» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » D » Diabeł - znaczenie snu

Sennik Diabeł

DiabełW tarocie symbolizuje negatywne cechy charakteru człowieka. Oznacza złe postępowanie, skłonność do słabości, silne przywiązanie do pieniędzy lub prowadzenie bardzo wyniszczającego trybu życia. Wiąże się z pragnieniem posiadanie czegoś za wszelką cenę nawet, jeśli stanie się to kosztem innej osoby.
Sen jest dla nas przestrogą, abyśmy w bardziej właściwy sposób podchodzili do życia i bardziej szanowali ludzi.

Widzieć diabła - pokusy; złe postępowanie.

Rozmawiać z nim - najprawdopodobniej idziesz w złym kierunku.

Być diabłem - dążenie do samolubnych pragnień kosztem bliskich osób.

Zostać uwięzionym i gnębionym przez diabła - wystrzegaj się niebezpiecznych nawyków.

Kiedy zaatakował cię diabeł - nie najlepsze powodzenie w miłości.

Diabeł w domu - wystrzegaj się ciężkich używek.

fot. sxc.hu/photo/1352984 , dimitri_c
Znaczenia popularnych senników:
Sennik staropolski:
- pokusy
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~iwona (26-05-2016r.) - Zobaczyłam we śnie młodego piosenkarza .Miał długie kręcone włosy ,był uśmiechnięty i zadowolony. Trzymał w ręce znaczek, plakietkę która była okrągła. Kolor jej to czerwony z elementami złotego. Na czerwonym tle wypisane było słowo w języku angielskim a słowo to diabeł.
~Natalia (14-03-2016r.) - Śniło mi się, że na środku kościoła odmawiałam różaniec na klęczniku. Spoglądam na różaniec, a tam zamiast krzyżyka jest aniołek. Ten aniołek coś do mnie mówi , ja go nie zrozumiałam i kazałam mu powtórzyć, a w tym samym momencie poleciała mu głowa( ja jej nie urwałam sama poleciała tak daleko). Wszyscy do mnie podeszli że co tak poleciało, ja ich wszystkich odsunęłam i powiedziałam żeby poszli ode mnie. Poszli. Ja potem nie wiem jakim cudem znalazłam się na ławce w kościele, i się pytam takiej koleżanki z klasy czy ja coś mi się objawiło to czy mam to rozgłaszać ludziom. Ona mówi że tak i że mam głosić bożą prawdę. Potem spoglądam na różaniec co się stało z tą głową jak się ona mogła oderwać. A ten aniołek bez głowy zamienił się w węża. Ja rzucam ten różaniec na podłogę i uciekam. A na przedsionku w stronę drzwi stał diabeł z rogali i robi tak głośno: Ła ła. A ja żeby pokazać że się go nie boje to krzyczę tak samo jak on. Potem ja on zniknął wyszłam z kościoła i się obudziłam.
~Izabela (17-02-2016r.) - W śnie czułam obecność diabła, ale nie czułam przerażenia. Prowokowałam go do ujawnienia, po czym ten starał się wstąpić w moją duszę, czułam drganie moich ramion tak jakby wstępował w moje ciało, ale ja bez lęku zaczęłam się głośno modlić i się obudziłam.
~Ela (31-12-2015r.) - Śniło mi się, że byłam pomiędzy diabłem a moim partnerem. Rozmawiali ze sobą, ale nie wiem o czym. Nie uciekałam, ale czułam strach.
~Anita (29-11-2015r.) - Byłam u siebie w pokoju z siostrą, chyba wywoływałyśmy duchy i nagle na suficie pojawiła się dziura i był tam diabeł, słyszałam jakieś głosy, zaczęłam się modlić i diabeł nagle zniknął.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Diabeł: W moim śnie diabeł wchodził mi na plecy, mocno czułam jak mnie przyciska, nie mogłam się od niego uwolnić. Próbowałam go zrzucić, był taki ciężki i machał ogo...
~Izabela | 3 Maja 2019, godz. 13:25r. | Diabeł »

Ocena: 4.55 6 (głosów: 7)
Podobne sny: Łakomczuch, Wróg, Szatan, Wariat,

Najnowsze komentarze (2):
  • ~Gość E. (5 Grudnia 2018, godz. 9:20)

    W moim śnie byłam z mężem w sypialni spaliśmy tam choć nie bylo to w naszym mieszkaniu.Nagle poczułam że za drzwiami tego mieszkania stoi szatan(tak myślę czarna rozmazana postać).Okropnie się bałam ale otworzyłam drzwi i wydałam z siebie przeraźliwy krzyk poczym zamknęłam drzwi ale ona nie chciała odejść.Nagle pojawił się dym zapach jak z kacidła uchylilam okno a mój mąż postanowił otwórzyc drzwi i wpuścić go do domu.Zaczal mówić że jestem jego i mam wykonać zadanie.Nagle znalazłam się na deptaku i wiedziałam że jestem diabłem (wystawał mi tez ogon który trzymałam w dłoni)natomiast ludzie otaczający mnie widzieli mnie jako człowieka.
  • ~Cekiri (26 Stycznia 2018, godz. 9:40)

    Śniło mi się że zakochał się we mnie diabeł ( przystojny mężczyzna ok 25 lat) oświadczył mi się i zamieszkała z nim w majestatycznym miejscu w zamku z wieżami.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

  • Papuga Miałam białą, dużą papugę. Chciała mi odfrunąć, a ja ją łapałam. Zmieniała wtedy kolor,...
  • Pryszcze Śniło mi się, że próbowałam wycisnąć pryszcza i zaczął wychodzić wąski biały i długi....
  • Ryba Śniło mi się, że z mojej stopy wystawał mały kawałek rybiego ogona(jakby końcówka płetwy) ...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl