» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Sennik » N » Niemowlę » Interpretacje » Sen o dziecku
Interpretacja snu:

Sen o dziecku

Znalazłam się w szpitalu, nie wiem dokładnie jak zostałam tam wezwana, nie wiedziałam po co. Przyszła po mnie pielęgniarka i zabrała mnie gdzieś, gdzie odsłoniła przede mną małą czerwoną (może bordową) zasłonkę a za nią w takiej wnęce białej na białym prześcieradle leżało niemowlę. Na pierwszy rzut oka wyglądało jakby nie żyło. Był to chłopiec bardzo wychudzony i malutki. Okazało się, że to jest moje dziecko, co w śnie bardzo mnie zdziwiło, byłam tym faktem zaskoczona. Później jakby coś mi się przypomniało, że ktoś mi mówił ze dziecko umarło przy porodzie i byłam pewna że nie mam więcej dzieci - bardzo dziwne uczucie to zaskoczenie, że jednak mam jeszcze jedno dziecko,było podobne z twarzy do młodszego syna.
Okazało się, że dziecko żyje i pielęgniarka powiedziała, że to już długo nie potrwa i wezwano mnie, żebym mogła się pożegnać. Początkowo trudno mi było odczuć do tego chłopca jakąkolwiek miłość, było troszkę zakrwawione i jakby gniła skóra w niektórych miejscach. Ale wzięłam go delikatnie na ręce i położyłam sobie na brzuchu i klatce. Uznałam, że potrzebuję w tym momencie pomocy mamy i ona jakoś pojawiła się w tym śnie. Poprosiłam ją, żeby pomogła mi zadbać o tego chłopca. Tutaj były takie migawki jakby... myłyśmy go i smarowałyśmy. Po chwili miałam już przed oczami zdrowiejące dziecko, które udało się mi uratować. Dokładnie czułam, że gdybym nie przyszła i się nim nie zajęła to by zmarło. Karmiłam to dziecko i ono odzyskiwało bardzo szybko siły i zaczynało się uśmiechać i cieszyć z mojej obecności - jakby wiedziało, że jestem jego mamą. Na sam koniec okazało się, że w szpitalu bardzo źle go traktowano, złamano mu rękę i nie nastawiono w wyniku czego była trochę krzywa i miało pękniętą czaszkę jakoś z boku. Wiem, że we śnie walczyłam o to, żeby je zoperowano i bardzo krzyczałam na cały personel jak tak nieludzko mogli postąpić i nie zadbali o maluszka. Pamiętam też wyrzuty sumienia które miałam, że zajmuję się dzieckiem o którym się dopiero niedawno dowiedziałam, że je mam i nie mogę pójść do domu do pozostałych dzieci, ale uspokoiłam się, że to chwilowe bo niedługo wyjdzie ze szpitala. Na tym sen się urywa.

Dodał(a): Kasia | Odsłon: 2888 | Dodano: 31 Lipca 2017, godz. 14:19 | Komentarzy: (0)
Dominujące symbole:
 1. [+] Niemowlę (11 pkt)
 2. Matka (10 pkt)
 3. Dziecko (7 pkt)
 4. Pielęgniarka (5 pkt)
 5. Myć się (5 pkt)
 6. Zasłona (5 pkt)
 7. Mycie (4 pkt)
 8. Biały (4 pkt)
 9. Szpital (4 pkt)
 10. Czerwony (4 pkt)
"Niemowlę" dominuje wśród 10 znalezionych symboli z przewagą 18.6%. Pozytywne znaczenie symbolu Niemowlę to Szczęście. Jego mniej przyjemną interpretacją to Przeszkody i ostrzeżenia.
Główny motyw, tło akcji:
 1. Istota » Rodzina (17 pkt)
 2. Istota » Dziecko (11 pkt)
 3. Czynność » Przyjemna (9 pkt)
 4. Pozostałe » Kolory (8 pkt)
 5. Istota » Kobieta (5 pkt)
 6. Rzecz » Wyposażenie (5 pkt)
 7. Miejsce » Budzące strach i lęk (4 pkt)
motyw
W twoim śnie głównym motywem lub tłem akcji snu (w 28.8%) może być Istota (Rodzina).

Motywem głównym w Twoim śnie jest osoba, z którą mogą Cię łączyć więzi rodzinne, bądź też sen dotyczy ogólnie spraw rodzinnych. Mimo wszystko zwraca Ci uwagę, że rodzina jest najmniejszą, ale też najcenniejszą grupą społeczną i należy o nią dbać. Prawdopodobnie między Tobą, a członkami Twojej rodziny tkwią silne relacje nad którymi warto popracować. Dawne interpretacje tłumaczą rodzinę, jako znak zbliżającej się zmiany i nadchodzącej nowości.
Kolory we śnie:
 1. Biały (13 pkt)
 2. Czerwony (9 pkt)
koloryNa podstawie znalezionych symboli przeważa "Biały".

Biel jest najsilniejszą barwą z wszystkich. W symbolicznym znaczeniu odnosi się do czystości i dobroci. Dominacja tej barwy we śnie może oznaczać lepsze samopoczucie i nadchodzące szczęście.
Analiza emocji i siły symboli:
emocje - Emocje w Twoim śnie były normalne, a symbole dość widoczne.
- Sen może być dla Ciebie: niekoniecznie ważny (48.2%).
Dominujące znaczenie snu według senników:
 1. Szczęście » (55 pkt)
 2. Miłość i najlepsi przyjaciele » (24 pkt)
 3. Przeszkody i ostrzeżenia » (20 pkt)
 4. Bogactwo » (13 pkt)
 5. Informacje i wiadomości » (11 pkt)
 6. Niezadowolenie » (10 pkt)
 7. Smutek i przygnębienie » (10 pkt)
 8. Przyjemności » (10 pkt)
 9. Pomoc i dobroduszność » (9 pkt)
 10. Zdrowie i dobre samopoczucie » (9 pkt)
 11. Sukces » (4 pkt)
 12. Problemy miłosne i emocjonalne » (4 pkt)
Interpretacja snu:

emocje Najważniejszym przesłaniem w twoim śnie to "Szczęście". Jeżeli w ostatnim czasie czułeś się źle, miałeś pecha i ogólnie nic Ci się nie układało, to głowa do góry! Dużymi krokami zbliża się szczęście, które przyniesie Ci wielką radość i nauczy cieszyć się nawet najmniejszymi sukcesami w życiu. Doceń nawet małą, zadowalającą Cię okoliczność. Wybacz wszystkim, którzy sprawili Ci przykrość. Uśmiechnij się i wpuść szczęście do swojego życia.

Drugim ważnym przesłaniem w twoim śnie to "Miłość i najlepsi przyjaciele". Znaczenie tego snu w dużym stopniu odnosi się do spraw sercowych i towarzyskich. Doceń swoich przyjaciół i wszystkie osoby, które niosą Ci pomoc. Twój sukces zależy w dużym stopniu od tego, czy zapomnisz o dawnych niepowodzeniach i otworzysz się na nowe uczucie. Już teraz możesz być nastawiony na miłość!

» Zapoznaj się również z interpretacją dwóch najważniejszych symboli: Niemowlę i Matka
» Całościowe znaczenie twojego snu jest w 73.8% pozytywne i w 26.2% negatywne

Ocena: 1 6 (głosów: 2)
Dodaj komentarz lub własną interpretację snu »


Znajdź symbol w senniku

System interpretacji snów

Ostatnie komentarze

 • Uciążliwa guma do żucia To samo u mnie od lat identyko jak u poprzedników ciągnę i ciągnę tą gumę dwiema dłońmi na ...
 • Szkło Stałem, później leżałem na ziemi i strzelałem zza samochodu w górę. Na dachu budynku były i...
 • Dziecko Śniło mi się, że małe dziecko siostry spada w dół....
O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl