» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » O » Okno - znaczenie snu

Sennik Okno

Okno Symbolizuje otwartość na świat i poszerzenie horyzontów myślowych. Wyraża naszą podatność na zmiany, które już teraz zbliżają się do nas wielkimi krokami. Sny z oknem przeważnie pojawiają się wśród osób, które mają przed sobą ciekawe perspektywy na przyszłość nawet, jeżeli ich teraz nie dostrzegają.
Sen daje nam również do zrozumienia, abyśmy dali się ponieść nadciągającym zmianom. Niewykluczone, że dla niektórych osób, sen oznacza odrzucenie dawnych poglądów i ściągnięcie z siebie blokad.

Gdy patrzysz przed okno - lepsze perspektywy na przyszłość.

Jeżeli z niego wypadniesz - trudne decyzje.

Otwarte okno - pojawią się przed tobą nowe możliwości.

Gdy jest ono zamknięte - masz przed sobą niezwykłą szansę, ale mimo to powstrzymujesz się, aby po nią sięgnąć.

Zasłonięte - spojrzysz na jakieś wydarzenie z nieco innej perspektywy.

Rozbite - kłótnie i problemy z porozumieniem.

Jeżeli je montujesz w domu - blokady emocjonalne.

Gdy widzisz zniszczenie okna - ożywienie kontaktów towarzyskich.

Mycie okien - będziesz lubiany.

fot. sxc.hu/photo/1408433 , ShadowRave
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Martw (24-01-2017r.) - Jestem w pokoju hotelowym w górach. W pokoju jest tylko łóżko i wielkie panoramiczne czyste okno, prawie na całą ścianę pokoju. Na początku za okna widzę górski pejzaż , jednak obraz szybko się zmienia i po chwili oglądam już widok z miasteczka (jakbym była w centrum i widziała wszystko ale nikt nie widzi mnie) nad miasteczkiem robi się ciemno i po chwili na brukowane ulice wdziera się woda , powódź , ludzie uciekają , wspinają się na mury. Wszystko nagle widzę z lotu ptaka przez to okno. A po chwili za oknem pojawia się pejzaż górski i w oddali widzę to miasteczko które przed chwilą obserwowałam z bliska. Czuję niepokój i lek i z niechęcią opuszczam hotel i wracam do domu autem z dziadkiem.
~Barbara (14-11-2016r.) - Duże okno, podzielone na dużo małych okienek. Pojedyncze okienka ciągle wypadały tak jakby były za duże i sprężynowy i nie chciały się zmieścić. Okienka zrobione jakby z pleksi. Co jedno zostało włożone to drugie wypadało. Koło mnie jakiś mężczyzna, który pomagał mi je podawać, żeby je włożyć.
~Celesta (21-10-2016r.) - Na ulicy wybuch pożar, było mnóstwo dymu, tłum zgromadzonych ludzi schronił się w pobliskim banku. Dym zaczął się przedostawać do gmachu i w obawie przed zaduszeniem mój mąż zaczął taśmą zaklejać szczelnie duże okno, ja zaś stałam i patrzyłam co on robi. Ludzie też się przyglądali zamiast mu pomóc. Panowała ogólna panika i zamieszanie.
~Krzysztof (8-09-2016r.) - Chciałem otworzyć okno i przy otwieraniu z pod żaluzji wyszły owady. Pająki muszki itp. Okno tak jakby wyleciało z jednego zawiasu a ja je naprawiłem. Na ręce usiadł mi duży konik polny, którego nie mogłem zrzucić. Okno otworzyłem z trudem do połowy.
~Anna (19-05-2016r.) - Oglądam moje nowe mieszkanie i dostrzegam pojawienie się w sypialni nowego dodatkowego okna. Mąż nic nie wie o tym. Jestem zdziwiona bo teraz łóżko będzie musiało stać pod oknem.
~kasia (15-05-2016r.) - Byłam w domu u mojego byłego partnera. Chciałam z nim coś omówić. Pojawiła się jego nowa kochanka i chciała brać udział w rozmowie i podejmowaniu decyzji w moim życiu. Strasznie się pokłóciliśmy. Czekałam w ogrodzie, zaglądałam przez okna. Ukrywała się, a tam była impreza.
~Dorota (26-04-2016r.) - Śniło mi się ze w każde okno i drzwi z wielkim hałasem wchodzili nieznajomi ludzie. Szyby w oknach tłukli. Nie chcieli mnie okraść tylko nastraszyć. Po chwili już ich nie było i biegałam zamykać okna i drzwi. Potem okazało się ze to dzieci sąsiadów -nastolatkowie. Patrzyli na mnie jak się dowiedziałam ze to oni. Bałam się.
~Maria (9-12-2015r.) - Byłam w domu u chrzestnej matki gdzie myłam bardzo brudne okna. Było bardzo ciemno. Zostało jedno okno z plama z kurzu które musiałam myc po ciemku, potem szlam droga długa prostą z koleżanka której opowiadałam o chorobie matki. Szłam na dyskotekę lub jakiegoś klubu....
~xxx (28-11-2015r.) - sen o oknie , które wypadało z framug, zjawił się mężczyzna , który gwoźdźmi i młotkiem przybił drewnianą część okna. Okno udało się przybić i pozostało na swoim miejscu
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Otwieranie okna: Byłam w starym mieszkaniu swoich dziadków, które już jest dawno sprzedane i oni tam nie mieszkają. Miałam uczucie, że chcę uciekać stąd i widziałam otwarte ok...
~Vladyslava | 5 Stycznia 2020, godz. 8:06r. | Otwieranie okna »

Okno, kradzież: Przebywałam w obcym mieszkaniu z dużymi ceglastym drzwiami. Wyszłam z niego, a po powrocie zauważyłam, że ktoś w nim był. Sprawdziłam swój portfel, brakowało...
~Julia | 14 Lipca 2019, godz. 7:48r. | Okno, kradzież »

Ocena: 4.85 6 (głosów: 20)
Podobne sny: Podłoga, Namiot, Klosz, Guma,

Najnowsze komentarze (6):
 • ~Gośćsen (20 Października 2020, godz. 0:04)

  Śniło mi się, że zamieszkałam w domku letniskowym, było w nim otwierane okno balkonowe, którym się wychodziło. Było drewniane i wypatrzone bo pomimo dopychania tego okna nie mogłam go zamknąć. Próbowałam kilka razy dopchnąć i przekręcić klamkę, ale się nie dało. Bałam się spać przy nie zamkniętym, bałam się, że przyjdzie włamywacz.
 • ~Gość (20 Sierpnia 2019, godz. 10:14)

  W starym mieszkaniu po rodzicach, które niedawno sprzedałam, były duże okiennice i moja obecna sąsiadka wniosła do niego piękne, olbrzymie, czyste okna w białych ramach i chciała je włożyć do zawiasów w okiennicach ( miały takie zawiasy jak są w drzwiach). Włożyła jedno okno w dolny zawias, a jak chciała włożyć na górny, oparła się o okno i wraz z nim wypadła z drugiego piętra na chodnik. Widziałam potłuczone okno i ja leżącą bez ruchu, chyba wiedziałam, że nie żyje, z płaczem poszłam powiadomić jej męża i 2 dorosłe córki. Sąsiad nie chciał wyjść z pokoju bo siedział przy stole z gośćmi, jak wyszedł, z płaczem opowiedziałam jemu i jego córkom co się stało.
 • ~Gość (20 Grudnia 2018, godz. 14:52)

  Dużo okien, było to bardzo jasne i duże pomieszczenie, zobaczyłam za oknem kobietę która trzymała w ręku perfumeria ale ta perfuma była trucizną i szybko zamykalam wszystkie okna. Zemdlalam od zapachu trucizny która zdążyła się dostać przez inne okna.
 • ~Dorka (2 Listopad 2018, godz. 8:20)

  Śniło mi się, że w starym mieszkaniu w kamienicy, gdzie kiedyś mieszkałam było ogromne okno na całą ścianę, dodatkowo z łukiem zaokrąglone przy suficie, piękne było jednak stare i już miało nieszczelności i szpary. Wiem, że był u mnie pan, który miał sie zająć wymianą tych okien uzgadniałam z nim to, otwarte były okna. Co to może oznaczać?
 • ~Kasia (5 Marca 2018, godz. 4:41)

  Szłam do pracy, po drodze widziałam mnóstwo potłuczonych szyb i butelek. Pomyślałam, że w weekend była straszna rozróba w dzielnicy. Kiedy doszłam do mojego sklepu zauważyłam, że te szyby też są stłuczone, ale nie wypadły z ram. W środku natomiast siedzieli złodzieje/ włamywacze, którzy wyszli sobie zaraz potem jak ich wyprosiłam. Nie wiem czy coś ukradli, miałam przekonanie, że rozróba na osiedlu nie była wymierzona w mój sklep.
 • ~Laura (3 Kwietnia 2017, godz. 18:56)

  Miałam sen (okazało się że proroczy co jest nieco dziwne bo jakoś przed snem myślałam że bym chciała go mieć) W śnie leżałam na łóżku mój tata wychodził na autobus i potem w śnie widziałam co robi jak idzie tylko że było jakoś jasno a to było wcześnie rano... obudziłam się wszystko było tak samo, prawie wszystko... rolety były zasłonięte a w śnie odsłonięte było ciemno a w śnie było jasno i nie widziałam co tata robi...
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Drzewo Śniło mi się, że byłam w pracy, przed wejściem rosło duże, liściaste drzewo, które widzia...
 • Matka Witam proszę o interpretację snu. Śniła mi się nieżyjąca mama, która była bardzo smutna, p...
 • Królowa Śniło mi się, że pracuję dla królowej angielskiej. Ona uczy mnie jak pisać krótkie notatki. ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl