie większość z nas ma nieprzyjemne skojarzenia związane z osami, dlatego sny z jej udziałem zazwyczaj zwracają uwagę na pojawiające się niebezpieczeństwo.
Senniki interpretują osę, jako ostrzeżenie przed nadchodzącym zagrożeniem i możliwością spotkania osoby, którą początkowo obdarzymy zaufaniem a w późniejszym czasie może nam stwarzać przeróżne problemy. W niektórych przypadkach ostrzega przed uleganiem licznym pokusom.
Czasem sen jest odniesieniem do naszej agresywnej i złośliwej osobowości, nad którą należy popracować.

Widzieć latającą osę - fałszywe znajomości.

Gdy zostaniemy zaatakowani przez osy - zagrożenia ze strony nieprzyjaciół.

Zabić ją - unikniesz podstępu.

Gdy użądli cię osa - jeżeli będziesz uważny, unikniesz ataku czyjej agresji. czasem jest to odniesienie do wyładowania naszych negatywnych emocji na kimś.

Gdy widzisz zbliżający się rój - negatywne myślenie może stwarzać poważne zagrożenie.

Słyszeć osę w uchu - obawiasz się nieprzyjaciół.

fot. sxc.hu/photo/1287160 , Smicko
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Luiza (28-04-2017r.) - Jestem w sadzie, razem z moją mamą i babcią. Nagle na moją babcie zaczyna lecieć ogromna osa. Babcia zaczyna się śmiać, więc osa zaczyna lecieć do mnie. Mama i babcia wciąż się z tego śmieją, a ja popadam w panikę, zaczynam płakać i chować się pod kocem, ale osa wlatuje pod koc. Babcia zabija osę zeszytem, gdy owad na mnie siedział i mówi, że gdzieś wypadła. Natomiast ja czuję ją pod moja koszulką i zaczynam jeszcze bardziej panikować. Później się obudziłam.
~Magda (23-04-2017r.) - Wokół mnie było dużo owoców, głównie gruszki i maliny. Był rój os, jedna mnie ugryzła. Chciałam ją zabić, ale bałam się.
~Katarzyna (27-01-2017r.) - Stoję w niezbyt czystej wannie, w brzydkiej łazience. Na górnych częściach obu stóp mam małe dziurki. Przez te dziurki najpierw z prawej stopy mój ojciec wyciąga dużą osę z której wydostają się małe osy. Z lewej stopy tato wyciąga mi włochatą gąsienicę, z której również wydostają się małe osy. Czuję lekką odrazę ale też ulgę że już tego nie mam i pewnie dziurki się szybko zagoją.
~Paulina (22-12-2016r.) - Śniło mi się, że byłam na plaży z mężem i jego przyjacielem. Miedzy mną i tym przyjacielem coś iskrzyło. Kiedy wracaliśmy z plaży, jego przyjaciel złapał mnie za rękę i wtedy zaatakowały mnie pszczoły i żądliły. Uciekałam, ale nie mogłam się od nich uwolnić.
~Ewcia (18-02-2016r.) - Śniło mi się że byłam na podwórku a nad głową latał mi duży szerszeń, który próbował mnie atakować. Bałam się go i uciekałam. Później pojawiła się też osa. Poszłam zobaczyć gdzie one są okazało się, że porobiły sobie gniazda na strychu i bardzo dużo ich latało. Wzięłam aerozol na owady z zamiarem pozbycia się ich i zabicia. Koniec
~GOSIA (11-11-2015r.) - Widziałam i słyszałam osę. Bałam się. Później śniła mi się nowo wybudowana, nowoczesna szkoła córek, klasa. Widziałam wybory szkolne. Dowiedziałam się też o chorobie nóg mamy. Prawdopodobnie trzeba będzie je amputować. Byłam bardzo zmartwiona.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Ręka zmienia się w osę.: Przychodzę w odwiedziny do babci, w progu drzwi latają dwie duże (wielkości i kształtu gąbek) osy, a także mucha, wszystkie kwadratowe. Owady patrzą się na ...
~Dawid | 14 Stycznia 2019, godz. 0:34r. | Ręka zmienia się w osę. »

Sen o osach: Leżę na plecach, widzę tylko swoją twarz, na której jest mnóstwo os. Osy pokrywają moje całe czoło , oczy- wiec boje się je otworzyć , nos- boję się ,...
~Tamara | 22 Sierpnia 2018, godz. 5:03r. | Sen o osach »

Osy i zepsute cytryny: Śniło mi się, że stałam w salonie i na ziemi leżały zepsute cytryny, nad którymi latały osy. Kiedy zbliżyłam się do nich osy zaatakowały mnie i gdy uciekł...
~Marcia | 14 Marca 2018, godz. 12:10r. | Osy i zepsute cytryny »

Ocena: 4.72 6 (głosów: 15)
Podobne sny: Ćma, Motyl, Poczwarka, Pasożyty,

Najnowsze komentarze (9):
 • ~Gość (15 Maja 2020, godz. 10:44)

  Na ścianie u góry przy suficie było widoczne pęknięcie i siedziały tam spokojnie osy lub pszczoły, nie latały, było słychać dźwięk skrzydeł. Co chwilę spadały martwe na podłogę, jak próbowałam zadzwonić po kogoś żeby je zabił lub zabrał.
 • ~Gość (7 Sierpnia 2019, godz. 6:48)

  Śniło mi się, że osa wleciała do mieszkanka a ja zaczelam przed nią uciekać. Nagle pojawił się mojego chłopaka przyjaciel i próbował ją zabić zarazem śmiejąc się, że to sprytna osa, która wie jak uciec. Mój chłopak stał w kuchni śmiejąc się z całej sytuacji mówiąc, iż należy otworzyć okno i sama wyleci. I osa wyleciała.
 • ~AnnaB. (11 Marca 2019, godz. 3:37)

  Jechałam z mężem samochodem, ominęłam roje os. Ale kilka wpadło do samochodu. Ja prowadziłam. Z kilku os zrobiło się wiele os, czułam ich ukąszenia, zatrzymaliśmy się, otrzepałam się od nich, mąż też. Ale w samochodzie zostało dziecko i osy. Bałam się że je pogryzą. I tu się obudziłam
 • ~Gość (7 Sierpnia 2018, godz. 7:54)

  Śniło mi się że pracowałam w Biedronce. Przyleciała osa i chciałam ją odgonić ale mnie użądliła i odleciała. Innych też gryzła. Poleciała do mnie jeszcze raz i ją zabiłam. Ale przyleciały następne. Starałam się je też zabić ale niektóre mnie gryzły i zabijała je i przylatywały nowe. Wszyscy klienci uciekli ze sklepu i wybiegłam za nimi. Byłam ubrana w sukienkę i czułam że mnie jedna gryzie pod sukienką więc ją ściągnęłam i zabiłam osę. Później sen się zmienił że byłam na łodzi podwodnej. Płynęłam z mężczyzną który śpiewał piosenkę z "latającego holendra" i mówi że płyniemy po wódkę najlepszą jakościowo. I że tam zawsze jest za darmo. Dopłynęliśmy do wodospadu i spadliśmy na dół. Tam była jakaś jaskinia i kazał mi tam wejść i wyciągnąć. Wzięłam dwie butelki 0.5 i 0.7 i nagle w tej jaskini podszedł do mnie jakiś chłopak,piekarz i poprosił żebym mu podała jedną. Holender mi zabronił i się obudziłam.
 • ~Pawran (22 Grudnia 2017, godz. 21:29)

  Jestem u dziadków na podwórku, idąc w kierunku domu dostrzegam na asfalcie dużo dziur z który zaczynają wychodzić czarne mrówki wraz z wylatującymi osami... widać osy jak latają i słychać ich latanie wokoło
 • ~Tym (21 Października 2017, godz. 9:40)

  Byłem na totalnym odludziu. Same ostre, gołe skały i nic poza tym. O ubraniu nie ma co mówić, za duże, podarte, brudne. Byłem na boso więc ciężko mi było iść.
  Szukałem jedzenie i jedyne, co znalazłem to naczęte opakowanie słodkich płatków śniadaniowych. Nie mogłem przedostać się do jedzenia bo atakowały mnie setki osób, broniących swojego zdobycznego. Łaziły po mnie, wchodziły pod ubranie, pod stopy. Jedna "zaplątała" mi się pod palcami nagiej stopy i okropnie brzęczała. Wpadłem w histerię, szamotałem się bliski płaczu, żeby usunąć natrętne robactwo z siebie.
  Oczywiście chociaż jednej udało się mnie użądlić.
  Pobiegłem, mimo bolących, pokaleczonych stóp, zabrałem paczkę jedzenia zamaszystym ruchem... I się obudziłem mokry i zimny, bo to już N-ty sen o tych k...synach.
  Miałem w domu gniazdo os i to pewnie reakcja stresowa. Oczywiście nikogo z domowników nie użądliły ale mnie aż 5 razy... Tak, Tymonowi dowalić, bo najgorszy... Zły jestem jak diabli za to cholerne robactwo.
 • ~Niebo (15 Sierpnia 2017, godz. 22:09)

  Krótki sen . Mojemu chłopakowi leciała z ucha krew , powiedział że mu osa wleciala do ucha.
   
 • ~Niunia (15 Maja 2017, godz. 11:12)

  Śniło mi się że byłam z moim byłym chłopakiem w łóżku i nad jego poduszką latała osa krążyła w znak nieskończoności a on ją złapał i zabił.
 • ~Rere (16 Października 2016, godz. 10:57)

  Śniło mi się, że otworzyłam drzwi zamrażalki i z dziurki w nich zaczęły wylatywać osy lub pszczoły. Zamknęłam drzwiczki. I starałam się zabić owady, ale nie udawało mi się...
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Wilk Do domu mojej babci, gdzie byłam z całą rodziną, wdarła się czarna wilczyca. Chciała zjeść ...
 • Krew Szukam swojego Męża na imprezie. Nie znajduje go, więc udaje się do domu. Pod domem widzę jak d...
 • Karabin Mi podobnie. Śnił mi się mój brat strzelający do mnie ze snajperki, nowoczesnej, ciężkiej na ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2020 - DobrySennik.pl