» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » K » Kościół - znaczenie snu

Sennik Kościół

KościółZobaczyć kościół - pojawi się nadzieja na pomyślne wyjście z kłopotów.

Być w nim - otrzymasz od kogoś długo oczekiwane wsparcie.

Wchodzić do kościoła - dla zakochanych oznacza większą bliskość z partnerem.

Płonący kościół - możesz zmienić swoje plany.

Zniszczony - bieda.

Ołtarz w kościele - będziesz bardziej religijna.

fot. sxc.hu/photo/1397121 , kingcarp
Interpretacje internautów:

Kościół czy świątynia stanowi symboliczne centrum duchowe śniącego. Ma znaczenie zarówno najbardziej świetliste, jak i najbardziej posępne. Kościół chroni, wspiera, dodaje otuchy, ale również informuje o potrzebie tej ochrony, zagubieniu, smutku czy strachu. W budynku świątyni stykamy się z sacrum, aby otrzymać wsparcie, ochronę, zostać wysłuchanym, pokrzepionym, aby podziękować.
Kościół pełni rolę zbliżoną do roli matki – przyjmuje potrzebującego bez względu na okoliczności, udziela ochrony słabym, wspiera duchowo, wysłuchuje. Jednocześnie staje się miejscem cudów, ośrodkiem uzdrowienia, nabrania nowych sił, wiary i nadziei.
Kościół łączy się symbolicznie z życiem społecznym, tradycją i wiarą. Mówi o wsparciu, jakie otrzymujemy zarówno z góry, jak i ze strony najbliższych, przyjaciół. Informuje o umiejętności zachowaniu więzi z innymi, poczuciu wspólnoty.


Widzieć kościół w ruinie – zatraciłeś/aś wiarę w życie duchowe, istotne poczucie zagubienia, osamotnienia, braku sensu życia. Można liczyć tylko na siebie.

Widzieć piękny, zadbany kościół – rozkwit duchowy, poczucie bezpieczeństwa, ochrony, wsparcia, w sensie społecznym ogrzewają cię serdeczne kontakty, mocne więzi z rodziną i przyjaciółmi.

Odczuwać smutek w zatłoczonym kościele – dystans, zamknięcie w sobie, niskie poczucie własnej wartości, uczucie pomieszania; nie wiesz dokąd zmierzać i na czym się wesprzeć.

Odczuwać radość – bezpieczeństwo, pewność, stabilizacja, znajomość kierunku, w którym chce się podążać.

Modlić się podczas mszy – okres przejściowy, potrzeba wsparcia, pomocy, wysłuchania i otuchy.

Zasnąć w kościele i obudzić się – wyzdrowienie, nabranie sił, energii, wiary i nadziei, koniec okresu przestoju, problemów.
Bić się w kościele – oznaka wewnętrznych konfliktów dotyczących przekonań, wiary, filozofii, stosunku do rodziny i tradycji. Głęboki niepokój, brak stabilizacji.

Uczestniczyć w nabożeństwie żałobnym – konieczność odbudowania własnego życia po trudnych przejściach, należy zapomnieć o bolesnych przeżyciach, oddalić od siebie przeszłość, szczególnie uczuciową, emocjonalną. To, kto umarł, poinformuje nas, co (jakie uczucie) powinniśmy pogrzebać.

Wychodzić z kościoła – ewolucja, rozwój duchowy, poszukiwania.
~K.K.

Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~Gosia (4-02-2017r.) - Byłam na Mszy w Kościele była tam także moja koleżanka z rodzicami i moja mama. Tata mojej koleżanki źle się poczuł i całą rodziną mieli zabrać go do szpitala. Wyszłam z Kościoła przez kaplicę przed komunią żeby zobaczyć czy pojechali. Wracając pojawił się mój tata który palił papierosa w kaplicy. Byłam na niego bardzo zła. Wróciłam uklękłam do komunii, ale ksiądz był zły ponieważ już ją schował w końcu przyjęłam komunię, ale ksiądz nie był z tego zadowolony.
~Iwona (19-10-2016r.) - Stałam w gotyckim kościele... był tam ze mną mój narzeczony. Duchowny głaskał mnie po twarzy i mówił, że wszystko będzie dobrze. Mój narzeczony uśmiechał się. Byli tam też inni mężczyźni, Arabowie. Cieszyli się.
~Ewelina (6-09-2016r.) - Śniło mi się że miałam iść do kościoła, ale się ociągałam. W końcu poszłam, ale tak żeby mama nie wiedziała. Gdy weszłam na plac byli tam ludzie i siedzieli na ławkach, siadłam obok kobiety która miała na smyczy owcę lub barana, który zaczął mnie atakować. Ja się odganiałam i broniłam jak chciał mnie buź. Potem gdy ludzie śpiewali pieśni kościelne, ten baran zamienił się w dużego psa. Wyszłam przed zakończeniem mszy, gdy ludzie śpiewali. Na drodze do domu była bardzo dużo ludzi. Duży tłum który szedł. koniec,
~Iwona (15-08-2016r.) - Jestem w pracy , w przychodni wśród koleżanek. Wychodzę na ulicę bo muszę coś załatwić na mieście. Wydaje mi się, że szybko wrócę niestety pojawiają się przeszkody. Widzę mnóstwo ludzi. Zajęci swoimi sprawami gdzieś idą. Przede mną ulica, jestem lekko zagubiona. W oddali widać kościół to znak że powinnam iść w tym kierunku to szybko wrócę do pracy. Jednak na drodze są prowadzone roboty drogowe wykopany wielki dół , którego nie mogę ominąć. Są przy nim mężczyźni, robotnicy i wielka koparka. Jakoś się przeciskam, ale napotykam okno przez które muszę przejść. Chcę to zrobić gdy nagle pojawiają się koty,kocięta. Wczepiają się we mnie pazurkami odganiam je i idę dalej . Martwię się co powiedzą koleżanki, że tak długo mnie nie było. Biegnę schodami w górę.
~irena (18-06-2016r.) - Weszłam do kościoła w którym panował półmrok. Widziałam witraże przez które prześwitywało światło, na kamiennej podłodze zobaczyłam małego ptaszka. Wzięłam go do rąk i poczułam jego ciepło. Uznałam, że muszę go wypuścić. Jak to zrobiłam odfrunął a ja czułam, że coś się skończyło.
~irena (29-05-2016r.) - Poszłam do kościoła i znalazłam małego ptaszka. Wzięłam go do rąk i otworzyłam ręce a on pofrunął - poczułam ulgę.
~Marta (25-04-2016r.) - Siedzę na ławce w kościele i czekam na mszę. Zaczyna się msza, biskup przyjeżdża białym samochodem, ja się nudzę i wychodzę z kościoła.
~Klara (13-10-2015r.) - Jestem w kościele. Ksiądz odprawia nabożeństwo, ale nie jest smutno. Uczymy się śpiewać pieśni żałobnej. Tańczę z księdzem. Widzę ławki kościelne, ale nigdy nie widzę ołtarza z symbolami religijnymi.
~Ania (6-10-2015r.) - Widok nadchodzącego potopu, ucieczka przed woda i schronienie w kościele wielkiej świątyni w której poczułam się bezpieczna. Widok mojego taty z niemowlęciem na ręku. Poczucie ocalenia i tęsknota za resztą rodziny.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

kościół: Śniło mi się, że idę na ślub kuzyna (choć on już dawno jest po ślubie), byłam w naszym kościele parafialnym, ale on był jakiś dziwny, jakby w remoncie, ...
~sylwia | 11 Listopad 2019, godz. 10:23r. | kościół »

wejść do kościoła: Najpierw jestem w zakładzie pracy,coś przenoszę.Śni mi się nasza księgowa i szef.Wdrapałam się na samą górę przy kominie,mam przejść przez ciasne okien...
~ewelina | 8 Kwietnia 2019, godz. 12:23r. | wejść do kościoła »

Ucieczka z kościoła: Weszłam do kościoła. Jest środa popielcowa i pełno ludzi. Nie wiem po co przyszłam, chcę szybko wyjść. Szukam wyjścia, ale są zamknięte, spotykam koleżankę k...
~nitka | 8 Listopad 2018, godz. 13:01r. | Ucieczka z kościoła »

Ocena: 4.39 6 (głosów: 9)
Podobne sny: Meta, Raj , Klasztor, Oaza,

Najnowsze komentarze (13):
 • ~Piotrek (15 Stycznia 2020, godz. 12:56)

  Śniło mi się że byłem w dużym kościele i było to w Częstochowie na Jasnej Górze, kościół ten był bardzo duży drewniany, składał się jakby z dwóch pięter, na pierwszym byli ludzie jak za mgłą gdy poszedłem schodami drewnianymi na górę zobaczyłem ołtarz z drewna. Kościół był bardzo duży, drugie piętro z ołtarzem wyglądało jak strych powiązany z ruinami zamkowymi po północnej stronie były ruiny muru i trochę pajęczyn na oknach, a z południowej strony trochę jak stary kościół, w środku na drugim piętrze nie było ludzi, na środku tego kościoła na drugim piętrze rosły drzewa wysokie i wystawały poza dach. Posadzka tego kościoła była jakby z kamienia, ja tam przez moment usiadłem na kamieniu na wzniesieniu i chciało mi się bardzo spać więc położyłem głowę na kamieniu obok i usnąłem dosłownie na chwilę, ale się obudziłem, chciałem dalej spać, ale naglę obudził mnie już w realu zegarek i musiałem wstawać, tyle co zapamiętałem. Proszę o interpretację tego snu, dziękuję
 • ~Piotrek (15 Stycznia 2020, godz. 12:55)

  Śniło mi się że byłem w dużym kościele i było to w Częstochowie na Jasnej Górze, kościół ten był bardzo duży drewniany, składał się jakby z dwóch pięter, na pierwszym byli ludzie jak za mgłą gdy poszedłem schodami drewnianymi na góre zobaczyłem ołtarz z drewna, kościół był bardzo duży, drugie piętro z ołtarzem wyglądało jak strych powiązany z ruinami zamkowymi po północnej stronie były ruiny muru i troche pojanczyn na oknach a z południowej storny trochę jak stary kościół, w śodku na drugim piętrze nie było ludzi, na środku tego kościoła na drugim piętrze rosły drzewa wysokie i wystawały poza dach. Posadzka tego kościoła była jakby z kamienia, ja tam przez moment usiadłem na kamieniu na wzniesieniu i chciało mi sie bardzo spać więc połozyłem głowę na kamieniu obok i usnąłme dosłownie na chwilę ale się obudziłem, chciałem dlaje spać ale naglę obudził mnie juz w relau zegarek i musiałem wstawąć, tyle co zapamietałem. Porszę o interpretację tego snu, dziekuję
 • ~Piotrek (14 Stycznia 2020, godz. 14:21)

  Śniło mi się że byłem w dużym kościele i było to w Częstochowie na Jasnej Górze, kościół ten był bardzo duży drewniany, składał się jakby z dwóch pięter, na pierwszym byli ludzie jak za mgłą gdy poszedłem schodami drewnianymi na góre zobaczyłem ołtarz z drewna, kościół był bardzo duży, drugie piętro z ołtarzem wyglądało jak strych powiązany z ruinami zamkowymi po północnej stronie były ruiny muru i troche pojanczyn na oknach a z południowej storny trochę jak stary kościół, w śodku na drugim piętrze nie było ludzi, na środku tego kościoła na drugim piętrze rosły drzewa wysokie i wystawały poza dach. Posadzka tego kościoła była jakby z kamienia, ja tam przez moment usiadłem na kamieniu na wzniesieniu i chciało mi sie bardzo spać więc połozyłem głowę na kamieniu obok i usnąłme dosłownie na chwilę ale się obudziłem, chciałem dlaje spać ale naglę obudził mnie juz w relau zegarek i musiałem wstawąć, tyle co zapamietałem. Porszę o interpretację tego snu, dziekuję
 • ~Ilona (21 Lipca 2019, godz. 9:59)

  Snilo mi sie ze spotkalam sie ze zmarlym chlopakiem dal mi 3 czerwone rozkwitniete roze rozmawialismy spacerowalismy
  Humory były dobre wszystko wydawało sie realne weszliśmy do kościoła ale to było jakies inne wyznanie chcial mi pokazać pozniej wyszliśmy i sie obudziłam
  Co to moze znaczyc?
 • ~Kamma (15 Lipca 2019, godz. 3:33)

  Byłam w kościele, dużo ludzi, bliska rodzina mojego byłego narzeczonego, miał być ślub. Nie wiem czyj. Nagle wpadło trzech ludzi, dwie kobiety i mężczyzna, zaczęli strzelać. Potem rozwinęli coś na ołtarzu, jakiś parawan czy coś i jedna z kobiet, za tym parawanem odcinala ludziom nosy.


  Dalej, trochę już świadoma, stresowałam snem na dobre tory, więc ciąg dalszy się nie liczy.
 • ~Gość (9 Maja 2018, godz. 8:28)

  Śniło mi się że sprzątałam i stroikami kościół
 • ~Aga (8 Kwietnia 2018, godz. 0:33)

  Śniło mi się że byłam w swojej parafii, była msza święta (musiała być ważna bo kościół był pełen) ja klęczałam przed ołtarzem i płakałam. Byłam tam z moja przyjaciółka z dzieciństwa (ona siedziała w ławce) z którą mam teraz bardzo mały kontakt.
 • ~ZSD (26 Grudnia 2017, godz. 6:27)

  Przechodzę przez kościół z grupą ludzi w podobnym wiek,odnoszę wrażenie że to osoby które znam.Kościół ten jest jakby nie zabudowany w sensie nie posiada ścian,dachu tylko sam ołtarz ławki i ludzi.Żadnych symboli związanych z religią: krzyż itp.My (grupa) przechodzimy spoglądający tylko na to i idziemy dalej.
 • ~blablabla (26 Grudnia 2017, godz. 6:01)

  Wydszedłem z kościoła i uciekłem do domu z powodu niechęci uczestnictwa na weselu kogoś z mojej rodziny.Po drodze mijałem duzo osób z bliskiego otoczenia którzy tańczyli i chcieli mnie zatrzymać lecz ja okłamywałem ich mówiąc że idę się przebrać do domu bo nie miałem w ogóle ochoty na nim uczestniczyć.
 • ~Klaudia (9 Kwietnia 2017, godz. 11:26)

  Śniło mi się, że siedziałam w Kościele w pierwszym rzędzie po prawej stronie. Sen zaczął się od połowy Mszy Świętej. Gdy nadszedł czas by przyjąć ofiarę z początku nie chciałam iść, bo się wcześniej nie wyspowiadałam ale osoba, która siedziała obok mnie powiedziała, że mam iść. Podeszłam do księdza i ministra. Wiem, że ksiądz powiedział tylko "Ciało Chrystusa" i przyjęłam ofiarę. Mam wrażenie, że powiedział coś więcej lub chciał powiedzieć, ale nie mógł w czasie trwania ceremonii.
 • ~Paulina (1 Listopad 2016, godz. 11:31)

  Witam, śnił mi się dziś kościół, dwa piętra. Wchodząc tam byłam prawie cała naga. Widziałam osoby, jedni się śmiali, drudzy zwiedzali, trzeci nawet leżeli w ławkach. Podeszłam do ołtarzu i powoli chodziłam po kościele. Nie mieściło mi się w głowie, że inni takie coś w kościele robią.
 • ~jasia (1 Października 2016, godz. 8:55)

  Jestem w kościele i widzę moją siostrę wchodzącą do kościoła, ubierającą strój biskupi i siadającą wśród siedzących tam biskupów.
 • ~Kasia (1 Maja 2016, godz. 5:11)

  Jestem w kościele. Modlę sie. Klecze. Nie ma ołtarza w kościele
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Wilk Do domu mojej babci, gdzie byłam z całą rodziną, wdarła się czarna wilczyca. Chciała zjeść ...
 • Krew Szukam swojego Męża na imprezie. Nie znajduje go, więc udaje się do domu. Pod domem widzę jak d...
 • Karabin Mi podobnie. Śnił mi się mój brat strzelający do mnie ze snajperki, nowoczesnej, ciężkiej na ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2020 - DobrySennik.pl