» Przejdź do Menu «
DobrySennik.pl » Prawo przyciągania » Wstęp » Prawo przyciągania cz.1 - wstęp

Prawo przyciągania cz.1 - wstęp

Prawo przyciągania cz.1 - wstępPoznaj najwspanialsze prawo rządzące wszechświatem, za pomocą którego możesz spełnić swoje największe pragnienia. To prawdziwy sekret życia, który pozwala wpłynąć na kształtowanie naszej przyszłości. Możesz za jego pomocą przyciągnąć pieniądze, pracę, zdrowie, a nawet bratnią duszę. Część pierwsza pomoże Ci dowiedzieć się czym jest to prawo oraz jakie są dowody jego istnienia.

Przypomnij sobie swoje najskrytsze marzenia. Pragniesz być milionerem? Marzy Ci się podróż dookoła świata? Pragniesz żyć w luksusie i dobrobycie? Zdecydowana większość osób, która o tym myśli uważa, że nie ma żadnych szans, aby tego dokonać. Wyobraź sobie, że to jednak jest możliwe! Możesz posiadać w życiu niemal wszystko, czego pragniesz! Twoje marzenia mogą się spełnić! Pomoże Ci w tym prawo przyciągania, czyli jedno z najpotężniejszych praw obowiązujących we Wszechświecie, które istnieje od niepamiętnych czasów.

prawo przyciąganiaTajemnica ta była znana od tysięcy lat. Była ona przekazywana przez wiele czołowych religii. Można było spotkać nawet zapiski sprzed 3000 lat p.n.e. , które mówimy o jej istnieniu. Prawo przyciągania przedstawiali w swojej twórczości poeci, wielcy myśliciele i artyści, jak np. William Szekspir, Sokrates, Platon, Ludwig van Beethoven, Leonardo da Vinci, Albert Einstein.
Ostatnio możemy się spotkać z coraz większą ilością literatury, która szczegółowo omawia zasady prawa przyciągania. W Stanach Zjednoczonych, „Potęga podświadomości”, autorstwa Josepha Murphyego stała się wręcz bestsellerem. Osoby, które ją przeczytały i zastosowały zawarte w niej wskazówki, doznały prawdziwego cudu spełenia marzeń. W Polsce największą popularnością cieszy się od wielu lat „Sekret”, którego autorką jest Rhonda Byrne.Prawo przyciągania, to prawdziwy sekret życia, które kształtuje całe Nasze doświadczenie życiowe za pomocą Naszych myśli, słów, i emocji. Wszystko, co spotkało Cię do tej pory zostało po prostu przez Ciebie przyciągnięte. Nie możesz obwiniać innych za Twoje niepowodzenia. Jesteś prawdziwym kowalem losu, a Twoje życie zależy wyłącznie od Ciebie. Prawo przyciągania działa zawsze i o każdej porze – reaguje ono na każdą Naszą myśl i słowa – niezależnie od tego, czy są one pozytywne, negatywne oraz czego dotyczą. Myśli przenikają do podświadomości, która odpowiednio na nie zareaguje. Wykorzystanie tego prawa przyniesie Ci spełnienie wszelkich marzeń.
 

 

sekretSiła Naszych myśli
Nasze myśli i słowa mają twórczą moc. Potrafią wpływać na wszystko, co widzimy. Nawet fizyka kwantowa zaczyna stwierdzać, że świat zaczyna kształtować się z Naszych myśli. To właśnie dzięki nim zrodziły się osiągnięcia cywilizacji, dając nam postęp technologiczny. Każda myśl posiada również swoją własną częstotliwość. Mało tego – każda myśli wysyła energię (czy inaczej magnetyczny sygnał), który wpływa na otoczenie. Mają one właściwości magnetyczne  - przyciągają wszystko, co jest do nich podobne.

Nadajnik Zjawisko to można porównać z wieżą transmisyjną stacji telewizyjnej – wysyła ona sygnał na określonej częstotliwości, który możemy odbierać na ekranie telewizora. W tym przypadku to Ty jesteś tą wieżą – wysyłasz myślą najpotężniejszy sygnał, który odbija się echem we Wszechświecie. Sygnał ten nie dociera do ekranu telewizora, ale do Twojego życia, odpowiednio materializując Twoje myśli i pragnienia.

 

 

David Icke David icke - znany badacz teorii spiskowych jest również przekonany o istnieniu prawa przyciągania. Z jego badań kluczową rolę odgrywa tutaj "zamierzenie" - np. "Kupię ten samochód", "Osiągnę sukces", "Uda mi się to", "Zrobię to" itp. Uważa on, że w momencie, kiedy Nasze zamierzenie wychodzi na zewnątrz, jest niczym wychodzące pole wibracyjne i przyciąga z powrotem do nas wszystko, co jest nam potrzebne, aby osiągnąc to zamierzenie. Dzieje się tak za każdym razem. Zwraca on uwagę, że właśnie w tym momencie wielu ludzi się wyłamuje, ponieważ to czego chcą doświadczyć (czyli ich zamierzenie) nie jest tym, czego pragnęli. Wówczas pojawia się wśród nich zwątpienie i rezygnują z tego. Takie osoby nie wiedzą jednak, że prawo przyciągania działa również w taki sposób, że może do nas przyciągnąć pewne doświadczenia, przez które po prostu musimy przebrnąć, aby otworzyć sobie drogę do celu - kiedy nam się to uda, wówczas pojawia się reakcja zwrotna w postaci manifestacji Naszego pragnienia. Takie burzenie struktur może być przez nas różnie odbierane, jednak czasem może to być konieczne, aby ten zamiar mógł się spełnić.

 

Świadomość i podświadomość
Kiedy zdajemy sobie sprawę ze zjawisk zewnętrznych, jak i tych zachodzących w Naszym wnętrzu, wówczas mamy tutaj do czynienia z Naszą świadomością. Docierając nieco głębiej, do własnego wnętrza, dotrzemy do Naszej podświadomości, która odgrywa kluczową rolę w procesie prawa przyciągania. To właśnie w Naszej podświadomość jest ukryta cudowna moc, która potrafi zdziałać cuda w Naszym życiu. Jest ona źródłem Naszym pomysłów, idei, ukrytą i nieskończoną mądrością, skarbnicą rozwiązań wszelkich problemów.

Podświadomość działa według uniwersalnej zasady – wiary. Kiedy Nasza podświadomość jest w stanie uwierzyć, że przykładowo jest nam przeznaczone stać się w życiu bogatym, wówczas sama może nas kierować na bogactwa. Jeżeli przykładowo wierzymy, że jesteśmy w stanie wybrnąć nawet z najtrudniejszej sytuacji w życiu, wówczas podświadomość nakieruje nas na jego rozwiązanie.

Świadomy umysł nie powinien interesować się w jaki sposób osiągniemy cel (który może się nam okazać nawet nieosiągalny), bądź  w jaki sposób otrzymamy rozwiązanie wyjścia z problemów – zostawmy to zadanie Naszej podświadomości, a my jedynie podtrzymujmy wiarę, że podświadomość odpowiednio zareaguje na Nasze pragnienia, zgodnie z zasadą prawa przyciągania.smutek Dlaczego jednym się układa w życiu, a drugim nie?
Jak pewnie wielu z was zauważyło - nie każdemu się w życiu przelewa. Każdy z nas może jednak wpłynąć na swój dalszy los. To właśnie od Nas zależy jaką wybierzemy drogę w życiu. Jedni twierdzą, że pieniądze przychodzą z trudem i tylko ciężką pracą – i tak też się dla nich dzieje. Inni natomiast wierzą, że można zarobić duże pieniądze wcale nie przykładając do tego wielkiej pracy, o czym mogą się w życiu niejednokrotnie przekonać, że właśnie tak jest.

Ludzie, którzy przyciągnęli do życia bogactwo, posługiwali się tym prawem – świadomie, bądź nieświadomie. Takie osoby były całkowicie przekonane, że wielkie pieniądze są do osiągnięcia oraz wierzyli, że mogą je zdobyć – tak też się stało. Wiara w cel odgrywa tutaj kluczową rolę – nie można sobie tylko wmawiać, że mogę w życiu osiągnąć to i tamto – musisz się po prostu przekonać i nie mieć żadnych wątpliwości, że możesz to osiągnąć. Czasem zmiana takiego toku myślenia może wymagać sporego zaangażowania, jednak rezultat takiego działania może Cię pozytywnie zaskoczyć.

Skupiając się wyłącznie na niepowodzeniach, czy mówiąc sobie „i tak mi się nie uda”, „zawsze mam pecha” – z pewnością ciężko będzie Ci dążyć w życiu do realizacji swoich pragnień. Pesymizm działa niekorzystnie na nas, jak również na wszystko i wszystkich w Naszym otoczeniu. Myśląc ciągle o rzeczach negatywnych sami przyciągamy je do swojego życia – czy tego chcemy, czy nie. Programujemy w ten sposób swoją przyszłość.

 

marzenia

 

Eksperyment z cząsteczkami wody
Dr Masaru Emoto od wielu lat prowadził badania zajmujące się zagadnieniami struktury wody. Przeprowadził on ciekawy eksperyment, w którym badał reakcję zachowania cząsteczek wody na słowa, muzykę, czy emocje.
Poniżej znajdują się zdjęcia kryształków wody, w kierunku których były wypowiadane słowa, puszczana muzyka, pokazywane zdjęcia i filmy:

a) Reakcja na słowo „Miłość”
miłość

b) „Dziękuję”
dziękuję

c) „Wdzięczność”
wdzięczność

d) „Pokój”
pokój

e) Wygląd skrystalizowanej cząsteczki wody po modlitwie
po modlitwie

f) Wygląd skrystalizowanej cząsteczki wody po puszczeniu muzyki Beethoven-a
beethoven

g) Reakcja na słowa “Jesteś obrzydliwy. Zabiję cię”
kill

h) “Adolf Hitler”
hitler

i) „Demon”
demon


Jak łatwo można zauważyć – wszystko, co pozytywne daje obraz harmonii i ładu, natomiast negatywne słowa, myśli i emocje powodują chaos i nieład. Nasze ciało składa się w większości z wody – wyobraź sobie zatem, jak Twój organizm reaguje na powyższe i podobne słowa, myśli, emocje, czy muzykę.
Nawiązując tutaj do prawa przyciągania możemy stwierdzić, że negatywne myślenie działa po prostu destrukcyjnie. Myśli, słowa i emocje mają duży wpływ na otoczenie i Nas samych. Zmieniając nawyki myślowe na pozytywne, możemy wprowadzić do swojego życia szczęście i radość.
 

Eksperymentuj samodzielnie!
Możesz sam sprawdzić, jak działanie prawa przyciągania wpływa na Twoje życie. Spróbuj przez pewien czas myśleć wyłącznie o rzeczach pozytywnych i przyjemnych. Wybacz wszystkim, którzy wyrządzili Ci w życiu krzywdę. Odnoś się do wszystkich osób z szacunkiem i empatią. Uwierz i poczuj, jak Twoje cele zaczynają się spełniać. Jeżeli uda Ci się podtrzymać taki stan przynajmniej przez kilka tygodni zaobserwuj, jak otoczenie reagowało na Twoje zachowanie i nastawienie.

Ciekawym przykładem działania zmiany zachowania może być tutaj przypadek pewnej młodej dziewczyny. Koleżanki zawsze zazdrościły jej tego, że ciągle cieszyła się powodzeniem wśród mężczyzn - mimo, że nie była najpiękniejsza - miała lekką nadwagę oraz znacząco nie podkreślała swojej urody. Było w niej jednak coś, co działało na facetów niczym magnes – emanowała niesamowitą radością, szczęściem i optymizmem. Zawsze chodziła uśmiechnięta, prawie każde wypowiadane słowo potrafiło ją rozbawić.  Będąc przepełniona pozytywnymi myślami, sama wokół siebie stwarzała przyjemną i miłą atmosferę – faceci nie wiedzieli, że działa tutaj prawo przyciągania, ale po prostu czuli, że jest w tej dziewczynie coś wyjątkowego, co działa na nich przyciągająco.
biblia Co mówi Biblia na temat prawa przyciągania?
Joseph Murphy, doktor trzech nauk – religioznawstwa, filozofii i prawa. Autor wielu książek na temat „prawa przyciągania” uważa, że w Biblii możemy się spotkać z zapiskami, które świadczą o jego istnieniu.

Biblia twierdzi, że Nasze słowa (a tym samym myśli), mają wielką moc.
„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła". (Jan 1,1-18)

Najważniejsza jest tutaj kwestia wiary w spełnienie Naszych pragnień. Biblia mówi nam, że silna wiara w cel zawsze przyniesie pomyślny rezultat.
Twoja wiara cię ocaliła" (Mt, 9, 22)
Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy" (Mk, 9, 23)
Zaprawdę powiadam wam: Kto powie tej górze: „Podnieś się i rzuć się w morze”, a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie” (Mk 11, 23)
Według wiary waszej niech wam się stanie" (Mt 9, 29)

Istotna jest również prośba o spełnienie Naszych celów, marzeń i pragnień. Biblia mówi nam, że powinniśmy wręcz czuć jakbyśmy już otrzymali to, o co prosiliśmy. Modlitwa nie może być tylko prośbą, ale powinna również być przepełniona wiarą w jej moc.
Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymaliście" (Mk 11, 24)
A cokolwiek będziecie prosić w modlitwie, wierząc – otrzymacie" (Mt 21, 22)

Zawraca nam uwagę, abyśmy myśleli o rzeczach pozytywnych.
„W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym – to miejcie na myśli” (Flp 4, 8)

Według Biblii nie możemy również stać i czekać bezczynnie na uśmiech losu.
„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam” (Mt 7,7 )

Możemy się również spotkać z zapiskami, które mogą ostrzegać nas przed zagrożeniem negatywnego myślenia.
...bo spotkało mnie, czegom się lękał, bałem się, a jednak przyszło (Hi 3, 25)

W Biblii możemy znaleźć o wiele więcej fragmentów, które mogą nawiązywać do zasad prawa przyciągania. Starałem się przytoczyć jedynie te najważniejsze znalezione przez Josepha Murphyego.
 

Koniec pierwszej części
W tym artykule chciałem przedstawić wszystkim, czym jest prawo przyciągania, w jaki sposób działa oraz ukazać dowody jego istnienia. Tym samym jest to koniec części pierwszej, która ma być jedynie takim krótkim wstępem do tego sekretu. W kolejnych artykułach postaram się przedstawić w jaki sposób skutecznie wykorzystywać prawo przyciągania w życiu, aby przyciągnąć do siebie bogactwo oraz drugą połówkę. Mam nadzieję, że zawarte tutaj informacje pomogą Wam uwierzyć, że posiadacie w sobie cudowną, twórczą moc, dzięki której możecie nie tylko odmienić całe swoje życie, ale również wpłynąć na pozytywne kształtowanie przyszłości Naszej planety.
 

Źródła:
- Rhonda Byrne "Sekret",
- Joseph Murphy "Potęga podświadomości",
- Wiedza własna.
- fot. sxc.hu / JuliaStarr, white_lion, linder6580, ShadowRave, Ayla87, abcdz2000, lusi
- fot. wikipedia.org
- fot. Youtube
Ocena: 5.42 6 (głosów: 85)
Autor: | Dodano: 19 Września 2012, godz. 13:25 | Odsłon (71750)
Najnowsze komentarze (16):
 • ~obikaa (8 Stycznia 2016, godz. 14:35)

  Co za wierutna bzdura, jak ktokolwiek może wierzyć, że "kryształki" wody (nazywane lodem) regują w ten sposób? Ten eksperyment nie miał miejsca, a jeżeli miał, to wyniki zostały zupełnie wymyślone. Zdjęcia z negatywnymi słowami nie przedstawiają nawet wody. Apeluję do autora o minimum przyzwoitości i nierobienie ludziom wody z mózgu.
   
 • ~aktoreczka (25 Czerwca 2015, godz. 15:30)

  Wszystko jest naprawdę wspaniałe i bardzo emanuje radością ale posługiwanie się Biblią do własnych zachcianek to już stanowczo za dużo. Tekst bez kontekstu= pretekst. Bóg nie będzie spełniał KAŻDEJ naszej zachcianki. Owszem, wiara przenosi góry, o cokolwiek byście prosili będzie Wam dane...ale też " taka zaś jest ufność, jaką mamy do niego , że jeżeli prosimy o coś według Jego woli wysłuchuje nas". (I J;5:14)
  Ważne jest motyw i cel naszej prośby. Warto o tym pamiętać zanim zadamy sobie pytanie "Dlaczego Bóg nie działa?"
  Pozdrawiam:)
   
 • ~Grażyna (20 Września 2014, godz. 13:19)

  Witam :)
  Jestem tu dziś po raz pierwszy i ... zdaje się,że znalazłam się nieprzypadkowo na tej stronce właśnie. Odczuwam to w ten sposób, że cokolwiek człowiek szuka, to można dodać, że to coś dawno szuka już jego samego. W moim przypadku potrzebowałam wzmocnienia wiary we własne siły w życiu.
  Dziękuję bardzo mocno Autorowi za ten post :) Powiem tak: zawarte w nim treści nieźle mną potrząsnęły przed chwilą. To naprawdę kawał dobrej roboty dla dobra ludzi. Biorąc pod uwagę datę zapisania tych treści przez Autora-Admina, nie ma znaczenia kto i kiedy zaczyna szukać, ale ważne ( bardzo!!!) jest to, że one są i czekają na odczytanie. Stokrotnie DZIĘKUJĘ za tę spisaną mądrość Autorowi :) i pozdrawiam cieplutko :) Zaraz zabieram się za dalsze części w tym temacie... Grażyna
 • ~Zofia (12 Stycznia 2014, godz. 22:22)

  A te cząsteczki wody reagują we wszystkich językach?
   
 • ~malissa44 (4 Listopad 2013, godz. 13:55)

  pieknie sie to czyta ale gdyby tak w zyciu bylo,ze wszystko o czym myslimy i marzymy,by nam sie spelnilo to zycie byloby bajka
   
 • ~Gertri (17 Października 2013, godz. 22:31)

  Po obejrzeniu filmu Sekret niemalże nie mogłam uwierzyć w to, co wywnioskowałam. Przeanalizowałam sobie swoje porażki oraz osiągnięcia i w większości przypadków..sama je przyciągnęłam. To niesamowite. Postanowiłam sobie, że będę postępować wg wskazówek i poczekam na efekt. Nadmienię, że jestem osobą niewierzącą i siły nadprzyrodzone typu Bóg czy stwórca świata dla mnie nie istnieją jednak Prawo Przyciągania ma coś w sobie..Jakąś nieopisaną moc. Być może to po prostu działa ludzka podświadomość, jednak za dużo jest za, żeby nie wierzyć w tą moc.
 • ~Juska (19 Marca 2013, godz. 19:09)

  @Kaska8
  Może chodzi o to, co David Icke miał na myśli - czyli nasze zamierzenie może przyciągnąć nawet nieprzyjemne zdarzenia, po których przebrnięciu przez nie powinno się udać.
  A może problem tkwi głęboko w Twojej podświadomości?
 • ~KASKA8 (19 Marca 2013, godz. 15:20)

  Mam takie same odczucia jak moja imienniczka, jeśli coś bardzo chce i myślę o tym wcale to nie przychodzi, nawet jak działam. Ostatnio same kłopoty, kłopoty i z myślenia i chcenia nic nie wychodzi
   
 • ~Diana (17 Marca 2013, godz. 9:17)

  Samo pozytywne myślenie i nastawienie to czasem za mało. Trzeba w sobie wręcz wyrobić taki nawyk pozytywnego działania, a zobaczycie, że to działa.
 • ~kasia (16 Marca 2013, godz. 23:32)

  To u mnie jakoś to odwrotnie działa im bardziej chce, tym więcej problemów mam i wszystko mi się wali.
 • ~kasica (5 Marca 2013, godz. 22:18)

  To mi się dzieje przez całe życie :) Taki już mam charakter, że jak czegoś potrzebuje to muszę to mieć... I myślę o tym non stop... I np. oglądam w internecie auta, następnego dnia idąc ulicą widzę identyczne jakie sobie umyśliłam, w tym samym kolorze, z karteczką na sprzedaż... I jeszcze w cenie jaka mi odpowiada...
 • ~Agnieska (5 Marca 2013, godz. 21:09)

  Widzę sens w tym artykule. Niejedno krotnie czytałam książkę o mocy podświadomości, bądź oglądałam film the secret. Uważam, że faktycznie coś w tym jest... Godne polecenia! :)))
 • ~Basiunia (19 Stycznia 2013, godz. 22:46)

  O to ja zaczynam używać od TERAZ tego prawa , może mnie pokocha , tak jak ja jego pokochałam :D
 • ~Aliusz (22 Października 2012, godz. 20:29)

  Pamiętam jak stosowałem kiedyś prawo przyciągania przez kilka miesięcy, i faktycznie coś zaczęło się dziać :)
   
 • ~Janusz (3 Października 2012, godz. 22:35)

  Dwa lata temu sięgnąłem po książkę Sekret, która początkowo nie przekonała mnie, co do istnienia takiego zjawiska. Z biegiem czasu zauważyłem jednak, że prawo przyciągania naprawdę istnieje. Dzięki niemu udało mi się spotkać wymarzoną dziewczynę :) Co prawda kosztowało mnie to wiele pracy i cierpliwości, ale się opłaciło.

  Z tego co mi się wydaje, to szansa spełnienia celu wynosi ok. 90% (jeżeli stosujemy się do zaleceń działania tego prawa). W innym przypadku możemy mieć do czynienia z bardzo silnymi blokadami, bądź Nasze przeznaczenie mija się z tym, co chcemy do siebie przyciągnąć.

 • ~Marta (2 Października 2012, godz. 21:00)

  Dziękuję bardzo za ten artykuł :) Dzięki niemu odmieniłam swoje życie ! Dziękuję :)
Dodaj komentarz »


System afirmacji

Ostatnie komentarze


O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl