» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » N » Niemowlę » Interpretacje » Sen o niemowlęciu
Interpretacja snu:

Sen o niemowlęciu

Jestem w dużym domu. To rodzaj dworku szlacheckiego. Ma dużo przestronnych sal. Jest zamożny, ładny. Wokół chyba rozciąga się park, dużo zieleni, jest ciepło, słonecznie. Letni dzień. Dom jest pełen ludzi w różnym wieku. Większość to moi znajomi (nie rozpoznaję twarzy, ale wiem, że są moimi znajomymi). Panuje tłok i chaos. W jednej z sal odbywa się przyjęcie. To mój dom i moje przyjęcie dla moich gości. Jedna z osób ma niemowlę. Bardzo zaopiekowane, zadbane. Goście podziwiają dziecko, gratulują rodzicom. Ja wiem, że moja córka też urodziła niemowlę, dziewczynkę, ale się nią nie zajmuje. Nie wiem, gdzie jest. Tak jakby jej nie było w tym domu, jakby dziecko zostało opuszczone. Bardzo się tym martwię, jest mi bardzo smutno za to dziecko, mam poczucie krzywdy i niesprawiedliwości w związku z nim (przez porównanie z dzieckiem znajomych). Nie chcę, żeby miało smutne, ciężkie życie, bo nie jest niczemu winne. Jednocześnie wiem, że nie mam do niego prawa. Nie jest moje i nie chciałabym się wtrącać w życie mojej córki, żeby jej nie rozzłościć. Ale mój niepokój i smutek w związku z dzieckiem jest tak duży, że w pewnym momencie opuszczam salę z przyjaciółmi i mówię, że idę po moje sierotki (jest jeszcze opuszczona świnka morska). Dziecko jest blade, gołe i leży samo na jakiejś kanapie. W tym pokoju też są jacyś ludzie, ale jest ich mniej. Obojętnie patrzą na dziecko. Zabieram je, przytulam, ogrzewam. Nagle jestem znowu w poprzedniej sali i pokazuję dziecko znajomym. Niemowlę jest ładnie ubrane, najedzone, uśmiecha się.Jest w czerwonym ubranku. W pewnej chwili przekręca się na brzuszek i zaczyna raczkować. Jestem szczęśliwa i dumna, że dziecko podjęło wysiłek ratowania się. Myślę, że dzieci są bardzo dzielne, jeśli się im pomoże. Potem biorę świnkę morską i zaprzyjaźniam ją z moim kotem sprawdzając, czy nie chce jej zjeść. Wszystko toczy się dobrze. Nagle rozmawiam z moim byłym mężem. Mówi, że trzeba jechać po zakupy. Nie widzę jego twarzy. Mówię, że trzeba kupić łóżeczko dla dziecka, bo teraz śpi ze mną, ale powinno już mieć własne. Ex mąż nie jest zachwycony i mówi "no cóż będziemy musieli na nie łożyć". Czuję lekki niepokój po tych słowach (wiem, że będzie ciężko finansowo), ale ogólnie jestem zadowolona. Cały czas myślę o przyszłości dziecka i że nie pozwolę, żeby coś mu się stało. Przeszkadza mi hałas i zamieszanie w domu i postanawiam wyprosić gości, żeby zaprowadzić jakiś porządek.

Dodał(a): Małgosia | Odsłon: 1515 | Dodano: 19 Marca 2015, godz. 7:07 | Komentarzy: (0)
Dominujące symbole:
 1. [+] Niemowlę (13 pkt)
 2. Kot (9 pkt)
 3. Dom (9 pkt)
 4. Niepokój (7 pkt)
 5. Córka (5 pkt)
 6. Mąż (4 pkt)
 7. Pieniądze (3 pkt)
"Niemowlę" dominuje wśród 7 znalezionych symboli z przewagą 26%. Pozytywne znaczenie symbolu Niemowlę to Szczęście. Jego mniej przyjemną interpretacją to Przeszkody i ostrzeżenia.
Główny motyw, tło akcji:
 1. Istota » Dziecko (13 pkt)
 2. Istota » Zwierzę (9 pkt)
 3. Miejsce » Dom (9 pkt)
 4. Stan » Zakłopotanie i lęk (7 pkt)
 5. Istota » Rodzina (5 pkt)
 6. Istota » Mężczyzna (4 pkt)
 7. Rzecz » Kosztowności (3 pkt)
motyw
W twoim śnie głównym motywem lub tłem akcji snu (w 26%) może być Istota (Dziecko).

Motyw z dziećmi świadczy o szczęściu, które może w chwili obecnej trwać, bądź starasz się dążyć w jego kierunku. Utożsamia się też z możliwością zdobywania nowych doświadczeń, a nawet przestrzega przed naiwnością i zbyt lekkim stylem życia.
Kolory we śnie:
 1. Czerwony (13 pkt)
 2. Szary (9 pkt)
koloryNa podstawie znalezionych symboli przeważa "Czerwony".

Sen, w którym dominował kolor czerwony oznacza wzrost ambicji, ciepło i poprawę życia towarzyskiego, a nawet większe zaangażowanie w związek. Kolor ten może symbolizować również gniew i zbyt silną determinację.
Analiza emocji i siły symboli:
emocje - Emocje w Twoim śnie były silne, a symbole dość widoczne.
- Sen może być dla Ciebie: ważny (67.5%).
Dominujące znaczenie snu według senników:
 1. Szczęście » (56 pkt)
 2. Przeszkody i ostrzeżenia » (25 pkt)
 3. Kłótnie » (20 pkt)
 4. Zrozumienie » (15 pkt)
 5. Naiwność » (11 pkt)
 6. Pomoc i dobroduszność » (11 pkt)
 7. Problemy towarzyskie » (10 pkt)
 8. Strata » (9 pkt)
 9. Dobre relacje w rodzinie » (5 pkt)
 10. Miłość i najlepsi przyjaciele » (4 pkt)
 11. Sukces » (3 pkt)
 12. Bieda i straty finansowe » (3 pkt)
Interpretacja snu:

emocje Najważniejszym przesłaniem w twoim śnie to "Szczęście". Jeżeli w ostatnim czasie czułeś się źle, miałeś pecha i ogólnie nic Ci się nie układało, to głowa do góry! Dużymi krokami zbliża się szczęście, które przyniesie Ci wielką radość i nauczy cieszyć się nawet najmniejszymi sukcesami w życiu. Doceń nawet małą, zadowalającą Cię okoliczność. Wybacz wszystkim, którzy sprawili Ci przykrość. Uśmiechnij się i wpuść szczęście do swojego życia.

Drugim ważnym przesłaniem w twoim śnie to "Przeszkody i ostrzeżenia". Sen najprawdopodobniej ostrzega Cię przed życiowymi kłopotami. Zachowując czujność i kierując się głosem intuicji będziesz w stanie wyjść z każdego problemu, jednak mimo wszystko może to wymagać od Ciebie niemałego zaangażowania. Być może już teraz domyślasz się, jaka przeszkoda może się pojawić. Czasem taki sen oznacza, że próbujesz coś osiągnąć, jednak ciągle pojawiają się jakieś okoliczności próbujące odciągnąć Cię od celu. Bądź wytrwały i nie poddawaj się tak łatwo!

» Zapoznaj się również z interpretacją dwóch najważniejszych symboli: Niemowlę i Kot
» Całościowe znaczenie twojego snu jest w 54.7% pozytywne i w 45.3% negatywne

Ocena: 6 6 (głosów: 1)
Dodaj komentarz lub własną interpretację snu »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Koń Śniło mi się, że uczyłam się jazdy konnej i nauczyłam się jej przez trzy dni. Później jeź...
 • Ogień Śniła mi się paląca się kuchenka gazowa, leciały jakby iskry, były płomienie, czułem silny ...
 • Przepaść Śniło mi się, że szłam z kolegą z podstawówki wąską ścieżką nad przepaścią. Ja zawróc...
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2020 - DobrySennik.pl