» Przejdź do Menu «

Projekt idealnego dnia

Projekt idealnego dniaZ pomocą tego prostego ćwiczenia masz szansę poznać moc swojego umysłu, projektując swój wymarzony dzień. To bardzo prosta i skuteczna metoda, dzięki której możesz odmienić swoje szare życie.

Technikę projektowania idealnego dnia opisał również Charles Thomas Cayce - wnuk słynnego "spiącego proroka", najsłynniejszego medium Edgara Cayce. Biorąc pod uwagę słowa swojego dziadka, który powiedział mu, że "umysł jest budowniczym" chcąc sprawdzić, czy jest to prawda, dokładnie wykreował w swojej wyobraźni idealny dla siebie dzień i czekał co się wydarzy. Swoją wizję spisał na kartce i przyjął, że za siedem lat tak właśnie będzie wyglądał jego idealny dzień. Określił w nim swój porządek dnia, nawet opisując typ swojego wymarzonego i przyszłego samochodu. Charles często wracał do wyobrażeń swojego wymarzonego dnia, lecz z czasem przestał to robić i niemal zapomniał o tym. Mniej więcej siedem lat później sięgnął po książkę, w której kiedyś schował kartkę z opisanym swoim idealnym dniem. Zdumiony doszedł do wniosku, że przecież niemal każdy przeciętny jego dzień pokrywa się z tym, co sobie zapisał i przyjął.

W jaki sposób zaprojektować swój idealny dzień, aby w przyszłości mógł się spełnić?
Zastanów się dobrze, czego oczekujesz od życia. Weź do ręki długopis i zapisz na kartce idealny dla siebie początek dnia. Może się zaczynać jakimś miłym i radosnym wydarzeniem. Opisz swoje emocje i wrażenia, jakie odczuwasz w tym idealnym dla siebie dniu. Połącz ten dzień ze swoimi spełnionymi marzeniami. Weź pod uwagę cele, które Twoim zdaniem jesteś w stanie osiągnąć i które są zgodne z Twoimi zamierzeniami. Staraj się często czytać swój idealnie zaprojektowany dzień, próbując go sobie dokładnie wyobrazić - najlepiej po przebudzeniu i tuż przed snem. Nie śpiesz się - czekaj cierpliwie, aż ten dzień nastąpi. Niektórzy zobaczą pierwsze rezultaty nawet po kilku tygodniach, natomiast inne osoby z bardziej rozbudowanymi marzeniami mogą czekać ponad kilka lat. Najlepiej nie liczyć na szybkie rezultaty, bądź też wyznaczyć sobie dłuższy odstęp czasu do momentu, aż ten dzień nadzejdzie.

Przykład dla osoby, która stara się o dobrą pracę i własny dom:
Otwieram oczy, czując się wyspany, pełen energi i sił. Z uśmiechem na twarzy witam kolejny, piękny i malowniczy dzień. Znajduję się w pięknej sypialni w moim własnym i pięknym domu, za który serdecznie dziękuję. Z zachwytem podziwiam wnętrze tego nowoczesnego domu. Właśnie szykuję się do mojej idealnej, dobrze zarabiającej pracy, która daje mi wielką satysfakcję i radość. Czuję się osobą ważną, mądrą i szanowaną przez ludzi. Dziękuję za moją cudowną pracę.

 

Źródła:
- Wiedza w??asna
- L.Cochran "Edgar Cayce. O Tajemnicach Wszech??wiata"
Ocena: 4.12 6 (głosów: 28)
Autor: | Dodano: 21 Kwietnia 2013, godz. 11:51 | Odsłon (37358)
Najnowsze komentarze (3):
 • ~Gość (7 Lutego 2020, godz. 22:13)

  I jak podziałało?
 • ~Paweł (24 Czerwca 2013, godz. 22:21)

  A ile mniej więcej trzeba czekać na ten dzień? Czy mogó sobie obrać konkretna datę np. za miesiąc?
 • ~Aneta (1 Maja 2013, godz. 23:11)

  To działa, tylko potrzeba trochę determinacji i silnej woli.
   
Dodaj komentarz »


System afirmacji

Ostatnie komentarze


O nas | Mapa strony | RSS | Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności | Informacja o cookies
Copyright © 2024 - DobrySennik.pl