» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Prawo przyciągania » Wstęp » Prawo przyciągania cz.2 - wizja marzeń

Prawo przyciągania cz.2 - wizja marzeń

Prawo przyciągania cz.2 - wizja marzeńW ostatniej części wytłumaczyłem wam, czym jest prawo przyciągania, w jaki sposób oraz jakie są dowody jego istnienia. W części drugiej postaram się przybliżyć jego praktyczne wykorzystanie. Każdy z Was może się przekonać, że regularne stosowanie prawa przyciągania w życiu może dokonać cudów, a Wy sam będziecie tym zaskoczeni. Tak naprawdę każdy z was go używa, jednak do tego momentu robiliście to nieświadomie - teraz macie okazję, aby mieć nad tym zjawiskiem kontrolę.

Jeżeli nie czytałeś/aś pierwszego części artykułu na temat prawa przyciągania, bądź też nie wiesz, czym ono jest, wówczas zalecam zacząć od przeczytania ostatniego artykułu: Prawo przyciągania cz.1 - wstęp. Dla osób, które są już zaznajomione z tym zjawiskiem zapraszam do dalszej części artykułu, w którym dowiecie się jak można je wykorzystać, aby zrealizować swoje pragnienia.

prawo przyciągania Zamierzenie
Początek pracy z prawem przyciągania opiera się na jasnym postawieniu celu (jednego, bądź wielu), który chcemy osiągnąć. To ma być zdecydowana i pewna, a nawet nieodwołalna decyzja, niczym powiedzenie „klamka zapadła”.
- Chcesz być bogaty? Powiedz głośno „Mam zamiar zostać bogaty i będę bogaty”.
- Chcesz kupić nowe auto? Powiedz głośno „Mam zamiar kupić nowe auto i kupię nowe auto”!  

Wypowiadając te słowa w ciszy, spokoju, radości oraz wewnętrznym skupieniu, wysyłasz magnetyczny impuls na cały wszechświat, który w tym momencie układa pewien schemat wydarzeń, mający doprowadzić Cię do tego zamierzenia. Ciebie nie interesuje w jaki sposób spełni się Twój cel, trzymaj się jedynie wizji swojego celu do samego końca.

Nie możesz mieć żadnych wątpliwości – musisz mieć wewnętrzne przekonanie, że naprawdę tego pragniesz. Ta decyzja musi być w Tobie zakodowana, musi wręcz dotrzeć do podświadomości. Wiara w cel to podstawa!
Bądź uparty – trzymaj się swojego celu. Nie przejmuj się również opinią innych osób, co oni sądzą o Twoim zamierzeniu – ich negatywne stwierdzenia nie mają żadnego wpływu na przerwanie powodzenia Twojego celu, o ile sam/sama nie zgodzisz się na dopuszczenie zniechęcenia z ich słów.

Jeżeli masz odpowiednio dużo szczęścia oraz jesteś mocno zdeterminowany/a, to samo zamierzenie może Ci wystarczyć, aby osiągnąć ten cel, jednak wśród niektórych osób potrzebna jest jeszcze dodatkowa praca, w celu otwarcia się na prawo przyciągania. Warto zatem przejść do kolejnych kroków tego artykułu.

blokady Przełamywanie blokad
Kolejny krok wiąże się z przełamywaniem wewnętrznych blokad, czy barier, które dzielą Cię przed tym celem. Tutaj nasuwa się kwestia wiary, czy jesteś w odpowiednim stopniu przekonany/a w jego spełnienie. Musisz zatem sam/sama sprawdzić, czy pojawia się jakaś blokada w Twojej podświadomości.

Można to zrobić w następujący sposób: przykładowo Twoim celem jest bogactwo. Powiedz zatem sobie w myślach powoli i spokojnie, próbując wczuć się emocjonalnie w te słowa (powtórz je kilkukrotnie): „Jestem bogaty” (bądź „Jestem bogata”).
 Jeżeli podczas wypowiadania tych słów czujesz w sobie pozytywne i miłe emocje oraz ogólną lekkość i entuzjazm, wówczas nie masz blokad, aby To osiągnąć. Jeżeli natomiast poczujesz w swoim wnętrzu negatywne emocje i myśli, które wiążą się z wypowiadaniem tych słów, wówczas można tutaj stwierdzić blokadę, która hamuje Cię w dążeniu do tego celu.
Jak zatem można przełamać te wewnętrzne blokady? Tutaj istotną rolą jest dotarcie do źródła problemu, niczym wchodzenie w głąb własnej podświadomości.

Napisz sobie zatem na kartce 5-10 razy takie niepełne zdania:
„Nie jestem bogaty, ponieważ …”
Postaraj się dokończyć je samodzielnie. Nie śpiesz się – pomyśl dokładnie jak je uzupełnić. Przykładowo pierwsze napisane przez Ciebie zdanie może brzmieć: „Nie jestem bogaty, ponieważ mam słabą pracę”. Wówczas Twoją blokadą jest tutaj słaba praca.
Do każdego takiego zdania, w którym napisałeś/aś przyczynę braku bogactwa, należy ułożyć afirmację uwalniającą, z którą musisz trochę popracować. Na temat takich afirmacji (czy inaczej – dekretów) uwalniających i blokad postaram się napisać oddzielny artykuł.

Mówiąc w skrócie – do każdej takiej blokady, afirmacja uwalniająca powinna zaczynać się uświadomieniem, że uwalniasz się od tych negatywnych myśli ,a następnie uświadamiasz sobie, że tak naprawdę nie jest.  
Przykładowo może ona brzmieć:
„Ja (imię) uwalniam się od negatywnych myśli związanych z moją pracą. Ja (imię) uświadamiam sobie, że moja praca jest przyjemna i dobrze płatna. Ja (imie) jestem przekonany/a, że moja praca przynosi mi wielkie bogactwo. Wkrótce doświadczę w niej spełnienia! Czuję w sobie wolność, a wszelkie blokady odchodzą”

Do każdej takiej znalezionej blokady należy napisać na kartce podobną afirmację uwalniającą. Należy ją odmawiać/czytać  - 2, 3 razy dziennie (po przebudzeniu, w trakcie dnia, przed snem). Ważne jest, aby maksymalnie skupić się na wypowiadanych przez Ciebie słowach afirmacji uwalniającej. Staraj się również, aby nikt i nic nie przeszkodziło Ci w momencie, kiedy to robisz. Czytając taką afirmację poczuj, jak wszelkie blokady zostają z Ciebie zdjęte, a ty odczuwaj z tego powodu prawdziwą ulgę.  Afirmację uwalniającą stosuj do momentu, aż wypowiadane przez Ciebie zdanie „Jestem bogaty” (czy „Jestem bogata”) przyniesie Ci wewnętrzne przekonanie, że jest to możliwe  - bez snucia negatywnych myśli i niewiary w osiągnięcie tego celu.

blokady W niektórych przypadkach, blokadą mogą być również relacje z ludźmi – szczególnie z tymi, do których jesteś wrogo nastawiony/a. Każda ich obecność, a nawet myśl o nich, wywołuje w Tobie negatywne emocje. Nawet zazdrość bywa tutaj niemile widziana. I nie są to zwykłe emocje, gdyż w przypadku ludzi może się zdarzyć, że kiedy wysyłamy takie negatywne emocje w ich kierunku, wówczas mogą one wrócić do nas ze zdwojoną siłą, powodując w ten sposób choroby, czy niepowodzenia.
Należy zatem wybaczyć wszystkim wszelkie krzywdy, bóle, które Ci wyrządzili. Mało tego – należy życzyć im powodzenia i spełnienia w realizacji ich marzeń.

Blokada związana z relacjami między ludźmi działa bardzo niekorzystnie, jeżeli Twój cel jest związany z poznaniem nowej miłości. Warto tutaj zastosować afirmację uwalniającą, która może brzmieć następująco: „
Ja (imię) pragnę przebaczyć wszystkim. Wybaczam im to, co mi wyrządzili. Ja (imię) uświadamiam sobie, że to wartościowi ludzie. Ja (imię) uświadamiam sobie, że szanuję ich, a oni szanują mnie. Ja (imię) życzę im powodzenia, spełnienia i samych sukcesów. Przebaczam im, jednocześnie otwierając się na lepsze relacje między nimi”

wizualizacja Wizualizacja i emocje
Mając już nakreślony cel, warto zacząć działać, czyli odpowiednio programować swoją podświadomość, aby z wykorzystaniem prawa przyciągania – przyciągnąć do siebie to „zamierzenie”. Jak już wspomniałem wcześniej – myśli mają moc, energię, częstotliwość. Naukowcy udowodnili również, że pozytywne myśli działają silniej od negatywnych. Myśli mogą nam pomóc, bądź zaszkodzić. Wszystko zaczyna się w naszym umyśle.

Zaczynamy od stworzenia w myślach wizji swojego celu. Jeżeli jest to nowy samochód, to zaczynamy od jego wizualizacji w Naszym umyśle. Wizualizacja celów polega nie tylko na ciągłym widzeniu przed sobą swojego „zamierzenia”, ale na stworzeniu wizji samego siebie w połączeniu z tym celem. Musimy więc stworzyć obraz samochodu, który jest już w naszym posiadaniu – którym już jeździmy.

Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj emocje i wrażenia, dzięki którym ta wizja potrafi silnie wejść w Naszą podświadomość. Zapewne każdy z nas jest w stanie przypomnieć sobie sytuacje, w który wydarzyło się coś niezwykłego – wówczas przeżywaliśmy bardzo silne emocje, dzięki którym takie zdarzenie dość mocno utkwiło w Naszej pamięci.

Wizualizacja przy pomocy emocji polega na tworzeniu wizji Naszego celu w myślach, a następnie próbie obserwacji emocji, jakie towarzyszą nam w momencie osiągnięcia celu. Trzeba wręcz „poczuć” ten cel, próbując go wręcz dotknąć.

samochód Chcąc trafnie wizualizować sobie swój przyszły samochód wyobraźmy sobie, że jeździmy nim po drogach, czując tym samym wielkie podekscytowanie, radość, zadowolenie i szczęście. Czujemy kierownicę, komfort siedzenia, próbujemy odczuć panujący w nim zapach, dotykamy każdy jego element, jednocześnie wyczuwając miękkość, czy twardość. Jedziemy z odsuniętą szybą, przez którą dociera w Naszą twarz przyjemny powiew prędkości.

Im więcej takich emocjonalnych wyobrażeń łączymy w wizualizacji z Naszym celem, tym bardziej się do niego zbliżamy. Nasza podświadomość wręcz koduje sobie wizję tego celu, do którego próbuje znaleźć dojście. To właśnie ona przy pomocy praw przyciągania pomoże Ci do niego dotrzeć – nie musisz się zatem martwić, w jaki sposób osiągniesz ten cel.

Ważne jest, aby emocjonalna wizualizacja była przepełniona jedynie pozytywnymi myślami – nie możesz sobie zatem wizualizować strachu i lęku! Przykładowo młody artysta nie może sobie wyobrażać, że wchodząc na scenę, dopada go trema i strach – powinien poczuć wewnętrzną radość i zadowolenie publiki z jego występu.

Staraj się wizualizować z wyprzedzeniem czasowym – zamiast skupiać się na pragnieniach, wyobraź sobie, że cel już się spełnił i snuj plany, co robisz mając ten cel za sobą.

radość Wizualizacja emocjonalna powinna się odbywać wielokrotnie w ciągu dnia – tak samo, jak w przypadku afirmacji uwalniającej zaleca się wizualizację w ciszy, spokoju i skupieniu na każdym wypowiadanym słowie, jednocześnie czując wypełniające nas pozytywne emocje. Najsilniejszy efekt nastąpi, kiedy zaczniemy to robić po przebudzeniu, w trakcie dnia i tuż przed zaśnięciem. Jeszcze silniejszy efekt można otrzymać, kiedy zasypiamy w trakcie wizualizacji – w ten sposób wizja bardzo silnie wchodzi w Naszą podświadomość. Nie można wizualizować, kiedy wypełniają nas negatywne emocje – wówczas, kiedy tak się dzieje, można wykonać kilka ćwiczeń oddechowyvch – bierzemy 3,4 głębokie wdechy, wyobrażając sobie, że wciągamy pozytywną i uwalniającą energię, a następnie wydychamy powoli i spokojnie z powietrze płuc, wizualizując sobie, jak wszelkie lęki i napięcia wychodzą z nas. Kiedy wykonamy takie ćwiczenia i odczujemy wewnętrzny spokój, wówczas możemy skupić się na wizualizacji swoich celów.

Istnieje również taka zasada w przypadku wizualizacji pragnień: obraz silniejszy od słów, emocje silniejsze od obrazu. Można z tej zasady wywnioskować, że same czytanie afirmacji nic nie pomoże – musisz po prostu czytane słowa przemienić w silny obraz, wizję celu. Sam obraz i wizja to jednak za mało – potrzebne są tutaj emocje, przeżycia, wrażenia.

Afirmacje
Afirmacjami nazywamy treści, które mają na celu zmienić Nasze nastawienie na bardziej optymistyczne. Praca z afirmacjami opiera się na programowaniu własnej podświadomości, przezwyciężaniu słabości, czy akceptowaniu samego siebie. Częste odmawianie, bądź czytanie afirmacji kształtuje pewne zmiany w Naszej podświadomości, otwierając nam drogę do spełnienia w życiu.

Afirmacje odgrywają dość ważną rolę w prawie przyciągania. Każda osoba, która postawiła sobie cel, powinna oprócz wizualizacji stworzyć własną afirmację, bądź skorzystać z gotowych. Tworzenie własnej afirmacji opiera się na pozytywnym przesłaniu, które ma nas mobilizować w dążeniu do swojego celu. Afirmacja ma zawierać wyłącznie pozytywne, ciepłe, dziękczynne i optymistyczne słowa.

Przykład afirmacji dla osoby, której marzy się własny dom:
Moje myśli i słowa mają moc twórczą. Mam zamiar wybudować dom i uda mi się to. Dziękuję wszystkim za pomoc, jaką niosą mi w budowaniu tego domu. Z każdym dniem zbliżam się coraz bliżej do celu. Mój dom jest najpiękniejszy w okolicy. Widzę, jak moja rodzina wpada w zachwyt, widząc ten dom. Posiadam w nim wielki, malowniczy ogród, w którym chętnie spędzam wolny czas. Czuję, jak otwieram jego drzwi frontowe – czuję w dłoni klamkę, którą pociągając, spoglądam na wnętrze mojego pięknego domu. Widzę w nim piękne, bieliste ściany. Piękną meblościankę. Nowoczesną kuchnię – wszystko jest w nim takie piękne i cudne. Siedzę na mojej sofie i włączam telewizor, w którym leci piękny film. Zaraz po mnie wchodzi do domu moja rodzina, która wpada w zachwyt, widząc cudowne wnętrze, jakie posiada mój dom. Dziękuję Bogu za tak piękny dom. Cel wybudowania mojego domu dociera do mojej podświadomości, która sama sprawi, że mój dom zostanie wybudowany.

Jak zauważyliście w pierwszym artykule na temat „prawa przyciągania”, dobre słowa tworzą harmonijny kształt skrystalizowanych cząsteczek wody. Warto zatem tworząc swoją własną afirmację, przepełnić ją jak największą ilością ciepłych słów, jednocześnie dziękując za spełniony już cel. Dziękowanie odgrywa dużą rolę – dziękuj za każde najdrobniejsze szczęście, które zbliża Cię ku spełnieniu celu. Warto nawet stworzyć swój własny dziennik wdzięczności, w którym będziemy zapisywać każde najdrobniejsze zdarzenie, które zbliża nas do celu dziękując za nie. Na temat dziennika wdzięczności być może zdołam napisać jeszcze oddzielny artykuł.

W afirmacji staraj się nie używać słowa „nie”. Zamiast „nie jestem biedny”, użyj „jestem bogaty”. Podświadomość nie zwraca tutaj uwagi na logikę pełnego zdania, ale na każde wypowiadane słowo. W dodatku czytając „nie jestem biedny” zauważysz, że podczas czytania słowa „biedny”, pojawiają się w tobie nieprzyjemne emocje. Natomiast podczas czytania „jestem bogaty”, możesz poczuć w sobie przypływ pozytywnych emocji.  Negacje można jednak używać podczas tworzenia afirmacji uwalniających, ale wypowiadając zdanie z negacją „nie”, trzeba ją zastąpić zdaniem mającym odwrotną reakcję np. „Ja (imię) nie jestem biedny. Ja (imię) uwalniam się od tego wyobrażenia. Ja (imię) uświadamiam sobie, że jestem bogaty”.  

Nasz portal „SalonTajemnic.pl” posiada ciekawy moduł „Energia dnia”, gdzie każdy z Was może codziennie przeczytać afirmację wybranego celu, który jest podkreślony barwnym zdjęciem, mającym na celu wspomóc Cię w wizualizacji Twojego zamierzenia.  Nasz portal posiada również dział z afirmacjami, w którym każdy znajdzie afirmację na własne potrzeby.

 

Podsumowanie:
- Postaw sobie cel, silnie i zdecydowanie wierząc w jego spełnienie.
- Nie zwracaj uwagi na to, co inni sądzą o twoich celach.
- Sprawdź, czy nie pojawiają się w Tobie wewnętrzne blokady, hamujące Cię przed tym celem, stosując w razie czego afirmację uwalniającą.
- Uwierz, że możesz osiągnąć cel.
- Wybacz wszystkim osobom, którzy wyrządzili Ci przykrość. Nie bądź zazdrosny/a - życz im powodzenia i szczęścia.
- Stwórz silną wizję swojego celu w myślach wraz z wyprzedzeniem czasowym tak, jakbyś już osiągnął/osiągnęła cel.
- Poczuj wszelkie emocje i wrażenia, jakie mogą Ci towarzyszyć z tym celem. Spróbuj go wręcz poczuć.
- Odrzuć wszelkie negatywne myśli, próbując je zastąpić myślami pozytywnymi.
- Im częściej przeprowadzimy wizualizację, bądź czytamy afirmację, tym mocniej wchodzi nam ona w podświadomość.
- Afirmacja i wizualizacja działa najsilniej po przebudzeniu, bądź przed snem, lub w momencie zasypiania.
- Czytając afirmację, czy wizualizując sobie pragnienie, silnie wyobrażaj sobie w myślach wizję i spełnienie tego celu.
- Dziękujemy za każde, najdrobniejsze zdarzenie, które przybliża nas do celu. Jeżeli chcemy wizualizować auto, to dziękujemy nawet za znalezienie tego auta w katalogu. Dziękowanie nawet za najdrobniejszą rzecz przybliża nas do celu.
- Nie wywieraj nacisku i presji - spokojnie wykonuj swoją wizualizację i afirmację.

Część drugą artykułu na temat prawa przyciągania pragnę zakończyć na afirmacjach. Kolejne części będą związane z dążeniem i oczekiwaniem na cel. Postaram się również opublikować gotowe, obszerne afirmacje, które pomogą Wam w spełnianiu marzeń.

Źródła:
- Wiedza własna
- Joseph Murphy "Potęga podświadomości"
- Wykład Davida Icke
- fot. sxc.hu / 195617, raZna, lusi, kiwibird99, atirme, catalin82, st3v
Ocena: 5.27 6 (głosów: 43)
Autor: | Dodano: 20 Września 2012, godz. 14:08 | Odsłon (37852)
Najnowsze komentarze (4):
 • ~Gość (27 Stycznia 2020, godz. 22:00)

  Super Dziękuje to jest piękne przesłanie...
 • ~Gość (26 Stycznia 2020, godz. 23:04)

  Super Dziękuje to jest piękne przesłanie...
 • ~Elżbieta (20 Czerwca 2013, godz. 23:57)

  W czasie studiów dzięki afirmacji zaliczałam na 5 każdy, nawet najtrudniejszy egzamin, potem też wiele pięknego stało się w moim życiu dzięki głębokiej wierze, modlitwie i podświadomości. Potem jakoś o tym zapomniałam i zaczęło się sypać. W tej chwili jestem na dobrej drodze: przypomniałam sobie ile mogę zdziałać dobrą afirmacją, wirą w spełnienie osiągnięcia celu.
 • ~Janeczka (20 Marca 2013, godz. 9:51)

  Akurat zawsze miałam problem z przełamaniem swoich wewnętrznych blokad, przez które było tak wiele problemów. Mam nadzieję, że wreszcie uda mi się ich skutecznie pozbyć i zacznę normalnie żyć.
Dodaj komentarz »


System afirmacji

Ostatnie komentarze


O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2022 - DobrySennik.pl