» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » N » Niedźwiedź - znaczenie snu

Sennik Niedźwiedź

NiedźwiedźUtożsamia się z agresją, siłą i niebezpieczeństwem. Jego obecność jest w pewnym sensie ostrzeżeniem, ponieważ przez niewłaściwe i nieostrożne postępowanie możemy ponieść bolesną stratę.
Może też oznaczać wymagającego przeciwnika, z którym zaczniemy ostrą rywalizację. Jeżeli natomiast my sami utożsamiamy się z niedźwiedziem, to taki sen zwiastuje pomyślne osiągnięcie wcześniej przyjętych planów i poradzenie sobie z obecnymi problemami.
Niedźwiedź może oznaczać również osobę z silnym charakterem, która próbuje kierować naszym życiem nawet, jeżeli się na to nie zgadzamy.

Jeżeli nas zaatakuje - ostrzeżenie, które może oznaczać konfrontację z wewnętrznymi słabościami.

Gdy nas goni - nie możesz zaakceptować jakiegoś faktu. może też czekać cię praca nad samym sobą.

Mieć jego futro - osiągniesz sukces.

Być przez niego pogryzionym - uważaj, bo możesz się poddać.

Niedźwiedź polarny - odkryjesz ukrytą w sobie siłę.

Jeżeli jest mały - masz jeszcze czas, aby nad sobą popracować.

fot. sxc.hu/photo/1406598 , eventuelle
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Just (15-03-2017r.) - Śniło mi się, że wyszłam z imprezy się przejść. Był środek nocy. Usiadłam na górce i patrzyłam na las. Nagle zobaczyłam, że patrzy na mnie ogromny tygrys, który po chwili zaczął mnie gonić. Ja uciekałam a on gryzł mnie w łokieć. Gdy stanęłam, żeby się z nim zmierzyć tygrys zamienił się w młodego czarnego niedźwiadka. Na początku chciał mnie atakować, ale gdy mu uciekłam na pewną odległość popatrzyłam na niego z jakiejś górki i wróciłam do niego już spokojna. Po chwili zaprzyjaźniłam się z nimi. Zaczął się ze mną bawić i już nie próbował atakować. Za każdym razem gdy już chciałam odejść to z wielką niechęcią wracał do lasu. Ale gdy tylko go zawołałam od razu wracał, przechodząc po kruchym lodzie, który w każdej chwili mógł się zarwac.
~Paulina (13-03-2017r.) - Mi sie śniło,że wybralam sie na przejazdzke rowerem. Wracalam akurat ze sklepu. I postanowilam pojechac i zwiedzic moja wies bo byla w trakcie rozbudowy. Pojechalam na łąke zeby zobaczyc od tyłu swoja wies i tak sie za galopowalam tym ze tam tak ładnie i jechalam dalej. W oddali zobaczylam kilka niedzwiedzi. 3 duze dorosle osobniki i kilka mlodych. Wystraszylam sie i zawrocilam. W ten na swojej powrotnej drodze zobaczylam dwa dorosle niedzwiedzie. Jeden mnie zobaczyl. Nie mialam jak uciekac. Zaczol mnie gonic. Weszlam na drzewo. I gdy tylko do mnie dobiegl wbijal pazury w kore drzewa. I obudzil mnie sms.
~Amelia (22-02-2017r.) - Byłam przed swoim ogródkiem, po którym chodził niedźwiedź. Weszłam na podwórko mojego sąsiada, u niego nie było nikogo w domu, balkon był otwarty. Potem byłam z siostrą, ciocią, kuzynką i tatą w domu.
~Gosiuniagosia (4-02-2017r.) - Śniło Mi się że widzę z balkonu w domu u Mojej mamy niedźwiedzie brunatne które leżą w śniegu, myślałam że są martwe gdy na balkon wyszedł mój psiak jeden z Nich podszedł bliżej balkonu stanął na czterech łapach i chciał go zaatakować. Strasznie się wystraszyłam bo prawie że sięgał do pierwszego piętra gdzie mieszkam uciekłam z balkonu. Chciałam obserwować i poszłam do drugiego pokoju w którym był mały czarny kot a na parapecie za oknem drugi.
~zofia (22-01-2017r.) - Gonił mnie niedźwiedź, uciekając zobaczyłam, że na górze jest duże puste gniazdo. Weszłam do gniazda i niedźwiedź odpuścił. Sen powtórzył się przez dwie noce.
~Tomasz (2-11-2016r.) - Siedziałem z mamą w kuchni I zobaczyłem niedźwiedzia na posesji sąsiadów. Tam sąsiadka przechodziła. Pamiętam, że niedźwiedź ją nagle zaatakował - ale ona jakby bez obrażeń uciekała najpierw do jednego sąsiada, ale nie dobiła się, a później porwała jakieś dziecko które nagle pojawiło i zaczęła biec do Nas. Wołałem mamie by dzwoniła po pomoc, ale chyba tego nie robiła. Wiem że pobiegliśmy na ganek i otworzyłem dni. To dziecko wpadło do domu, ale za szybko zamknąłem drzwi i sąsiadka została i musiałem otwierać drugi raz. Niedźwiedź był przy drzwiach, ale niby był groźny, ale nie atakował przesadnie. Wiem że nagle za nim przy bramce pojawił się jakiś obcy człowiek, i po prostu wszedł i stanął przed drzwiami nie zważając na niedźwiedzia. Nie wiedziałem kto to, ale on jakby palce podkreślił jakiś ciąg liter i cyfr na plakietce która miał przypięta. Mama powiedziała, że to kurier z jakimś lekarstwem.
~Krzysztof (12-10-2016r.) - Byliśmy z kolegami w górach,kolega spojrzał w przepaść i zobaczyliśmy kątem oka dwa duże niedźwiedzie i dwa małe. Nagle jedna z niedźwiedźich wyskoczyła a za nią reszta i zaczęły nas atakować, uciekliśmy i chowaliśmy się za drzewami, a później pobiegliśmy do schroniska w którym były kolejne niedźwiedzie. Ukryliśmy się w pokoju i przeczekaliśmy całą noc. Rano już nikogo w domu nie było.
~mateusz (29-04-2016r.) - Śledził mnie niedźwiedź, w pewnym momencie zacząłem przed nim uciekać, gonił mnie przez chwile i gdy się zbliżył się zaatakowałem go w nos, i po tym uderzeniu zobaczyłem na 1 planie dużą czaszkę. Po czym obudziłem się.
~Kamil (16-11-2015r.) - Byłem na jakiejś konferencji, a może nie wiem gdzie. W jakimś ośrodku. Miałem wygłosić przemówienie, albo seminarium, przed dwójką ludzi - kobietą i mężczyzną, którzy mieli mnie ocenić. Tak czy inaczej, otworzyłem balkon i schwytałem przechadzającego się po nim małego niedźwiedzia. Ukryłem go w pokoju i zasłoniłem okna. Kiedy wyjrzałem, okazało się, że po balkonie chodzi wielka niedźwiedzica i szuka zaginionego młodego. Był z nią drugi mały niedźwiedź. Miał niezwykle wielkie kły i biały pysk.
~Małgorzata (6-11-2015r.) - Śniło mi się, że do jakiegoś pomieszczenia oddzielonego kratą (jakby więzienie) weszły dwa czarne koty. Weszły całkiem spokojnie i od niechcenia pożarły dwa myszki, które się tam znajdowały. W kolejnym pomieszczeniu były dwa niedźwiedzie, które przestraszyły się kotów i uciekły. Niedźwiedzie były brunatne.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Sen o niedzwiedziu: We śnie usłyszałam dziwne ryczenie, pomyślałam, że to synek bawiący się z tatą. Nagle spojrzałam za okno, w sypialni siedział przed naszym domem ogromny ni...
~Carolina | 4 Lipca 2023, godz. 3:40r. | Sen o niedzwiedziu »

Sen o niedzwiedziu: Jechałam z mężem który już nie żyje w góry. W górskiej chacie zobaczyłam przy oknie dużego niedźwiedzia który na mnie patrzył. Chciałam zrobić zdjęci...
~Barbara | 2 Sierpnia 2019, godz. 11:44r. | Sen o niedzwiedziu »

Sen o niedźwiedziu : Śniło mi się , że byłam u dziadków którzy już nie żyją. Obok nich mieszka ciotka do której chciałam pójść w odwiedziny. Od szosy idzie do niej droga, po...
~Klaudia | 9 Grudnia 2018, godz. 2:22r. | Sen o niedźwiedziu »

Ocena: 4.76 6 (głosów: 13)
Podobne sny: Małpa, Osioł, Zwierzęta, Pies,

Najnowsze komentarze (17):
 • ~Justyna (11 Marca 2024, godz. 20:53)

  Śniło mi się, że na dworze bawiło się moje dziecko, a tam zobaczyłam pełno niedźwiedzi i znajomy próbował w nie strzelać. Bardzo bałam się o moje dziecko, wiedziałam, że jest na dworze, a tam jest pełno niedźwiedzi.
 • ~Gość (17 Listopad 2021, godz. 9:34)

  W hotelu po wyjściu z toalety zauważyłem, że niedźwiedź polarny atakuje mojego bardzo dobrego kolegę, ten próbował się jakoś bronić. Ja natomiast, uciekłem na niższe piętra przez klatkę schodową.
 • ~Poki 🖤 (6 Lutego 2020, godz. 0:50)

  Śniło mi się,że byłam z bratem i tatą na podwórku nagle ze starej szopy wyszedł niedźwiedź szybko uciekliśmy do bezpiecznej oddzielonej części podwórka jednak niedźwiedź coraz bardziej się do nas zbliżał więc postanowiliśmy że uciekniemy do domu zamknęliśmy drzwi a niedźwiedź zaczął uderzać i drapać w okno pamiętam że czułam straszny niepokój, stres i przerażenie jednocześnie. Mój sen skończył się na tym, że musieliśmy wsiąść do samochodu co nie było łatwe i gdy już wyszłam z domu niedźwiedź pojawił się i zaczął mnie gonić.
 • ~Gość (28 Września 2019, godz. 13:27)

  Snily mi sie niedzwiedzie polarne. Matka z dwojka dzieci bylam z chlopakiem i przyjacielem nad rzeka, oni lapali ryby. Chowalam sie przed misiami za bramka a chlopcy zabrali male niedzwiadki do jakiegos badania czy cos a matka caly czas byla przy mnie, niby szukala niedzwiadkow ale mnie nie opuszczala na krok.
   
 • mirekamb (8 Stycznia 2019, godz. 18:00)

  Uciekanie przed goniacym bialym niedzwiedziem z 2 małymi niedzwiadkami
 • ~Emoo (31 Marca 2018, godz. 14:03)

  Śniło mi się, że moja babcia z psem poszła pod las obok domu gdzie zobaczyła niedźwiedzia i uciekaliśmy... Następnego dnia we śnie śniło mi się, że naprawdę pod lasem obok domu grasuje niedźwiedź. Potem w tym samym śnie śniło mi się, że byłam już w innej miejscowości gdzie był niedźwiedź ze swoimi małymi które spały w klatce w bloku i on przychodził je karmić i brać na pole... Była też taka sytuacja że gdy go zobaczyłam uciekałam z kolegami przed nim.. Na koniec snu śniły mi się sarny i jelenie które stoją obok psa a zza krzaków czają się niedźwiedzie..
 • ~Tikru (6 Marca 2018, godz. 10:25)

  Mi śniły się dwa niedźwiedzie polarne, mały i duży. Obydwa zjadły szkło i rozbolały ich brzuchy. Leżały w fotelach lotniczych w samolocie pasażerskim. Nie wiem czy tylko je brzuchy rozbolały czy jednak zdychały.
 • ~Kamil. (4 Marca 2018, godz. 9:49)

  Śniło mi się dzisiaj,że byłem w lesie.Nie wiem jak się tam znalazłem, wiem, że gonił mnie niedźwiedź.Kiedy próbował mnie złapać czy atakować zawsze udawało mi się uciec.Kiedy jednak myślałem, że udało mi się uciec na dobre, zobaczyłem z ukrycia kobietę do której podszedł ten niedźwiedź.Zapytała go czy mnie wreszcie zabił, po czym odrzekła, żeby przestał się wreszcie bawić i to zrobił. Jakimś cudem zmyliłem tropy. Niedźwiedź pobiegł w jedna stronę, ja osunąłem się po cichu po zboczu góry i uciekłem do lasu. Niedźwiedź zorientował się,że zmyliłem trop i zaczął mnie doganiać. Kiedy wiedziałem,że mu nie ucieknę, zacząłem chować się za drzewami, ale nie tak żeby mnie nie widział, tylko,żeby nie mógł mnie trafić swoją łapą. Kiedy już wiedziałem, że to bez sensu, a on atakował coraz mocniej, stanąłem przed nim i zacząłem walczyć. Byłem sprytniejszy, bo unikałem jego ciosów. Nagle zobaczyłem ,że stoimy na wielkim placu przed jakimś budynkiem. Stwierdziłem, że wykorzystam sytuacje do przechytrzenia niedźwiedzia i ucieczki. Powiedziałem mu, że jeśli koniecznie chce mnie zabić,to niech to zrobi, ale przed śmiercią chce jeszcze raz zobaczyć to co jest w tym budynku. Widziałem, że wejście do tego budynku jest bardzo wysoko, wiec on mnie tam nie dostanie. Zgodził się. Bylem bezpieczny.
 • ~Kamil. (4 Marca 2018, godz. 9:47)

  Śniło mi się dzisiaj,że byłem w lesie.Nie wiem jak się tam znalazłem, wiem,że gonił mnie niedźwiedź.Kiedy próbował mnie złapać, czy atakować ,zawsze udawało mi się uciec.Kiedy jednak myślałem, że udało mi sie uciec na dobre,zobaczyłem z ukrycia kobietę,do której podszedł ten niedźwiedź.Zapytała go czy mnie wreszcie zabił, po czym odrzekła, żeby przestał sie wreszcie bawić i to zrobił. Jakimś cudem zmyliłem tropy,niedźwiedź pobiegł w jedna stronę,ja osunalem się po cichu po zboczu góry i ucieklem do lasu.Niedzwiedz zorientowal się,że zmylilem trop i zaczął mnie doganiac.Kiedy wiedziałem,że mu nie uciekne,zacząłem chować się za drzewami, ale nie tak,żeby mnie nie widział,tylko,żeby nie mógł mnie trafić swoją łapą.Kiedy juz wiedziałem,że to bez sensu, a on atakował co raz mocniej stanąłem przed nim i zacząłem walczyć,i bylem sprytniejszy, bo unikałem jego ciosów.Nagle zobaczyłem ,że stoimy na wielkim placu przed jakimś budynkiem.Stwierdzilem,że wykorzystam sytuacje do przechytrzenia niedźwiedzia i ucieczki.Powiedzialem mu,ze jeśli koniecznie chce mnie zabić,to niech to zrobi,ale przed śmiercią chce jeszcze raz zobaczyć to co jest w tym budynku.Widziałem,że wejscie do tego budynku jest bardzo wysoko,wiec on mnie tam nie dostanie.Zgodzil się.Bylem bezpieczny.
 • ~Marta (11 Lutego 2018, godz. 21:19)

  Śniło mi się ze byłam z grupa ludzi w górach. Ja zostałam na niższych partiach a reszta poszła w góry wspinać się na skaly. Z dołu widziałam olbrzymiego wściekłego niedźwiedzia który zabijał wszystkich pokolei. Słyszałam jego ryk i widziałam (jakbym miała zoom w oczach) jego zlosc i tocząca się pianę i ślinę z pyska. Dookoła były drzewa po których skakał i rzucał ludźmi. Był ciemno brązowy i olbrzymi jakby miał z 10 metrów. Niedźwiedź jak z horroru. Co to może oznaczać?
 • ~Ladyagugu (26 Października 2017, godz. 9:34)

  Śniło mi się, że goni nas agresywny niedźwiedź, idzie moim śladem i ludzi którzy są ze mną. Można powiedzieć, że nas tropi i atakuje. Pózniej dochodzę do wniosku, że jest przerazający, ale chce wskazać nam drogę/ prowadzi nas do konkretnego miejsca.... oczywiście temu wszystkiemu towarzyszy Nam ogromny stres i przerażenie. Mamy jakiś cel na początku snu o którym zapominam przez bestię, ale w końcu dzięki niemu znajdujemy się tam gdzie mieliśmy być i się budzę. Niedźwiedź. śni mi się ostatnio często, zawsze jest agresywny i przerażający (jak w filmie "Lekcja Przetrwania" z Antonym Hopkinsem)...
 • ~Danny Wu (26 Października 2017, godz. 6:25)

  Miałem taki sen.
  Była jakaś wielka bitwa,dwie walczące strony.
  Ogień,krew i śmierć.
  Pośrodku tej dantejskie jest sceny klęczała piękna dziewczyna a u jej boku leżał niedźwiedź.Otulała go jakby chciała go zasłonić.Ale nikt ich nie atakował.Co to może znaczyć?
 • Alicja987 (14 Sierpnia 2017, godz. 9:13)

  Wczoraj śniłam i niedźwiedziu który mnie gonił jednak uciekałam tak jakby w chmury, potem miałam zaraz sen o trzech spiacych niedźwiedziach nad rzeką następnego dnia bardzo boleśnie pokłóciłam się z matką tak że chciała mnie wyrzucić z domu. Dzis w nocy śniłam jak ja chciał zabić niedźwiedź jednak go powstrzymałam , co to może oznaczać?
 • ~karolina (26 Lipca 2017, godz. 9:34)

  jechałam samochodem i na drogę wyszedł mi rozwścieczony czarny niedźwiedź, bardzo się go bałam, dalej nie pamiętam, chyba się obudziłam.
 • ~Katarzyna (28 Kwietnia 2017, godz. 7:35)

  Będąc w ciąży pojechałam z sąsiadami i ich 5letnim synem na wycieczkę do gęstego lasu. Tam były zbudowane specjalne domki do spania. Podczas gdy kładliśmy się spać zaatakował nas niedźwiedź rozwalając te domki do spania.cały czas martwiłam się o swoją ciążę i małego sąsiada czy nic im się nie stanie. Później zaczęliśmy uciekać do rzeki w której jak się okazało było jeszcze więcej niedźwiedzi i to z młodymi osobnikami. Poruszaliśmy się w wodzie Tak by nas nie zauważyliśmy. Na końcu uciekliśmy do jakiegoś zapomnianego budynku i tam siedzieliśmy w strachu czekając na jakaś pomoc. Cały czas martwisz się czy mojemu dziecku nic się nie stało.
 • ~Gregor (1 Grudnia 2016, godz. 16:19)

  A jak wytłumaczyć sen, że oswojony niedźwiedź zjada skunksa, który opryskuje go śmierdzącą cieczą, a ja we śnie wyganiam go za drzwi klepiąc tego niedźwiedzia po tyłku wrzeszcząc, żeby mu z pyska wali po zjedzeniu skunksa?
 • ~joanna (17 Września 2016, godz. 5:32)

  Byłam w lesie wszyscy uciekli a ja zostałam oko w oko z niedźwiedziem i go przegoniłam później znów pojawił się w moim aucie. Uratowałam go, podarowałam świnię a on mi podziękował.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Stodoła Byłam w stodole, w której znalazłam dużo pochowanych starych zabawek mojego nastoletniego syna....
 • Oczy Pamiętam tylko, że śniło mi się moje własne oko prawe, do którego wpadł owad - muszka czy co...
 • Grób Śnił mi się zniszczony grób rodziny. Co to może oznaczać?...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl