» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » N » Nóż - znaczenie snu

Sennik Nóż

NóżPrzeważnie sny, w których pojawia się nóż są dla nas ostrzeżeniem i przestrogą. Powinniśmy zwrócić uwagę, czy panujemy nad swoimi emocjami, gdyż obecność tego symbolu oznacza zagrożenie, agresję i porywczą osobowość. Możliwe, że w niektórych okolicznościach zamiast tłumić w sobie emocje, wyrzucamy je z siebie w kierunku bliskich osób.
Niektóre senniki interpretują nóż, jako zapowiedź nieporozumień i kłótni.

Nóż kuchenny - kłótnie w rodzinie.

Jeżeli nim kogoś ranimy - uważaj, bo możesz na kimś wyładować swoje emocje.

Myśliwski - strach przed ośmieszeniem.

Znaleźć go - możesz być obiektem drwin.

Jeżeli jest tępy - silna osobowość.

Ostry - agresywne zachowanie.

Gdy ktoś zaatakuje nas nożem - możesz nie panować nad swoimi emocjami.

fot. sxc.hu/photo/1197069 , asifthebes
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Natalia (25-04-2017r.) - Byłam w opuszczonym budynku szkoły gdzie zauważyłam swojego byłego narzeczonego. Zobaczyłam w toalecie jego buty które wystawały spod drzwiczek w WC. Zaczęłam uciekać przed nim schowałam się w męskiej toalecie gdzie on pobiegł dalej szukając mnie pamiętam nóż który trzymał duży z brązową rączką. Nagle ktoś go zauważył i zaczął za nim krzyczeć aby się zatrzymał dopiero wtedy wyszłam z budynku i widziałam go w oddali jak biegł jeszcze się odwrócił i wtedy się obudziłam. Proszę o interpretacje. Pozdrawiam
~Ola (16-04-2017r.) - Byłam w domu blizniaku z koleżanką. Ona ukradła starszej pani trochę rzeczy. Potem ta pani do nas przyszła i zażądała zwrotu kradzionych rzeczy w tym moje słuchawki, które w rzeczywistości należą do mnie. Chwilę później ta sama pani mówi o tym że jestem złodziejką. Wzięłam metalowy nie duży nóż i zaczęłam się ciąć po wewnętrznej części przedramienia po czym krew kapała do kałuży. Zemdlałam. Obudziłam się a rękę miałam zawiniętą w bandaż.
~Waldi (10-04-2017r.) - niosłem w opakowaniu plastykowym bardzo dużo noży plastykowych w kolorze brązowym. Przechodząc koło ludzi siedzących na ławeczce pozostawiłem je koło tej ławeczki. Po pewnym czasie szukając drogi powrotnej zauważyłem że ludzie ci pobrali sobie te noże i pobrałem te plastykowe niepełne opakowanie plastykowe tych noży.
~Leszek (20-01-2017r.) - Spacerując po mieście zauważyłem węża. Był koloru brązowo - czarnego On się schował za zaułkiem. Ja przestraszony również się schowałem, ale postanowiłem go unieszkodliwić. Wyczekałem chwilę aż on się powoli wyłonił. Dużym nożem odciąłem mu głowę, a ociekający odwłok zabrałem by pokazać go rodzinie. Byłem przestraszony, ale również dumny z siebie.
~Karolina (13-01-2017r.) - Szłam ulica gdy nagle dziecko złapało mnie i przyłożyło mi nóż do gardła. Uciekłam, szłam drogą, nagle zatrzymał się tor, wysiadł z niego mężczyzna, zaczął mnie gonić. Złapał mnie i przyłożył mi nóż do gardła. Szarpaliśmy się, udało mi się uciec. Pobiegłam do znajomej. Zadzwonił dzwonek do drzwi, znajoma powiedziała, że to listonosz do mnie, ujrzałam go, to był on, ten nożownik. Próbowałam zamknąć drzwi, lecz on zepsuł zamek,miał nóż. Uciekłam do łazienki, kazałam znajomej wezwać policję, ona uciekła. W tym momencie się obudziłam ze łzami.
~iwona (23-01-2016r.) - Schodzę po schodach do piwnicy. Otwieram drzwi zamknięte kłódką, przebieram się w fartuch i mam zamiar iść w górę po schodach do wyjścia do pracy. Mijam ludzi, kiedy następnego razu robię to samo czuję strach bo mam trudności z dostaniem się do pomieszczenia. W piwnicy w kłódce znajduję nóż, wyciągam go. Jest bardzo ostry. Czuję, że ktoś chce mnie przestraszyć.
~Nina (3-10-2015r.) - Byłam w pokoju gdy nagle weszła moja przyjaciółka i powiedziała że chcę jej wszystko zniszczyć. Wtedy rzuciła się na mnie i zaczęła dusić mówiąc że już nigdy jej niczego nie zepsuję. Wyrwałam się z jej uścisku i zaczęłam uciekać korytarzem lecz nie mogłam z z niego uciec. Nagle ona wyciągnęła nóż i rzuciła nim we mnie.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Widzieć męża z nożem w sercu: Śniło mi się, że mąż poszedł wyrzucić śmieci i zaczepił go jakiś facet, który zaczął się drzeć na niego. Widziałam to przez okno i zaczęłam wołać go, żeby szy...
~Roksana | 8 Maja 2022, godz. 10:35r. | Widzieć męża z nożem w sercu »

Facet : Śniło mi się dwóch facetów, którzy kłócili się między sobą. Jeden facet krzyknął, że żyjemy nie legalnie. Stałam obok i patrzyłam się na tę całą sytuac...
~Julia | 26 Października 2020, godz. 8:07r. | Facet »

Widzieć kogoś zamordowanego : We śnie byłam w odludnym miejscu, w pięknym domku wraz z ukochanym. Pojawiła się też jego była dziewczyna, która usiłowała mnie zabić, więc została wyr...
~Klaudia | 3 Maja 2020, godz. 11:18r. | Widzieć kogoś zamordowanego »

Ocena: 3.5 6 (głosów: 3)
Podobne sny: Ołówek, Gwóźdź, Materac, Łopata,

Najnowsze komentarze (10):
 • ~kinia.lol (28 Marca 2024, godz. 6:05)

  Byłam z rodzicami na jakiejś wsi(chyba na wakacjach) w jakiejś wynajętej chacie. W tej chacie mieliśmy dwie pary drzwi, jedne takie zwykłe drewniane, a drugie ze szkłem (ważne jest to, że szkło było do połowy i było przezroczyste, normalna szyba jak w oknach), a obok tych drzwi był stolik z nożami. Sąsiedzi opowiadali nam właśnie o facecie, który chodzi co jakiś czas po wiosce i lepiej nie wchodzić mu w drogę, ale mieliśmy to gdzieś, bo kobieta była starsza, więc tak sobie może tylko mówiła. Potem, jak byliśmy już w domu, to widziałam przez okno, jak jakiś facet wchodzi przez pierwsze drzwi do sąsiadki domu. Poszliśmy tam z rodzicami i krzyczeliśmy, że ma wyjść itp. kobieta wyszła zobaczyć co się dzieje, a facet po prostu odszedł, ale miał cały czas wbity w nas wzrok. Nie przejęliśmy się tym, bo musiał być to jakiś baran i więcej nie wróci. Następnie już piszę w skrócie, że on wrócił i próbował nam wejść do domu. Kiedy już się przebił przez pierwsze (zamknięte) drzwi, musiał przejść przez drugie. Ja w tym czasie chwyciłam za jeden z noży, które były obok drugich drzwi. Facet nie mógł wejść przez te drzwi. Nie mógł się włamać. Wyszedł. Myślałam, że to koniec, ale nagle mnie i rodziców wmurowało, bo wrócił z sekatorem i zaczął drapać szkło. Kazałam moim rodzicom dzwonić na policję, ale byli sparaliżowani. On jakoś wyciął to szkło i chwycił jeden z noży. On miał czubek bardziej zadarty, a ja miałam prosty. Oba noże były ostre. Kazałam schować się moim rodzicom, a on wszedł przez dziurę po wyciętym szkle. Staliśmy naprzeciw siebie z nożami. Ja go przewróciłam i leżał. Potem powiedział jakieś zdanie, coś takiego: "Ale ty jesteś głupia, nie będę cię uczył wbijać noża. Wbija się go tu" i nagle wbił mi nóż gdzieś od wewnętrznej strony kolana (zgięcie). Wtedy obudziłam się ze łzami.
  Proszę o interpretację.
 • ~A (26 Marca 2024, godz. 15:03)

  Śniło mi się, jak spotkałam swojego byłego(często mi się śni) i zawsze w tym śnie staramy się naprawić nas. Tym razem we śnie też pojawił się mój obecny chłopak, któremu powiedziałam w tym śnie, że zrywam z nim, ale on mnie zaczął gonić z nożem i mówić, że nie będę z nim, to nie będę z nikim.
 • ~Gość (9 Lutego 2024, godz. 14:35)

  Po długiej i męczącej podróży, szukałam miejsca, żeby odpocząć i coś zjeść. Wszystko było zamknięte. Jeden z budynków też wyglądał na zamknięty, ale zauważyłam ludzi, wychodzących z niego z jedzeniem. Uśmiechali się do mnie, a więc zachęcona ich zachowaniem weszłam do środka. Byłam przekonana, że to sklep spożywczy. Chodziłam i kręciłam się po sklepie, miałam poczucie, że się zgubiłam. Korytarze i pomieszczenia przypominały bardziej dom niż sklep. Okazało się, że to restauracja z jedzeniem na wynos. Ku mojemu zdziwieniu należała do mojej przyjaciółki z lat wczesnoszkolnych. Nie widziałam jej wiele lat, dawno temu urwał nam się kontakt. Ona bardzo szybko pokazała mi swój nóż, ukryty w niebieskiej skórze. Mówiła, że jest z siebie dumna, że go ma. Nie wiem, co to może znaczyć!
 • ~OLA (26 Sierpnia 2022, godz. 9:23)

  Byłam na przedstawieniu, na którym z drzewa spadał nóż. Chciałam już pójść do domu, ale nagle przechodząc na moją dłoń spadł drugi nóż, który nie miał spaść (organizatorzy przedstawienia umieścili go zastępczo). Wbity nóż, ludzie uciekli, zostałam sama z krwawiąca ręką. Zaczęłam mdleć na widok krwi.
 • ~Lucyna (9 Lipca 2021, godz. 0:06)

  Byłam w piwnicy z sąsiadką i znalazłyśmy plastikową butelkę pomalowaną farbą na miętowy kolor. Sąsiadka dała mi ją do ręki, po czym otworzyłam i w środku był zakrwawiony nóż oraz list od osoby, która popełniła zbrodnię i kogoś zabiła. Przyszłam do domu, wezwałam policję. Wzięli butelkę, zaczęli coś spisywać i się obudziłam.
  Co to może oznaczać???
 • ~Kamil (2 Stycznia 2021, godz. 9:29)

  Śniło mi się, że wracałem wieczorem do domu. Idąc, zobaczyłem cień kogoś za mną, ten ktoś mnie tez wolał. Odwróciłem się i wiem że trzymał nóż w ręce. Nie pamietam czy uniknąłem pierwszego pchnięcia czy nie, ale ja tez wyciągnąłem nóż z kieszeni i zaczęliśmy się dźgać nawzajem. Dodatkowo uderzaliśmy się też rękami i ja też łapałem jego nóż za ostrze i uderzałem go głową lub pięścią. Na sam koniec tej nożowniczej walki ja zacząłem pierwszy mówić że wystarczy itp itd. Na sam koniec jakiś znajomy od tego człowieka, który mnie zaatakował go zabrał i się rozeszliśmy. Nagle okazało się że znajduje się w szkole, ciężko mi sie oddychało po tych atakach nożem, miałem rany i zobaczyłem kobietę, jakąś sekretarkę przy stole. Chciałem ją poprosić o pomoc, ale tego nie zrobiłem, bo stwierdziłem że sam zadzwonię na 112 i wtedy się obudziłem.
 • ~Gość (28 Stycznia 2020, godz. 9:38)

  Miałam dzisiaj dziwny sen. Szłam z chłopakiem na przystanek, aż nagle zauważyliśmy wóz policyjny i jakies auto. Nagle z tego auta wyskoczył jakiś chłopak i wołał, że to napad, zastrzelił policjantów i biegł za mną po czym dźgnol mnie w brzuch i tyłek mając razem 12 ran. Prawie żadnej krwi, pamietam że dzwoniłam po karetkę ale nie chciała przyjechać, po czym pojechaliśmy do domu i jakiś chłopak sie mna zajął. Poproszę o interpretacje.
 • ~Gość2310q (18 Stycznia 2019, godz. 8:16)

  Snilo mi sie, ze ide z mama na spacer i jakis pan zaczal gadac zebysmy mu wody dali ale my sie nie zgodzilysmy..odeszlysmy, odwracamy sie a on biegnie za nami z nozem.. probowal zabic moja mame.. zlapalam za ten noz za ostra czesc ale w ogole nie czulam ze cos w reku jest przeciete.. tak jakbym przez cos je trzymala..z daleka widzialam ten noz z bliska tylko wiedzialam ze go trzymam i widzialam wtedy tylko mame.. jak sie boji
 • ~Keli1333 (4 Maja 2016, godz. 20:42)

  śniło mi się że byłam u mnie w domu moja rodzina była blisko w drugim pokoju a ja zamknięta w jednym z nich. Została napadnięta przez nieznajomego mi mężczyznę był podobny z wyglądu do drwala wziął mnie na ręce i prawdopodobnie z tego co wnioskuję po moim śnie chciał zrobić mi jakąś krzywdę. Podczas gdy mnie trzymał zobaczyłam że na szafie w tym pomieszczeniu leży nóż, był dosyć ostry. Wzięłam go do ręki
  i przycięłam po całej długości twarz. Nie wiem co ten sen znaczy, ale od ostatniego czasu nie mogę o nim zapomnieć.
 • ~Mała Mi (29 Sierpnia 2015, godz. 8:37)

  śnił mi się mój partner, który odganiał długim nożem jakiegoś potencjalnego konkurenta. Ten drugi był wysoki i miał duże poczucie humoru, jakaś taka jasna postać. Ja stałam tylko i patrzyłam na to, co się dzieje. Sen był bardzo płytki, między 1 a 2 godziną. Był tak realistyczny, że obudziłam się zlana potem.
  Co to może znaczyć?
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Rudera Wielki i stary drewniany dom, rudera....
 • Przyjaciel Co jakiś czas, śni mi się chłopak, którym (w śnie) jestem bardzo zainteresowana i mam u niego ...
 • Duch Śnił mi się duch, nie znam go, ale powiedział albo przekazał, żebym się za niego po modlił, ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl