» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » D » Diabeł - znaczenie snu

Sennik Diabeł

DiabełW tarocie symbolizuje negatywne cechy charakteru człowieka. Oznacza złe postępowanie, skłonność do słabości, silne przywiązanie do pieniędzy lub prowadzenie bardzo wyniszczającego trybu życia. Wiąże się z pragnieniem posiadanie czegoś za wszelką cenę nawet, jeśli stanie się to kosztem innej osoby.
Sen jest dla nas przestrogą, abyśmy w bardziej właściwy sposób podchodzili do życia i bardziej szanowali ludzi.

Widzieć diabła - pokusy; złe postępowanie.

Rozmawiać z nim - najprawdopodobniej idziesz w złym kierunku.

Być diabłem - dążenie do samolubnych pragnień kosztem bliskich osób.

Zostać uwięzionym i gnębionym przez diabła - wystrzegaj się niebezpiecznych nawyków.

Kiedy zaatakował cię diabeł - nie najlepsze powodzenie w miłości.

Diabeł w domu - wystrzegaj się ciężkich używek.

fot. sxc.hu/photo/1352984 , dimitri_c
Znaczenia popularnych senników:
Sennik staropolski:
- pokusy
Zobacz ostatnio zinterpretowane sny:
~iwona (26-05-2016r.) - Zobaczyłam we śnie młodego piosenkarza .Miał długie kręcone włosy ,był uśmiechnięty i zadowolony. Trzymał w ręce znaczek, plakietkę która była okrągła. Kolor jej to czerwony z elementami złotego. Na czerwonym tle wypisane było słowo w języku angielskim a słowo to diabeł.
~Natalia (14-03-2016r.) - Śniło mi się, że na środku kościoła odmawiałam różaniec na klęczniku. Spoglądam na różaniec, a tam zamiast krzyżyka jest aniołek. Ten aniołek coś do mnie mówi , ja go nie zrozumiałam i kazałam mu powtórzyć, a w tym samym momencie poleciała mu głowa( ja jej nie urwałam sama poleciała tak daleko). Wszyscy do mnie podeszli że co tak poleciało, ja ich wszystkich odsunęłam i powiedziałam żeby poszli ode mnie. Poszli. Ja potem nie wiem jakim cudem znalazłam się na ławce w kościele, i się pytam takiej koleżanki z klasy czy ja coś mi się objawiło to czy mam to rozgłaszać ludziom. Ona mówi że tak i że mam głosić bożą prawdę. Potem spoglądam na różaniec co się stało z tą głową jak się ona mogła oderwać. A ten aniołek bez głowy zamienił się w węża. Ja rzucam ten różaniec na podłogę i uciekam. A na przedsionku w stronę drzwi stał diabeł z rogali i robi tak głośno: Ła ła. A ja żeby pokazać że się go nie boje to krzyczę tak samo jak on. Potem ja on zniknął wyszłam z kościoła i się obudziłam.
~Izabela (17-02-2016r.) - W śnie czułam obecność diabła, ale nie czułam przerażenia. Prowokowałam go do ujawnienia, po czym ten starał się wstąpić w moją duszę, czułam drganie moich ramion tak jakby wstępował w moje ciało, ale ja bez lęku zaczęłam się głośno modlić i się obudziłam.
~Ela (31-12-2015r.) - Śniło mi się, że byłam pomiędzy diabłem a moim partnerem. Rozmawiali ze sobą, ale nie wiem o czym. Nie uciekałam, ale czułam strach.
~Anita (29-11-2015r.) - Byłam u siebie w pokoju z siostrą, chyba wywoływałyśmy duchy i nagle na suficie pojawiła się dziura i był tam diabeł, słyszałam jakieś głosy, zaczęłam się modlić i diabeł nagle zniknął.
Najciekawsze i rozszerzone interpretacje snów:

Diabeł: W moim śnie diabeł wchodził mi na plecy, mocno czułam jak mnie przyciska, nie mogłam się od niego uwolnić. Próbowałam go zrzucić, był taki ciężki i machał ogo...
~Izabela | 3 Maja 2019, godz. 13:25r. | Diabeł »

Ocena: 4.55 6 (głosów: 7)

Najnowsze komentarze (5):
 • ~Anonim (25 Września 2021, godz. 9:37)

  Miałem sen, w którym najpierw poruszam się dużym rodzinnym oplem po drodze krajowej otaczając moje miasto.
  W radiu leciała piosenka Akcent - French Kiss.
  Nagle na drodze zrobiło się bardzo ciemno, do tego stopnia że przy światłach drogowych widziałem pasy drogi. Nie wiadomo w jakim czasie z drogi jednopasmowej przemieszczam się na drogę czteropasmową w już nie moje, ale znane mi miasto. Mijam bardzo popularne tam silosy, przy których w rzeczywistości jest zupełnie inna droga.
  Słyszę, że jedzie karetka, ale nie wiem gdzie więc nie zamartwiam się i jadę dalej. Nie ustępuje jej pierwszeństwa przez nie uwagę i rozbija się. Wtedy podbiega do mnie w błyskawicznym tempie diabeł, szczerzy się i obok niego rysuje się napis ON JEST WZRUSZONY.
  Wpadam w amok i co chwilę powoduje wypadek. On za każdym razem gdy jest kraksa podbiega i pojawią się obok niego ten sam napis.
  Sen kończy się tym, że siedzę w innym aucie na miejscu pasażera z mało inteligentnymi i otwieram wiadomości obrazkowe od byłego kolegi.
 • ~Anna (15 Września 2021, godz. 21:01)

  Śniło mi się, że zobaczyłem w pokoju diabła, który zamienił się w kobietę i ona mnie zaatakowała. odepchnąłem ją i wtedy się obudziłem
 • ~Lilo (23 Lipca 2021, godz. 14:06)

  Śniło mi się, że odwiedził mnie całkiem przystojny, młody mężczyzna. Jak się potem okazało z kontekstu snu, odwiedził mnie nie pierwszy raz, z tym, że przedtem widziałam go w postaci innego, równie przystojnego młodzieńca. Rozmawiałam z nim, ale nie pamiętam już o czym. W pewnym momencie rozmowy wyszło (albo on mi to powiedział), że już wcześniej mnie odwiedził w postaci innego przystojnego chłopaka i że może się wcielać w każdą postać - bo jest diabłem. Co ważne, wyglądał jak "zwykły człowiek", nie miał żadnych diabelskich atrybutów jak rogi, kopyta czy ogon. I co dziwniejsze, w tym śnie paradoksalnie nie odczuwałam zbytniego lęku, większy dyskomfort czułam po przebudzeniu. Jak Wam się wydaje jak można to interpretować?
 • ~Gość E. (5 Grudnia 2018, godz. 9:20)

  W moim śnie byłam z mężem w sypialni spaliśmy tam choć nie bylo to w naszym mieszkaniu.Nagle poczułam że za drzwiami tego mieszkania stoi szatan(tak myślę czarna rozmazana postać).Okropnie się bałam ale otworzyłam drzwi i wydałam z siebie przeraźliwy krzyk poczym zamknęłam drzwi ale ona nie chciała odejść.Nagle pojawił się dym zapach jak z kacidła uchylilam okno a mój mąż postanowił otwórzyc drzwi i wpuścić go do domu.Zaczal mówić że jestem jego i mam wykonać zadanie.Nagle znalazłam się na deptaku i wiedziałam że jestem diabłem (wystawał mi tez ogon który trzymałam w dłoni)natomiast ludzie otaczający mnie widzieli mnie jako człowieka.
 • ~Cekiri (26 Stycznia 2018, godz. 9:40)

  Śniło mi się że zakochał się we mnie diabeł ( przystojny mężczyzna ok 25 lat) oświadczył mi się i zamieszkała z nim w majestatycznym miejscu w zamku z wieżami.
Opisz swój sen lub dodaj komentarz »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Żmija Ktoś mnie niósł, bo nie miałam butów. Nagle zobaczyłam, że wszędzie są żmije. Ostrzegłam ...
 • Przeprowadzka Wracam do domu i rodzice (mama) każe mi się szybko pakować, nie wiem dokąd jedziemy, we śnie pa...
 • Mężczyzna Próbuje wydostać się z obcego miasta, chyba z Barcelony, mam rower który przeszkadza mi przepraw...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2021 - DobrySennik.pl